alkoholowy zespół płodowy

alkoholowy zespół płodowy jest stanem, w dziecka, które jest wynikiem ekspozycji na alkohol w czasie ciąży matki. alkoholowy zespół płodowy powoduje uszkodzenia mózgu i problemy wzrostu. Problemy wynikające z płodowym zespołem alkoholowym różnią się od dziecka do dziecka, ale wady spowodowane alkoholowym zespołem płodowym są nieodwracalne.

Nie ma Ilość alkoholu, który jest znany jako bezpieczny do spożycia w czasie ciąży. Jeśli pijesz w czasie ciąży, należy umieścić swoje dziecko na ryzyko płodowym zespołem alkoholowym.

Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko ma alkoholowy zespół płodowy, skonsultować się z lekarzem jak najszybciej. Wczesna diagnoza może zmniejszyć ryzyko wystąpienia problemów, takich jak trudności w uczeniu się i problemów z zachowaniem.

Nasilenie objawów płodowy zespół alkoholowy jest różna, niektóre dzieci doświadczających je w znacznie większym stopniu niż inne. Oznaki i objawy płodowym zespołem alkoholowym może zawierać dowolną kombinację wady fizyczne, niepełnosprawne umysłowo lub poznawczych i problemów funkcjonowania i radzenia sobie z codziennym życiem.

Wady fizyczne mogą obejmować

wady fizyczne

Problemy z mózgu i ośrodkowego układu nerwowego mogą obejmować

Mózgu i ośrodkowego układu nerwowego, problemy

Problemy w funkcjonowaniu, radzenie sobie i interakcji z innymi mogą obejmować

Jeśli jesteś w ciąży i nie może przestać pić, należy zwrócić się do ginekologa lub innego pracownika służby zdrowia w celu uzyskania pomocy.

Ponieważ wczesna diagnoza może pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia problemów długoterminowych dla dzieci z płodowym zespołem alkoholowym, niech lekarz pediatra wiem, czy pił alkoholu podczas były w ciąży. Nie czekaj na problemy pojawiają się przed szukaniem pomocy.

Jeśli masz dziecko lub przyjęła zapewniają opieki zastępczej, może nie wiedzieć, czy biologiczna matka dziecka pili alkoholu podczas ciąży – i nie może początkowo wystąpić do was, że dziecko może mieć alkoholowy zespół płodowy. Jeśli jednak dziecko uczenia się i zaburzenia zachowania, porozmawiaj z lekarzem dziecka, tak aby można zidentyfikować przyczyny.

Kwestie społeczne i behawioralne

Kiedy jesteś w ciąży pije alkohol

Im więcej pić podczas ciąży, tym większe ryzyko dla nienarodzonego dziecka. mózg, serce i naczynia krwionośne Twojego dziecka zaczynają się rozwijać w pierwszych tygodniach ciąży, zanim może wiesz, że jesteś w ciąży.

Upośledzenie funkcji twarzy, serca i innych narządów, w tym kości, ośrodkowego układu nerwowego mogą wystąpić w wyniku picia alkoholu w czasie pierwszego trymestru ciąży. To jest, kiedy te części są płodu w kluczowych etapach rozwoju. Jednak ryzyko jest obecny w każdej chwili w czasie ciąży.

Im więcej pijesz alkohol w czasie ciąży, tym większa szansa na problemy z Twoim dzieckiem. Nie ma znana bezpieczna ilość spożycia alkoholu w czasie ciąży.

Można umieścić swoje dziecko na ryzyko nawet zanim sobie sprawę, że jesteś w ciąży. Nie pij alkoholu, jeśli

Kiedy udać się do lekarza

Zachowania problem nie obecne w chwili urodzenia, które mogą wynikać z konieczności alkoholowy zespół płodowy (niepełnosprawność wtórne) może obejmować

Zadzwoń do lekarza pediatry na wizytę, jeśli widać żadnych oznak lub objawów, które dotyczą ciebie.

Oto kilka informacji, które pomogą Ci przygotować się na wizytę, i czego oczekiwać od lekarza.

Przed wizytą

Przygotowuje listę pytań może pomóc Ci w pełni wykorzystać swój czas z lekarzem dziecka. Dla płodowym zespołem alkoholowym, kilka podstawowych pytań do lekarza to

Nie wahaj się zadawać pytania w czasie wizyty.

