ćwiczenia kontrolną dla chorych na cukrzycę

Brunilda Nazario, M; 10 lutego 2016

Ćwiczenie ma ogromne korzyści dla osób z cukrzycą. Jeśli chcesz uzyskać bardziej aktywny, uruchom program fitness bezpiecznie z tych porad.

Dostać około 30 minut umiarkowanej intensywności ćwiczeń dziennie, 5 dni w tygodniu. Masz tak wiele opcji. Można popływać, tańczyć wokół jadalni, strzelać obręcze, lub wybrać się na wędrówkę. Wybierz coś, co sprawia, że ​​twoje serce bije szybciej, ale nie zabierze Cię do swoich granicach.

Zacznij powoli – coś tak prostego jak spacer 15 minut dwa razy dziennie jest dobry na początku. Można dokonać treningi dłuższe i trudniejsze w miarę upływu czasu.

Jeśli masz cukrzycy typu 2 należy zrobić dwie sesje treningu siłowego w tygodniu i pracy wszystkich głównych grupach mięśni (ramiona, nogi, ramiona, plecy, abs, i pośladki).

Pokaż im niektórych TLC, ponieważ cukrzyca powoduje problemy ze stopami bardziej prawdopodobne.

Noś bawełniane skarpetki i buty sportowe, aby obniżyć swoje szanse na uzyskanie urazów stóp, zwłaszcza jeśli masz cukrzycę uszkodzenia nerwów lub problemy z krążeniem. Twoje trampki powinny dobrze dopasowane i mają dużo miejsca w palec u nogi.

Każdego dnia, sprawdzić swoje nogi na pęcherze, cięć, uderzeń, zaczerwienienie lub owrzodzenia – nawet jeśli nie wyszło tego dnia.

Ćwiczenia mogą mieć wpływ na poziom od razu i przez dłuższy czas.

Jeśli wziąć insuliny lub leków, które obniżają poziom cukru we krwi, sprawdzić Yours 30 minut przed wypracowanie, a następnie co 30 minut podczas ćwiczeń, aby upewnić się, że numery pozostaną stabilne.

W dniach planują wykonywać, pomiń strzałów insuliny w twoich ramionach i nogach – użyć innego miejscu wstrzyknięcia. I unikać pracy, gdy insulina jest w swoim czasie akcji szczytowej. Porozmawiaj z lekarzem o swoim szczytowym momencie, ponieważ różna.

Dla większości ludzi, poziom cukru we krwi od 100 mg / dl do 250 mg / dl jest OK Zakres przed treningiem. Użyj tego przewodnika, aby pomóc reagować z innymi wynikami.

Jeśli stężenie cukru we krwi jest

Zatrzymanie wykonywania, jeśli

Mogą to być oznaki, że poziom cukru spada lub niskie i mogą się zdarzyć podczas wysiłku lub po kilku godzinach.

Niższe niż 100 mg / dl: masz przekąskę z węglowodanów, takich jak owoce lub krakersów; 250 mg / dl lub wyższy: Test ciał ketonowych, związki Twój organizm, gdy nie ma wystarczającej ilości insuliny. Bycie aktywnym, gdy ketony są wysokie, może sprawić, że chory; 300 mg / dl: Poczekaj, aż do wykonywania swoich kropli cukru we krwi.

Czujesz się niepewnie, lęk, słaby lub mylić; Więcej potu niż zwykle; Twoje serce jest wyścigowych; Boli cię głowa.