demencja powoduje: urazów, chorób, nadużywanie alkoholu, i wiele więcej

Demencja jest spowodowane przez uszkodzenie lub zmiany w mózgu. Choroba Alzheimera jest najczęstszą przyczyną. Udar mózgu jest drugą najczęstszą przyczyną otępienia. Otępienie spowodowane udarem nazywa otępienie naczyniowe.

Nominowany do Oscara film Daleko od niej ukazuje się długo małżeństwo walczy z chorobą Alzheimera i emocjonalnego przejazd powoduje ona, gdy żona, grana przez aktorkę Julie Christie, daje jej przywiązanie do innego człowieka, którego spotyka w domu opieki; To serce wstrząsających i emocjonalne dramatyzacja Alzheimera przyprowadza do domu rodziny trudności napotykają zdolność człowieka do rozpoznawania i utrzymywania relacji stopniowo maleje – zwłaszcza gdy związek jest między mężem …

Częste przyczyny demencji, które nie mogą zostać rozwiązane są

Rzadsze przyczyny demencji, które nie mogą być rozwiązane m.in.

Gdy otępienie spowodowane przez pewne problemy leczyć, leczenie może również pomóc w demencji. Te problemy to uleczalne

Niektóre zaburzenia powodujące otępienie można uruchomić w rodzinach. Lekarze często podejrzewają dziedziczne przyczyny jeśli ktoś młodszy niż 50 ma objawy demencji. Aby uzyskać więcej informacji, choroby Alzheimera.

Choroba Parkinsona. Demencja jest powszechne u osób z tą chorobą; Otępienie z ciałami Lewy’ego. Może to spowodować krótkotrwałą utratę pamięci; Otępienie czołowo-skroniowe, grupę chorób, które obejmują chorobę Picka; Poważny uraz głowy, który spowodował utratę przytomności; Otępienie naczyniowe, które mogą wystąpić u ludzi, którzy mają udar długoterminowej wysokie ciśnienie krwi lub ciężkimi stwardnienie tętnic (miażdżycy).

Choroba Huntingtona; Leukoencephalopathies, które są chorobami, które mają wpływ na głębsze, istoty białej tkanki mózgu; Choroba Creutzfeldta-Jakoba, rzadką i śmiertelną chorobą, która niszczy tkanki mózgowej; Urazy mózgu przed wypadkami lub boks; W niektórych przypadkach stwardnienia rozsianego (MS) i stwardnienie zanikowe boczne (ALS); atrofia Multiple-System (grupa zwyrodnieniowych chorób mózgu wpływających mowy, ruchu, a funkcje autonomiczne); Zakażenia, takie jak syfilis późnym etapie. Antybiotyki mogą skutecznie leczyć kiłę w dowolnym momencie, ale nie może odwrócić uszkodzenia mózgu już zrobione.

Gruczoł niedoczynność tarczycy (niedoczynność tarczycy); Niedobór witaminy B12; Zatrucie metali ciężkich, na przykład z ołowiu; Skutki uboczne leków lub interakcji; Niektóre nowotwory mózgu; wodogłowie Normalne ciśnienie; Niektóre przypadki przewlekłego alkoholizmu; Niektóre przypadki zapalenia mózgu; HIV / AIDS.