czytanie etykiet żywności: wskazówki dla osób z przewlekłą chorobą nerek

Wytwórnia Żywności Lektura: Wskazówki dla osób z przewlekłą chorobą nerek

Co należy szukać na etykiecie Nutrition Facts?

Sprawdzić na etykiecie Nutrition Facts sodu .; Sprawdź listę składników dodawanych do fosforu i potasu .; Sprawdzić roszczeń na etykiecie, jak “niska zawartość tłuszczów nasyconych” lub “nie zawiera sodu”.

Jeśli masz PCN, może być konieczne, aby ograniczyć niektóre składniki odżywcze w diecie, takich jak sód, fosfor i potas. Należy ograniczyć tłuszczów nasyconych i trans, too. Czytaj etykiety żywności, aby pomóc zdrowych wyborów żywieniowych dla nerek.

Sprawdzić sodu na etykiecie Nutrition Facts. Niektóre etykiety Nutrition Facts pokaże fosfor i potas, też, ale nie muszą.

1. Sprawdzić fosforu, lub słowa z fos, na liście składników. Wiele artykułów spożywczych pakowanych mają fosfor. Wybierz inną żywność, gdy lista składnik ma fos na etykiecie.

Co należy szukać na liście składników?

2. Sprawdzić potasu na liście składników. Na przykład, chlorek potasu można stosować zamiast soli w niektórych pakowanych artykułów spożywczych, takich jak zupy w puszkach i produktów z pomidorów. pokarmy graniczne z potasem na liście składników.

Nasycony beztłuszczowe; O niskiej zawartości tłuszczu nasyconego; Mniej tłuszczów nasyconych; tłuszcze trans darmo

Czy wiedziałeś? Składniki są wymienione w kolejności ilości w żywności. Jedzenie ma większość pierwszego składnika z listy, a najmniej ostatni składnik na liście.

Wolny od sodu; Bardzo niski poziom sodu; Niska sodu; Zmniejszone sól

Sprawdzić Zastrzeżeń na opakowaniach produktów żywnościowych, aby pomóc znaleźć Foods

Dolna nasyconych / Trans Fat

Niższa w sód: *