Diabetes Care oczu: retinopatia, zaćma, jaskra

Gdy masz typu 1 lub cukrzycy typu 2, jesteś bardziej narażone na problemy ze wzrokiem niż ktoś bez niego. Wysoki poziom cukru we krwi może uszkodzić drobne naczynia krwionośne w twoich oczach, w miarę upływu czasu. To może prowadzić do choroby oczu zwaną retinopatia cukrzycowa. wysoki poziom cukru we krwi może prowadzić do zaćmy i jaskry. Więc dbać o cukrzycy – i nadążać za rocznych egzaminów oczu – dbać o oczy.

Retinopatia cukrzycowa: W pewnym momencie prawie 1 z 3 osób z cukrzycą ma retinopatii – uszkodzenie naczyń krwionośnych w siatkówce. To wyściółka w tylnej części oka. Nieproliferacyjna retinopatia, która zazwyczaj nie zagraża wzroku, jest najbardziej popularna.

Jeśli nadal mają wysoki poziom cukru we krwi w ciągu kilku lat, choć można przejść do bardziej poważną chorobę znaną jako proliferacyjnej retinopatii cukrzycowej. Pod nazwą “rozrostowe”, ponieważ nowe naczynia zaczyna rosnąć na powierzchni siatkówki. Te naczynia krwionośne są kruche i mogą wyciekać krew lub płyn. To powoduje bliznowacenie siatkówki i długotrwałej utraty wzroku.

Retinopatia cukrzycowa może także powodować obrzęk plamki. Dzieje się tak, gdy wyciek płynu do części siatkówki, która pomaga daje ostry widzenia centralnego. Trzeba, że ​​do czytania, jazdy, a widząc drobne szczegóły. Zamiast rzeczy wyglądają rozmazane.

Liczne badania wykazały, że można wyciąć szanse utraty wzroku z retinopatią i obrzęku plamki ze ścisłą kontrolę nad swoimi cukru we krwi, ciśnienia tętniczego i cholesterolu.

Jeśli okaże się, i leczyć retinopatię cukrzycową wcześnie, można spowolnić lub nawet odwrócić niektóre formy utraty wzroku. Jeśli masz cukrzycę, powinieneś zobaczyć okulisty co najmniej raz w roku. Jeżeli roczne egzaminy są normalne, może być w stanie mieć następcze egzaminy co 2-3 lata.

Istnieje wiele sposobów leczenia proliferacyjnej retinopatii cukrzycowej. Lekarz może kierować do siatkówki ze specjalnym laserem do kurczenia się nowych naczyń krwionośnych. To może utrzymać swoją wizję lepszego dłużej. To działa najlepiej, jeśli jest stosowany, zanim zaczęli kruche nowe statki krwawić.