dylatacja i ewakuacja (D i E) dla aborcji

Zdrowie kobiet Trendy

Rozszerzenie i ewakuacja (D i E) jest wykonywana w drugim 12 tygodni (drugim trymestrze ciąży). Zwykle zawiera kombinację próżniową, rozszerzenie i łyżeczkowanie (D & C) i wykorzystywania narzędziami chirurgicznymi (np kleszczy).

Urządzenie nazywa się szyjki macicy (osmotyczna) dilator często umieszcza się w szyjce macicy 24 godziny przed zabiegiem, aby pomóc otworzyć powoli (rozszerzać) szyjki macicy. Rozszerzeniu szyjki macicy zmniejsza ryzyko wystąpienia jakiegokolwiek urazu szyjki macicy podczas zabiegu. Mizoprostol może być również dokonane na kilka godzin przed zabiegiem. Ten lek może pomóc złagodzić szyjki macicy.

D & E zwykle trwa 30 minut. To jest zwykle wykonywane w szpitalu, ale nie wymaga nocleg. może to być również wykonane w klinice, w którym lekarze specjalnie przeszkolonego do wykonywania aborcji. Podczas procedury D & E, lekarz

Tkanka macicy usunięto w D i E jest badana, aby upewnić się, że wszystkie tkanki usuwano i aborcji jest zakończona.

Lekarze mogą wykorzystywać ultradźwięków w procedurze D, i E w celu potwierdzenia, że ​​wszystkie tkanki został usunięty i ciąża została zakończona.

Daje pierwszą dawkę antybiotyku, aby zapobiec infekcji; Stanowisko cię na stole egzaminu w tym samym miejscu wykorzystywane do egzaminu miednicy, z nogami na strzemionach, leżąc na plecach; Włóż wziernika do pochwy; Oczyścić pochwy i szyjki macicy roztworem antyseptycznym; Daje zastrzyk bólu medycyna w obszarze szyjki macicy (okołoszyjkowego bloku) wraz ze środkiem uspokajającym. Jeśli proces przeprowadza się w sali operacyjnej, można otrzymać rdzenia wtrysku znieczulenia do płynu wokół rdzenia kręgowego. To paraliżuje obszar między nogami. Albo lekarz może użyć w znieczuleniu ogólnym, co sprawia, że ​​jesteś nieprzytomny; Chwyć szyjki macicy z instrumentem posiadania macicy w miejscu; Rozszerzają kanału szyjki z sond wzrostem wielkości. Aborcja w drugim 12 tygodni będzie musiał szyjki macicy zostać rozszerzone więcej niż wymagane dla aspiracji próżniowej; Przepuścić wydrążoną rurkę (kaniuli) do macicy. Kaniula jest dołączony przez przewód rurowy do butelki i pompę, który zapewnia niewielkiego podciśnienia do usuwania tkanki w macicy. Pewne skurcze jest odczuwany w pozostałej części procedury; Przepuścić instrument chwytający (pęseta) do macicy do uchwycenia większych kawałków tkanki. Jest to bardziej prawdopodobne w ciąży 16 tygodni lub dłużej i odbywa się przed macicy zeskrobuje z łyżeczką; Użyj zakrzywioną Instrument (łyżeczką) delikatnie zeskrobać błonę śluzową macicy i usunięcie tkanki w macicy; Użyj ssania. Można to zrobić jako ostatni krok, aby upewnić się, że zawartość macicy są całkowicie usunięte; Daje leku w celu zmniejszenia ilości krwawienia z postępowania.

Rozszerzanie i odprowadzający (D i E) jest zabiegiem chirurgicznym. Normalny odzyskiwania obejmuje

Nieregularne krwawienia lub plamienia przez pierwsze 2 tygodnie. W pierwszym tygodniu, unikać tampony i używać tylko podkładek; Skurcze podobne do menstruacyjne, który może trwać od kilku godzin do kilku dni, macica kurczy się z powrotem do swojego rozmiaru ciążą; Emocjonalne reakcje na 2 do 3 tygodni. Po aborcji, to jest normalne, że czuję ulgę, smutek, żal, lub winy. Zmiany hormonalne w czasie ciąży może mieć emocje silniejsze niż zwykle.

