ćwiczenia i stwardnienie rozsiane

Najczęstsze objawy SM takie jak zmęczenie, osłabienie i słabej koordynacji, mogą uczynić perspektywę ćwiczeń trudne, jeśli masz MS. Jednak badania pokazują, że korzyści płynące z ćwiczeń znacznie przewyższają wyzwanie dla osób z SM – tak długo, jak pamiętam, aby nie przesadzić i że umiar jest niezbędna.

Jeśli masz SM, skontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem procedury. Dla kogoś z SM, zbyt agresywne ćwiczenia mogą przynieść na zmęczenie i ciężkiej kontuzji i nasilać objawy. Choć regularne ćwiczenia aerobowe zostało udowodnione, aby zwiększyć siłę i równowagę, poprawia jelit i kontrolę nad pęcherzem i zmniejszyć spastyczność związane z SM, może spalić na panewce, jeśli nie ma łagodniejsze podejście.

Może wystąpić drętwienie, mrowienie lub niewyraźne widzenie, kiedy zaczniesz wykonywać. To ze względu na wzrost podstawowej temperatury ciała, wynikające z wysiłku. Zazwyczaj objawy spadnie jak twoje ciało stygnie. Możesz zarządzać swoją temperaturę ciała podczas ćwiczeń z kołnierzem chłodzącym lub innym urządzeniu.

Fizjoterapeuta lub instruktora fitness, kto jest zaznajomiony z SM mogą być bardzo pomocne przy modyfikacji procedurę, która pasuje do Twoich możliwości i problemy adresy, takie jak temperatura ciała, brak równowagi, zmęczenie i spastyczności. Może on także pomóc monitorować tętno i częstość oddychania, aby pomóc Ci tempo siebie i unikać nadmiernego wysiłku. Basen ćwiczenia, takie jak aerobik w wodzie, mogą również pomóc z równowagi, a zatem zmniejszyć ryzyko upadków.

Każdy z SM mogą modyfikować wykonywania rutynowych do spełnienia swoich potrzeb. Wystarczy pamiętać, aby pracować w swoim zakresie zdolności i aby nie przesadzić.

Z

wizyty u lekarza