Choroba Hashimoto testy i diagnostyka

Generalnie, lekarz może przeprowadzić badanie na chorobę Hashimoto, jeśli czujesz się coraz bardziej zmęczony, ospały, mają suchą skórę, zaparcia i ochrypły głos, lub miały wcześniejsze problemy z tarczycą lub wole.

Diagnoza choroby Hashimoto oparte jest na oznaki i objawy i wyniki badań krwi, które mierzą poziom hormonu tarczycy i stymulującego tarczycę (TSH), wytworzonego w przysadce mózgowej. Mogą one obejmować

W przeszłości lekarze nie byli w stanie wykryć niedoczynność tarczycy (niedoczynność tarczycy), główny wskaźnik choroby Hashimoto, dopóki objawy były dość zaawansowane. Ale za pomocą czułego testu TSH, lekarze mogą diagnozować zaburzenia tarczycy znacznie wcześniej, często zanim wystąpią objawy.

Ponieważ test TSH jest najlepszym testem przesiewowym, lekarz może sprawdzić TSH pierwszy i postępuj zgodnie z badaniem hormonów tarczycy w razie potrzeby. Badania TSH również odgrywają ważną rolę w zarządzaniu niedoczynność tarczycy. Badania te również pomóc lekarz ustalić właściwą dawkę leku, zarówno na początku i na przestrzeni czasu.