alert zdrowia: kryzys nadnerczy powoduje śmierć u niektórych osób leczonych HGH

Narodowy Program hormonalna i przysadki (NHPP): Informacja dla osób otrzymujących przysadka ludzkiego hormonu wzrostu (Kompleksowy raport); Ludzki hormon wzrostu i Creutzfeldta-Jakoba Lista Choroba zasobów; Zdrowie Alert: Kryzys nadnerczy powoduje śmierć u niektórych osób leczonych hGH

Zdrowie Alert: Kryzys nadnerczy powoduje śmierć u niektórych osób leczonych hGH

Lekarze prowadzący dalszym badaniom osób otrzymujących hGH spojrzał przyczyn zgonów wśród odbiorców i znalazł jakieś niepokojące wieści. Znacznie więcej osób zmarło z uleczalnego stan zwany kryzys nadnerczy, niż z CJD. Ryzyko to nie dotyczy każdego odbiorcę. To może wpłynąć na tych, którzy nie mają innych hormonów oprócz hormonu wzrostu. Proszę czytać dalej, aby dowiedzieć się, czy ryzyko to dotyczy Ciebie. Śmierć w wyniku kryzysu nadnerczy można zapobiec.

Nadnerczy kryzys jest poważną chorobą, która może spowodować śmierć u ludzi, którzy nie posiadają ACTH hormonu przysadki. ACTH jest odpowiedzialny za regulowanie nadnercza. Często ludzie nie są świadomi, że brakuje im tego hormonu, a więc nie wiem o ich ryzyko kryzysu nadnerczy.

Większość ludzi, którzy byli leczeni hGH nie uczynił wystarczająco dużo własnego hormonu wzrostu. Niektóre z nich brakowało hormonu wzrostu, ponieważ mieli wady wrodzone, nowotwory i inne choroby, które powodują przysadka mózgowa nieprawidłowe działanie lub zamknięty. Ludzie z tych problemów często brakuje innych kluczowych hormonów wykonane przez przysadkę mózgową, jak ACTH, która kieruje nadnerczy aby kortyzolu, hormonu niezbędnego do życia. Zbyt mało kortyzolu może być śmiertelne, jeśli nie są odpowiednio leczone.

Leczenie hGH nie powoduje przełom nadnerczowy, ale dlatego, że liczba osób pozbawionych hormon wzrostu także brak ACTH, kryzys nadnerczy wystąpił u niektórych osób leczonych hGH. We wcześniejszych aktualizacjach rozmawialiśmy o tym, jak kryzys nadnerczy można zapobiec, ale ludzie nadal umierają z powodu kryzysu nadnerczy, która jest wniesiona przez brak kortyzolu. Tych zgonów można zapobiec. Proszę porozmawiać z lekarzem o tym, czy jesteś w grupie ryzyka kryzysu nadnerczy.

Pamiętaj: Niektórzy ludzie, którzy brakowało hormonu wzrostu może także brak kortyzolu, hormonu niezbędnego do życia. Brak kortyzolu może powodować przełom nadnerczowy, której można zapobiegać warunek, który może spowodować śmierć traktowana w sposób niewłaściwy. Zgony od przełomu nadnerczowego można zapobiec, jeśli pacjenci i ich rodziny rozpoznawać stan i są uważać, aby traktować je od razu. Nadnerczy Kryzys jest stanem zagrożenia życia. Znać objawy i jak dostosować swoje leki, gdy jesteś chory. Stosowanie tych środków ostrożności może uratować życie.

hydrokortyzon; prednizon; deksametazon

uczucie osłabienia; uczucie zmęczenia przez cały czas; mdłości do żołądka; wymioty; brak apetytu; odchudzanie

wrzesień 2012

Jeśli są zawsze zmęczony, czujesz się słaby, a straciły na wadze, zapytać lekarza, czy możesz mieć niedobór hormonów nadnerczy .; Zażycie hydrokortyzon, prednizon, deksametazon lub, dowiedzieć się, jak zwiększyć dawkę, kiedy zachoruje .; Jeśli jesteś bardzo chory, zwłaszcza jeśli wymioty i nie można brać pigułki, niezwłocznie zasięgnąć opieki medycznej. Upewnij się, że zastrzyk hydrokortyzonu z tobą przez cały czas i upewnij się, że ty i tych wokół ciebie (w przypadku, gdy nie jesteśmy świadomi) wie, w jaki sposób i kiedy należy podać zastrzyk .; Carry medyczną kartę identyfikacyjną i nosić bransoletkę informując ratowników, że masz niedoczynność nadnerczy i potrzebne kortyzolu. W ten sposób mogą oni traktują cię od razu, jeśli jesteś ranny.