Czy masz abscessed ząb?

Oral Health Trends

Abscessed zębów jest bolesna infekcja u korzenia zęba lub między dziąsłem a zębem. To najczęściej spowodowane ciężką próchnicy. Inne przyczyny ropnie zębów uraz zęba, na przykład, gdy jest uszkodzony lub rozdrobnione, i zapalenie dziąseł i choroby dziąseł.

Problemy te mogą powodować otwory w szkliwie zęba, który umożliwia do infekowania bakterii środek zęba (zwana masa). Zakażenie może również rozprzestrzeniać się od korzenia zęba do kości wspierających zęby.

Got nieświeży oddech? Możesz przyjrzeć się swojej diecie; Jeśli higiena jamy ustnej jest wielki – dwukrotnego mycia zębów dziennie, nici raz dziennie, i oczyścić swój język – Twój nieświeży oddech może być związany z diety; Niektóre pokarmy mogą splamić swój oddech przez kilka godzin i przyczyniają się do smoczego oddechu na inne sposoby. Oto niektóre sprawcy; Czosnek i cebula. “Czosnek i cebula top listy, jeśli chodzi o cuchnący oddech”, mówi Lisa Harper Mallonee, MPH, RD, adiunkt w Texas A && rano; M Health …

Ból zęba, który jest silny i ciągły, a wyniki w gryząc lub pulsujący ból lub ostry ból lub fotografowania są typowe symptomy abscessed zęba. Inne objawy mogą obejmować

Jeżeli miazga w korzeniu zęba umiera w wyniku infekcji, ból zęba może przestać. Jednak to nie znaczy, że infekcja ma heale; infekcja pozostaje aktywny i nadal się rozprzestrzenia i niszczą tkankę. Dlatego też, jeśli wystąpi którykolwiek z objawów wymienionych powyżej, ważne jest do dentysty, nawet jeśli ból ustępuje.

Dentysta sprawdzi swoje zęby z instrumentu dentystycznego. Jeśli masz abscessed ząb, poczujesz ból, gdy ząb jest wykorzystany przez sondę Twojego stomatologicznym. Twój dentysta będzie również zapytać, czy ze wzrostem bólu kiedy gryzie w dół lub gdy zamkniesz usta mocno. Ponadto dentysta może podejrzenia abscessed ząb bo dziąsła mogą być spuchnięte i czerwone.

Dentysta może również wziąć rentgenowskie szukać erozji kości wokół ropnia.

Strategie, aby wyeliminować zakażenia, zachowania zęba i zapobiegania powikłaniom są cele leczenia dla abscessed zęba.

You \ ‘ll znaleźć wskazówki i porady, jak również najnowsze informacje i badania dotyczące zdrowia jamy ustnej.

Jesteś obecnie

Tylko 18,5% z wielu ludzi na świecie nigdy nici. Brakuje obecnie na prostej drodze, aby duże różnice w zdrowiu jamy ustnej. Niezależnie od tego, jak dobrze myć, tablica nadal tworzy między zębami oraz wzdłuż dziąseł. Nić usuwa żywności uwięzione pomiędzy zębami i usuwa warstwę bakterii tworzy tam przed okazuje się płytki nazębnej, co może spowodować stan zapalny dziąseł (zapalenie dziąseł), wgłębień i utraty zębów. Spróbuj nicią dentystyczną tylko jeden ząb, aby zacząć.

Jesteś jednym z 31% wielu ludzi na świecie, którzy nie Floss codziennie. Brakuje obecnie na prostej drodze, aby duże różnice w zdrowiu jamy ustnej. Niezależnie od tego, jak dobrze myć, tablica nadal tworzy między zębami oraz wzdłuż dziąseł. Szczoteczka szczecina nie jest w stanie skutecznie oczyścić między tymi ciasnych przestrzeniach. Nicią dentystyczną usuwa do 80% folii utwardzalnym do blaszki, które mogą powodować zapalenie dziąseł (zapalenie dziąseł), wgłębień i utraty zębów. Cel na 3 dni więcej!

Jesteś jednym z 31% wielu ludzi na świecie, którzy nie Floss codziennie, ale jesteś na dobrej drodze do zarabiania pozytywny wpływ na zęby i dziąsła. Niezależnie od tego, jak dobrze myć, tablica nadal tworzy między zębami oraz wzdłuż dziąseł. Szczoteczka szczecina nie jest w stanie skutecznie oczyścić między tymi ciasnych przestrzeniach. Nicią dentystyczną usuwa do 80% folii utwardzalnym do blaszki, które mogą powodować zapalenie dziąseł (zapalenie dziąseł), wgłębień i utraty zębów. Cel dla wszystkich 7 dni!

Tylko 50,5% wśród wielu ludzi na świecie nici codziennie, i dobre dla ciebie, że jesteś jednym z nich! Niezależnie od tego, jak dobrze myć, tablica nadal tworzy między zębami oraz wzdłuż dziąseł. Szczoteczka szczecina nie jest w stanie skutecznie oczyścić między tymi ciasnych przestrzeniach. Nicią dentystyczną usuwa do 80% folii utwardzalnym do blaszki, które mogą powodować zapalenie dziąseł (zapalenie dziąseł), wgłębień i utraty zębów. Gratulujemy dobrego zdrowia jamy ustnej przyzwyczajenia!

Znajdziesz wskazówki i porady, jak również najnowsze informacje i badania dotyczące zdrowia jamy ustnej.

ŹRÓDŁA

Dental Association, Healthy People 2010