drug alergie – przegląd wątek

alergie Trends

Alergia leków dzieje, gdy masz szkodliwych reakcji na lek, którego używasz. System immunologiczny walczy poprzez potrącenie reakcję alergiczną. Większość alergie na leki są łagodne, a objawy ustępują w ciągu kilku dni po zaprzestaniu stosowania leku. Ale niektóre alergie na leki mogą być bardzo poważne.

Alergia lek jest jeden rodzaj szkodliwego lub negatywna, reakcja na lek. Istnieją inne rodzaje działań niepożądanych. Objawy i leczenia różnych rodzajów niepożądanych różnić. Więc lekarz będzie chciał dowiedzieć się, czy masz prawdziwą alergią na leki lub masz inny rodzaj złej reakcji, która nie jest tak poważna.

Objawy alergii leku może się wahać od łagodnego do bardzo poważne. W większości przypadków pojawiają się w ciągu 1 do 72 godzin. Zawierają

Każdy lek może powodować reakcje alergiczne. Kilka z najczęstszych są

Jeśli jesteś uczulony na jeden lek, może być uczulony innym podoba. Na przykład, jeśli jesteś uczulony na penicylinę, jest szansa, że ​​może być również uczuleni na podobne leki, takie jak amoksycylina.

Pokrzywka lub ściągacze, wysypka lub pęcherze. Są to najczęstsze objawy alergii na lek. Zobacz obraz reakcji skórnych wywołanych przez alergie narkotyków; Kaszel, świszczący oddech, katar i trudności w oddychaniu; Gorączka; Poważne choroby skóry, która sprawia, że ​​blister skóry i skórki. Należą martwica toksyczno-rozpływna naskórka i zespół Stevensa-Johnsona; Anafilaksja, która jest najbardziej niebezpieczne reakcje. To może być śmiertelne, i trzeba będzie pomoc w nagłych wypadkach. Objawy obejmują pokrzywka całego ciała, trudności w oddychaniu, obrzęk gardła lub jamy ustnej i / lub uczucie bardzo zawroty głowy. Te zazwyczaj pojawiają się w ciągu 1 godziny po wykonaniu leku. Bez pomocy w nagłych wypadkach, można umrzeć.

Penicyliny (takie jak ampicylina lub amoksycylina); Kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne; leki sulfonamidy; szczepionek; Leki przeciwdrgawkowe; Leki stosowane w nadczynności tarczycy.