Antybiotyki w celu przeciwdziałania zakażeniu; Spocząć cicho, że dzień. Można zrobić normalnej aktywności następnego dnia, w oparciu o co czujesz; Paracetamol (takich jak Tylenol) lub ibuprofen (takich jak Advil) może pomóc złagodzić ból skurcze; Leki mogą być podawane w celu umowy macicy i powrócić do jego wielkości przed ciążą; Nie masz stosunek seksualny przez okres co najmniej 1 tygodnia lub dłużej, w zależności od dokonanego przez lekarza; Kiedy zaczynasz współżycie ponownie używać antykoncepcji. I używać prezerwatyw, aby zapobiec zakażeniu. Aby dowiedzieć się więcej, kontroli urodzeń.

Zadzwoń do lekarza, jeśli którykolwiek z tych objawów po aborcji

Zadzwoń do lekarza na wizytę, jeśli miały żadnego z tych objawów po niedawnym aborcji

Rozszerzanie i odprowadzający (D i E) jest jednym z dostępnych metod aborcji drugi trymestr. A D & E odbywa się całkowicie usunąć wszystkie tkanki w macicy do aborcji w drugim trymestrze ciąży.

Rozszerzenie i ewakuacja jest bezpieczną i skuteczną metodą. Stało się standardem leczenia opieki w Stanach Zjednoczonych do aborcji w drugim trymestrze ciąży.

Ryzyko dylatacji i ewakuacji (D i E) obejmują

Ryzyko jest wyższe w przypadku zabiegów chirurgicznych wykonanych w drugim trymestrze ciąży, niż dla tych, wykonane w pierwszym trymestrze ciąży, zwłaszcza jeśli są one wykonane po 16 tygodniach ciąży.

Inne rzadkie powikłania obejmują

Aspiracja powtórz próżniowej i medycyny, aby zatrzymać krwawienie są stosowane w leczeniu zatrzymanych produktów poczęcia lub skrzepów krwi.

Aborcja jest mało prawdopodobne, aby wpływać na płodność, więc możliwe jest zajście w ciążę w ciągu kilku tygodni tuż po zabiegu. Należy unikać stosunków seksualnych, aż organizm w pełni odzyskane, przez okres co najmniej 1 tygodnia lub zgodnie z zaleceniem lekarza. Kiedy zaczynają ponownie współżycie używać antykoncepcji i używać prezerwatyw, aby zapobiec zakażeniu.

Poradnictwo dla aborcji drugim trymestrze ciąży mogą być bardziej złożone niż na wczesną aborcję ze względu na długość ciąży i powód aborcji.

Trzeba było kontynuowanie reakcji emocjonalnych po aborcji, należy zasięgnąć porady od doradcy smutek lub innego licencjonowanego zdrowia psychicznego.

Depresja może być wyzwalane, gdy hormony ciążowe zmienić po aborcji. Jeśli masz więcej niż 2 tygodnie objawy depresji, takie jak zmęczenie, snu lub zmiany apetytu lub poczucia smutku, pustki, lęk, drażliwość lub znaleźć lekarza o leczeniu.

W szpitalu lub operacja Centrum mogą wysyłać instrukcje jak przygotować się do zabiegu lub pielęgniarka może nazwać się z Gośćmi przed zabiegiem chirurgicznym.

Zaraz po zabiegu zostaniesz przeniesiony do sali pooperacyjnej, gdzie pielęgniarki opieki i obserwowania ciebie. Prawdopodobnie będziesz przebywać w strefie odnowy pewien okres czasu, a potem pójdziesz do domu. Oprócz specjalnych zalecenia lekarza, pielęgniarka wyjaśni informacje, które pomogą Ci w odzysku. Pojedziesz do domu ze strony instrukcji pielęgnacji tym kim się skontaktować w razie problemów.

