cukrzycy i starzenia się oczu: Co trzeba wiedzieć

Trendy cukrzyca

Jeśli masz ponad 50 lat i masz cukrzycę typu 2 można napotkać wiele tych samych problemów z oczami jak ludzie, którzy nie mają tej choroby, takie jak zaćmy i jaskry. Ale są kroki, które można podjąć w celu utrzymania dobrego stanu zdrowia oczu i zapobiega utracie wzroku.

Zaćma, gdy soczewka oka zaparowania, są częstą przyczyną utraty wzroku i normalną częścią procesu starzenia się. Jaskra, choroba, która uszkadza nerwu wzrokowego, jest główną przyczyną ślepoty u ludzi powyżej 60 lat.

Oni nie są charakterystyczne dla cukrzycy, ale mogą pojawić się wcześniej, jeśli masz. Wszystko zależy od tego, jak dobrze kontrolować poziom cukru we krwi. I są tylko dwa więcej powodów musisz ściśle współpracować z lekarzem, aby utrzymać tę chorobę pod kontrolą.

Jeśli masz już jeden z tych warunków, należy skonsultować się z lekarzem na temat leczenia oczu. Wcześnie podjęte działania mogą zapobiegać ślepocie na jaskrę. Operacja usunięcia zaćmy może.

Retinopatia cukrzycowa jest najczęstszym typem cukrzycowej choroby oczu. Im dłużej masz cukrzycę, tym bardziej prawdopodobne jest to, aby mieć pewien stopień retinopatii cukrzycowej. Jak źle będzie, zależy od tego, jak dobrze kontrolować poziom cukru we krwi.

wysoki poziom cukru we krwi, uszkodzenia naczyń krwionośnych w całym organizmie, w tym te w siatkówce. Ta cienka warstwa światłoczułych liniach tkankowych z tyłu oka i wysyła światło do mózgu. To, co pozwala zobaczyć.

Istnieją 2 rodzaje

1. Kontekst lub nieproliferacyjna retinopatia cukrzycowa (NPDR): To jest jak najwcześniejszym etapie. Uszkodzone naczynia krwionośne zaczynają wyciekać do siatkówki. NPDR może powodować zmiany w oku tym

2. proliferacyjna retinopatia cukrzycowa (PDR): Ten zaawansowany etap głównie dzieje się, gdy statki w siatkówce zamknąć i pozbawić ją krwią. Starając się dopływ krwi do obszaru dotkniętego, siatkówki tworzy nowe, ale nienormalne i słabe naczynia. Mogą rosnąć w niewłaściwym miejscu i łatwo pęknąć. PDR mogą spowodować utratę wzroku cięższą niż NPDR.