dieta mit czy prawda: Freshman 15

Przez wiele lat, przychodzące studenci zostali ostrzeżeni o strasznych “Freshman 15” – dodatkowych 15 funtów, które tak często towarzyszą pierwszym roku na uczelni. Ale czy to jest mit czy rzeczywistość?

Prawdę mówiąc, to po trochu. Złą wiadomością jest to, że wielu pierwszaków uczelni może liczyć na przyrost masy ciała. Dobre wieści? Zysk jest na ogół mniej niż 15 funtów.

Typowy przyrost masy ciała, badania pokazują, jest 4-10 funtów w ciągu pierwszego roku studiów. Oto wyniki kilku badań, które wyglądały na przyrost masy ciała u pierwszaków uczelni

Ale nawet 4 nadwaga może dodać. Waga zdobyte podczas pierwszego roku studiów może tkwić w całej karierze uczelni studenta – i poza nią.

Badania w Auburn University odkryli, że tylko 5% pierwszaków zyskał 15 funtów ich pierwszym roku; Badania opublikowane w Journal of Stowarzyszenia Dietetycznego zasugerował, że średnia suczka studiów otrzymuje 5 funtów w pierwszym roku; Badanie z Utah State University odkryli, że 25% z pierwszaków (zarówno mężczyzn jak i kobiet) zyskał średnio 10 funtów w ciągu pierwszego semestru; Badanie Rutgers University odkryli, że 75% badanych przybierały na wadze – średnio 7 funtów, od jedzenia około 112 dodatkowych kalorii dziennie; Pierwszaków zyskał średnio 4,2 funtów w ciągu pierwszych 12 tygodni szkoły, według badań Uniwersytetu Cornell.

Przejście do życia uczelni jest ogromna zmiana. Wolność od nadzoru rodzicielskiego może prowadzić do złych wyborów w wszystko od żywności do nawyków snu, badania, i imprezowania.

Naukowcy odkryli następujące zachowania wraz z łatwą dostępność niezdrowego jedzenia, najprawdopodobniej przyczyniają się do nadwagi wśród studentów

Więc jak można uniknąć przybierania na wadze uczelni, czy jest to 15 lub Freshman Freshman 4? Oto kilka wskazówek dla utrzymania zdrowej wagi

zdrowe, smaczne przepisy kulinarne, z magazynu i dobrze zjeść.

Podczas wykonywania, należy liczyć się między …

Pomijanie breakfas; Zmniejszona fizycznej Activit; Przesadza all-you-can-eat Dinin; Stres wyzwalane eatin; Późna pizzę i inne niezdrowe przekąski; drinkin Społecznej; Brak kontroli nad przygotowaniem żywności i wyboru; Zbyt wielu cieczy wysokokaloryczne; Zbyt mało Slee; Jedzenie dużych porcji r

Nie idź do klasy bez zjedzenia śniadania (mama miała rację!). Pomijanie posiłków ma tendencję do prowadzić do przejadania się później w ciągu dnia; Różnorodność wyboru żywności na all-you-can-eat bufety może prowadzić do przejadania się. Tak zrobić plan, jak będziesz poruszać się nieograniczoną nagrodę w sali jadalnej. Postaraj się, aby ten sam rodzaj zdrowych wyborów w szkole, które jadły w domu; Dowiedz się więcej na temat zdrowego odżywiania. Niektóre uniwersytety zarejestrowanych dietetyków na temat personelu, które mogą pomóc studentom zdrowszych planów posiłków. Albo wziąć kurs żywienia; Śledzić kalorii. Wyższe jadalnie zakładać wartość kalorii żywności, która może pomóc w podjęciu mądrzejsze decyzje żywności; Aby utrzymać swój apetyt w ryzach, start obiad i kolacja z dużym sałatki lub miskę rosołu zupy na bazie warzyw; Postępuj zdrowego równanie MyPlate: Wypełnić połowę płytkę z owoców i warzyw, jedna czwarta z obrobiony chudego mięsa lub ryby lub białka roślinnego (takich jak fasola i rośliny strączkowe), a ostatni kwartał z pełnego ziarna. Obok płyty, to źródło o niskiej zawartości tłuszczu lub beztłuszczowego nabiału, albo alternatywnie mleka; Przejdź deser w porze lunchu i oddawać tylko na kolację z małą porcją słodkim poczęstunkiem; Pij dużo wody i innych napojów bez kalorii; Zaopatrzyć swój pokój z zdrowych przekąsek, aby uniknąć tych nocnych pizzy biegania i ataków automatu; Uważaj na weekendy. Staraj się trzymać się harmonogramu regularnego odżywiania i aktywności fizycznej, a nie oddając się nadmiaru jedzenia i picia przez cały weekend; Dołącz do siłowni uniwersyteckiej, zapisz się na zajęcia fitness i chodzić dookoła kampusu; Ważyć się regularnie, aby śledzić stan wagi.