Wypełnij formularz o chirurgii (pdf) (Co to jest dokument PDF?), Aby pomóc Ci przygotować się do tego zabiegu.

Sarah Marshall, MD – Rodzina Medicin; Rebecca H. Allen, MD, MPH – Położnictwo i Gynecolog; Kirtly Jones, MD – położnictwa i ginekologii

14 listopada 2014

Ciężkie krwawienie. Oba aborcje medyczne i chirurgiczne zwykle powodować krwawienia, które różni się od normalnej miesiączki. Ciężkie krwawienie może MEA; Przechodząc zakrzepów, które są większe od piłki golfowej, trwające 2 lub więcej godzin; Moczenie więcej niż 2 duże klocki w ciągu godziny, w ciągu 2 godzin z rzędu; Krwawienie intensywnie przez 12 godzin z rzędu.

Krwawienie (bez zaplamienia) dłużej niż 2 tygodnie; Nowe, niewyjaśnione objawy, które mogą być wywołane przez leki stosowane w treatmen; Brak miesiączki w ciągu 6 tygodni po procedur; Oznaki i objawy depresji. Zmiany hormonalne po ciąży może powodować depresję, która wymaga leczenia.

A D & E jest czasami zalecane dla kobiet zdiagnozowanych w drugim trymestrze ciąży z płodem, który ma poważne problemy zdrowotne lub nieprawidłowości; Kobieta, która jest w ciąży w wyniku gwałtu lub kazirodztwa nie może potwierdzić ciążę aż do drugiego trymestru powodu jej emocjonalnej reakcji na traumatyczne przyczyny ciąży; Kobieta, która nie ma dostępu do przystępnej specjalisty aborcji w jej obszarze lub którego dostęp jest spowolnione przez ograniczenia prawne może potrwać kilka tygodni, aby mieć zaplanowaną aborcję. Gdy aborcja jest opóźniony, D & E może być konieczne.

Uszkodzenie błony śluzowej macicy lub szyjki macicy; Otwór w ścianie macicy (macicy perforacji). Jest to rzadkie. To najczęściej dzieje się podczas rozszerzania szyjki macicy. W drugim trymestrze krwawienie może być częściej, i może być potrzebne naprawy. Jeśli krwawienie jest problemem, laparoskopia (procedura, która korzysta z zapaloną instrumentu wejść) może być używany, aby zobaczyć, czy zostało ono zatrzymane; Infekcja. Bakterie mogą wprowadzić do macicy podczas zabiegu i spowodować infekcję. Jest to bardziej prawdopodobne, jeżeli leczone zakażenia, takiego jak przenoszoną drogą płciową (STI) jest obecny przed zabiegiem. Antybiotyki podawane w trakcie i po zabiegu D & E zmniejsza to ryzyko; Umiarkowanego do poważnego krwawienia (krwotok), które jest powodowane B; Uszkodzenie błony śluzowej macicy lub szyjki macicy; Perforacja macicy; Pęknięcia macicy. W rzadkich przypadkach, nacięcie macicy blizny łzy otwarte, gdy lek jest stosowany w celu wywołania skurczów; Tkanki pozostającej w macicy (zatrzymana produkty koncepcji).

Tkanki pozostającej w macicy (zatrzymana produkty koncepcji). Kurcze ból brzucha i krwawienie występuje ponownie w ciągu tygodnia od zabiegu. Czasami długotrwałe krwawienie nie wystąpić dopiero po kilku tygodniach; Zakrzepy. Jeśli macica nie kurczy się przekazać całą tkankę otwór szyjki macicy może zostać zablokowany. Zapobiega to krew opuszczania macicy. Macica staje się powiększony i delikatne, często z bólem brzucha, skurcze, i nudności.