Co możesz zrobić

lekarz pediatra może zadać panu kilka pytań. Będąc gotowi odpowiedzieć może zastrzec sobie czas, aby przejść nad punktami chcesz spędzić więcej czasu. Lekarz może poprosić

Jeśli zgłosisz terminów i ilości spożycia alkoholu, twój ginekolog lub inny pracownik służby zdrowia może pomóc w określeniu ryzyka wystąpienia alkoholowego zespołu płodowego. Choć lekarze nie mogą zdiagnozować alkoholowy zespół płodowy, zanim dziecko się urodzi, mogą ocenić stan zdrowia matki i dziecka podczas ciąży.

Czego można oczekiwać od lekarza

lekarz pediatra może obserwować pod kątem objawów przedmiotowych i podmiotowych alkoholowy zespół płodowy u dziecka w pierwszych tygodniach, miesiącach i latach życia. Wczesna diagnoza i świadczenie usług może pomóc poprawić zdolność dziecka do funkcjonowania.

Diagnozowanie alkoholowy zespół płodowy wymaga specjalistycznej wiedzy i dogłębnej oceny. Do postawienia diagnozy, lekarze oceniają

Lekarz może również ocenić

Wiele funkcji widziany z płodowym zespołem alkoholowym mogą również wystąpić w normalnych, zdrowych dzieci lub dzieci z innymi zaburzeniami. Jeśli alkoholowy zespół płodowy podejrzewa, pediatra może skierować dziecko do pediatry rozwojowej, neurologa lub innego specjalistę z specjalnego szkolenia w płodowym zespołem alkoholowym oceny i aby wykluczyć inne choroby o podobnych objawów podmiotowych i przedmiotowych.

Zakres skutków picia alkoholu w czasie ciąży są zbiorczo nazywane płodu spektrum zaburzeń alkoholowych, ponieważ nie wszystkie objawy występują u wszystkich dzieci z zaburzeniem. Zakres ten obejmuje

Jeśli jedno dziecko w rodzinie rozpoznaje się z zespołem alkoholowym płodu, mogą być ważne dla oceny jego lub jej rodzeństwa celu określenia, czy mają one również alkoholowy zespół płodowy, gdy matka pili alkoholu w tych ciąż.

Zaburzenia spektrum Fetal Alcohol

Nie ma lekarstwa lub swoistego leczenia alkoholowego zespołu płodowego. Fizyczne wady i braki mentalne zwykle utrzymują się przez całe życie.

Jednak wczesnej interwencji mogą pomóc zmniejszyć niektóre z efektów płodowym zespołem alkoholowym i zapobiec niektórych wtórnych niepełnosprawne, które wynikają. usługi interwencyjne mogą obejmować

Jeśli wiesz lub podejrzewasz, że masz problem z alkoholem lub innymi substancjami, poproś lekarza lub psychicznego zdrowia o poradę. Jeśli po urodzeniu dziecka z zespołem alkoholowym płodu, można skorzystać z doradztwa uzależnień oraz leczenia programów, które mogą pomóc przezwyciężyć swoje nadużywania alkoholu lub innych substancji. Przyłączanie się do grupy wsparcia lub program 12 kroków takich jak Anonimowi Alkoholicy mogą pomóc.

Psychologiczne i emocjonalne problemy związane z zespołem alkoholowym płodu może być trudne do przeprowadzenia dla osoby z zespołem oraz rodziny.

Leczenie problemów z alkoholem lub innymi substancjami

Wsparcie rodziny

U dzieci z płodowym zespołem alkoholowym i ich rodzin mogą wiele skorzystać ze wsparcia specjalistów i innych rodzin, którzy mają doświadczenie z tym zespołem. Zapytaj swojego lekarza lub pracownika służby zdrowia dla lokalnych źródeł wsparcia dla dzieci z płodowym zespołem alkoholowym i ich rodzin.

Radzenie sobie z problemami z zachowaniem

Jako rodzic dziecka z zespołem alkoholowym płodu, można znaleźć następujące wskazówki pomocne w rozwiązywaniu problemów behawioralnych związanych z alkoholowym zespołem płodowym. Nauka tych umiejętności (czasem zwane szkolenia rodzic) może obejmować

Stabilna, pielęgnowanie domu jest najważniejszym czynnikiem w ochronie dzieci z płodowym zespołem alkoholowym z niektórych wtórnych niepełnosprawnych którymi są zagrożone w późniejszym życiu.

Lekarze nie zidentyfikowali bezpiecznego poziomu alkoholu, że kobiety w ciąży mogą konsumować. Ale eksperci wiedzą, że alkoholowy zespół płodowy jest całkowicie zapobiec, gdyby kobiety nie piją alkohol w czasie ciąży.

Wytyczne te mogą pomóc w zapobieganiu alkoholowy zespół płodowy

wizyty u lekarza