czynnika XIII (droga dożylna)

FAK-tor thir-teen

W Stanach Zjednoczonych.

Dostępne formy dawkowania

Klasa terapeutyczna: hemostatyczne

wtrysku czynnika XIII jest stosowany w celu zapobiegania krwawieniom u pacjentów z wrodzonym niedoborem czynnika XIII.

Czynnik XIII jest białkiem, które jest wytwarzane naturalnie w organizmie. Corifact ™ lub Tretten® jest białkiem sztucznych wytwarzane replikację czynnika XIII naturalnie występujące w organizmie. Jest on stosowany, aby zatrzymać krwawienie, pomagając w krzepnięciu krwi.

czynnika XIII ma być stosowany wyłącznie pod nadzorem lekarza lub innego pracownika służby zdrowia.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla czynnika XIII dodaje należy uznać

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na czynnik XIII lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazano, specyficzne problemy pediatryczne, które ograniczają użyteczność wtrysku czynnika XIII dzieci.

Odpowiednie badania nie przeprowadzono w stosunku do wpływu wieku wtrysku czynnika XIII w populacji pacjentów geriatrycznych. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania czynnika XIII, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Przy użyciu czynnika XIII z któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie czynnika XIII. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Lekarz lub inny wyszkolony personel medyczny da ci czynnika XIII. Czynnik XIII jest podana przez igłę umieszczoną w jednej z żył.

Czynnik XIII jest zwykle podawana raz w miesiącu, w zależności od twoich ostatnich wyników badań krwi.

Czynnik XIII jest wyposażony w ulotce informacyjnej dla pacjenta. Jest bardzo ważne, aby przeczytać i zrozumieć tę informację. Pamiętaj, aby zwrócić się do lekarza o nic nie rozumiesz.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić Ty lub Twoje dziecko ściśle podczas przyjmowania czynnika XIII, aby upewnić się, że działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

czynnik XIII może spowodować poważne rodzaju reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Należy poinformować lekarza lub pielęgniarkę od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma kaszel, trudności z przełykaniem, zawroty głowy, szybkie bicie serca, zawroty głowy lub omdlenia, trudności w oddychaniu, ucisk w klatce piersiowej, obrzęk twarzy, rąk, języka lub gardła, gorączkę , dreszcze, katar lub kichanie, swędzenie lub pokrzywka lub pustki w głowie lub omdlenia po otrzymaniu leku.

czynnik XIII może zwiększyć ryzyko wystąpienia problemów krzepnięcia krwi. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma nagłe lub silne bóle głowy, problemy z widzenia lub mowy, ból w klatce piersiowej, duszność, osłabienie lub drętwienie lub podczas odbierania czynnika XIII.

Corifact ™ jest wykonany z ludzkiej krwi. Niektóre ludzkie produkty krwiopochodne przekazały pewne wirusy dla ludzi, którzy otrzymali je, chociaż ryzyko jest niskie. dawców ludzkich i oddanej krwi są zarówno pod kątem wirusów, aby utrzymać niski poziom ryzyka transmisji. Porozmawiaj z lekarzem o tym ryzyko, jeśli są zainteresowane.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.