DVT vs powierzchowne zakrzepowe zapalenie żył vs vs pad żylaków

Jeśli jeden z twoich nóg jest zaczerwienienie, obrzęk, ból lub ciepły, sprawdzić to się od razu. Szereg warunków może powodować takie objawy. Niektóre z nich są nieszkodliwe. Inne są dużo bardziej poważne.

Głęboka zakrzepica żył głębokich (DVT) jest zakrzep w żyle wewnątrz mięśnia. Zazwyczaj jest to w dolnej części nogi, uda, biodra lub ramienia; Zazwyczaj osoba dzwoni mówiąc miałem 3 lub 4 dni obrzęk jednej nogi, a to nie przejdzie “, mówi Terri Remy, MD, Primary Care Aleksandrii w stanie Wirginia; Objawy obejmują zwykle obrzęk i czasami ból i tkliwość. Ale nie zawsze mają.

Jest to skrzep krwi, który tworzy się w żyle głębokiej wewnątrz ciała, najczęściej w swojej nodze.

Jeśli kawałek skrzepu zrywa i przemieszcza się do płuc, może spowodować zator płucny – zakrzep krwi w płucach. To może być śmiertelne.

Można uzyskać DVT w każdym wieku, a kilka rzeczy może spowodować. Niektórzy z nich są

DVT zazwyczaj dotyka tylko jedną nogę. objawy obejmują

Około połowa ludzi, którzy się nie będzie miało żadnych objawów. Możesz nie wiedzieć, że masz skrzep chyba kawałek nim zrywa i wędruje do płuc. To medycznej w nagłych wypadkach. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz

Dzieje się tak, gdy formy skrzepu krwi w żyłach tuż pod skórą. Jeśli masz to, można zauważyć, niektóre lub wszystkie z poniższych

Objawy te są podobne do tych, dla DVT. Około 20% ludzi, którzy mają powierzchowne zakrzepowe zapalenie żył również uzyskać zakrzep krwi w nodze. Zadzwoń do lekarza, jeśli zauważysz coś niezwykłego. On będzie w stanie wykluczyć bardziej poważny problem.