antagonistę histaminy H2 doustne, wstrzyknięcia dożylne

Używa do tego leku

Histamina antagoniści receptora H2, znany również jako H2-blokerów, są stosowane w leczeniu choroby wrzodowej dwunastnicy i uniemożliwić im powrót. Są one również stosowane do leczenia wrzodów żołądka i w pewnych warunkach, takich jak choroba Zollingera-Ellisona, w których żołądku zbyt dużo kwasu. W over-the-counter (OTC) mocnych, leki te są stosowane w leczeniu i / lub zapobieganiu zgaga, niestrawność kwasu i kwaśny żołądek. H2-blokery mogą być również wykorzystywane w innych warunkach, które ustala lekarz.

H2-blokery pracy przez zmniejszenie ilości wytwarzanego kwasu w żołądku.

H2-blokery są dostępne zarówno over-the-counter (OTC) oraz z przepisu lekarza.

Gdy lek został dopuszczony do obrotu w danym zastosowaniu, doświadczenie może wykazać, że jest to również użyteczne dla innych problemów medycznych. Chociaż te zastosowania nie są zawarte w etykietach, H2-blokery są używane w niektórych pacjentów z następujących schorzeń

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na leki z tej grupy lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak barwniki do żywności, środki konserwujące lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Lek ten testowano u dzieci, a w skutecznych dawkach, nie wykazano, powodują różne skutki uboczne i problemy, niż ma to miejsce w przypadku osób dorosłych stosować przez krótki okres czasu.

Zamieszanie i zawroty głowy mogą być szczególnie prawdopodobne u pacjentów w podeszłym wieku, którzy są zazwyczaj bardziej wrażliwe niż młodszych dorosłych do skutków H2-blokerów.

Przed zastosowaniem leku

H2-blokery nie było badane u kobiet w ciąży. W badaniach na zwierzętach, ranitydyna i famotydyna, nie wykazano, aby spowodować wady wrodzone, lub inne problemy. Jednak w jednym badaniu na szczurach sugerują, że cymetydyna mogą wpływać na rozwój męskiej seksualnej. Konieczne są dalsze badania, aby to potwierdzić. Ponadto, badania na królikach z bardzo wysokich dawek wykazały, że nizatydyna powoduje poronienia i niską masę urodzeniową. Upewnij się, że lekarz wie, jeśli jesteś w ciąży lub może zajść w ciążę przed podjęciem H2-blokerów.

Cymetydyna, famotydyna, nizatydyna i ranitydyna przenikają do mleka matki i może powodować niepożądane skutki, takie jak zmniejszone ilości kwasu żołądkowego i zwiększenie podniecenia u dziecka pielęgniarskiej. Może okazać się konieczne, aby wziąć inny lek lub zaprzestać karmienia piersią w trakcie leczenia. Bądź pewien, że omawiane ryzyko i korzyści z tego leku z lekarzem.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z tych leków, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Używanie leków w tej klasie z któregokolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję, aby nie traktować Cię z leków tej klasy lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosuje leki w tej klasie każdy z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na stosowanie leków w tej klasie. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Dla pacjentów przyjmujących mocne bez recepty tych leków na zgagę, niestrawność kwasu i kwaśny żołądek

U pacjentów przyjmujących silnych leków na receptę dla tych bardziej poważnych problemów

To może potrwać kilka dni, zanim ten lek zaczyna złagodzić ból żołądka. Aby pomóc złagodzić ten ból, leki zobojętniające mogą być wzięte z H2-blokerów, chyba że lekarz zaleci ich nie używać. Jednakże, należy odczekać jedną połowę do jednej godziny między biorąc leki zobojętniające i H2-blokerów. Przyjmować tego leku dla pełnego czasu leczenia, nawet jeśli zaczynają czuć się lepiej. Również ważne jest, aby zachować swoje spotkania z lekarzem na badania kontrolne, dzięki czemu lekarz będzie w stanie lepiej powiedzieć, kiedy należy przerwać przyjmowanie leku.

U pacjentów przyjmujących tabletki famotydyną żucia

Dla pacjentów przyjmujących doustne tabletki rozpadające się famotydyną

U pacjentów przyjmujących ranitydyny tabletek musujących

Leki w tej klasie dawki będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tych leków. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Prawidłowe użycie tego leku

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Niektóre testy mogą mieć wpływ tego leku. Powiadom lekarza prowadzącego o przyjmowaniu tego leku przed

Pamiętaj, że niektóre leki, takie jak aspiryna i niektórych pokarmów i napojów (na przykład produktów cytrusowych, napojów gazowanych) podrażniać żołądek i może spowodować problem gorzej.

Papieros do palenia ma tendencję do zmniejszania wpływu H2-blokerów, zwiększając wydzielanie kwasu w żołądku. Jest to bardziej prawdopodobne, aby mieć wpływ na żołądek nocnego produkcję kwasu. Podczas stosowania leku H2-blokerów, rzucić palenie całkowicie, albo przynajmniej nie pali po zażyciu ostatniej dawki w ciągu dnia.

Picie napojów alkoholowych podczas stosowania antagonisty receptora H2 został zgłoszony do zwiększenia stężenia we krwi alkohol. Należy skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia orientacyjna.

Skonsultuj się z lekarzem, jeśli ból trwa owrzodzenie lub gorzej.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Środki ostrożności podczas stosowania tego leku

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Nie wszystkie z wyżej wymienionych skutków ubocznych odnotowano dla każdej z tych leków, ale opisywano dla co najmniej jednego z nich. Wszystkie H2-blokerów są podobne, to każdy z tych skutków ubocznych może występować w każdej z tych leków.

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.