czynniki ryzyka demencji: starzenie się, płci, stanu zdrowia, więcej

Starzenia jest głównym czynnikiem ryzyka dla wszystkich rodzajów demencji. Niektóre choroby, które powodują otępienie (takich jak choroba Alzheimera o wczesnym początku, a niektóre otępień czołowo-skroniowe) mogą w rodzinach.

Obecnie nie ma lekarstwa na chorobę Alzheimera. Naukowcy wciąż starają się w pełni zrozumieć, jak choroba prowadzi do utraty pamięci i innych problemów z myślenia i zachowania. Mają nadzieję, że pewnego dnia odwrócić te zmiany w celu zapobieżenia lub powstrzymania choroby; Ale jeśli ty lub ktoś bliski ma Alzheimera, istnieją leki, które mogą coś zmienić. Niektóre terapie złagodzić objawy i pomóc ludziom lepiej na dłużej. Ponieważ skutki choroby zmieniają się z biegiem czasu, ludzie często muszą mieć swoje zabiegi …

To mężczyźni; Wysokie ciśnienie krwi; Miał zawał serca; Mają miażdżycy, gromadzeniu się tłuszczu i wapnia w tętnicach, które mogą prowadzić do choroby tętnic wieńcowych; Choruje na cukrzycę; Mają wysoki poziom cholesterolu; Mieli udar lub przemijający atak niedokrwienny (TIA).