EEG (elektroencefalogramu) w leczeniu padaczki

EEG lub elektroencefalogramu, jest test, który może pomóc w diagnozowaniu padaczki. Podczas EEG sygnały elektryczne mózgu są rejestrowane. Ta aktywność elektryczna jest mierzona przez elektrody, lub czujniki, umieszczone na głowie pacjenta i przekazywane do komputera, który rejestruje się aktywność.

Łagodny Łagodna padaczka częściowa z iglicami w okolicy centralnoskroniowej jest jedną z form padaczki. W tym stanie, drgawki wpływa na twarzy, a czasem ciało. W rezultacie, zaburzenie powoduje problemy dla niektórych dzieci. To prawie zawsze znika, choć przez dojrzewania.

Aby przygotować się do EEG zalecana

Podczas EEG, należy położyć się na kozetce lub łóżku, podczas gdy około 20 elektrody są przymocowane do głowy. Zostaniesz poproszony, aby odpocząć i położyć najpierw z otwartymi oczami, a później wraz z nimi zamknięte. Możesz zostać poproszony, aby oddychać głęboko i szybko albo patrzeć na migające światło – zarówno tych działań mogą powodować zmiany w mózgu -wave wzorów. Jeśli mają skłonność do drgawek, jest to rzadkie, że może wystąpić jeden podczas testu. Jeśli są oceniane na zaburzenia snu, EEG mogą być wykonywane w nocy podczas snu. Taki zapis, który może obejmować ocenę innych funkcji ciała podczas snu, takie jak oddychanie i impulsu są określone jak polisomnografia.

Gdy EEG wykonane elektrody są usuwane, a klej, który odbywa się w miejscu ich wypłukuje się z acetonu. Być może trzeba będzie użyć dodatkowych acetonu w domu, aby całkowicie usunąć klej. Chyba, że ​​są aktywnie mających drgawki lub są ograniczone przez lekarza, można jechać do domu. Jeśli EEG wykonano z dnia na dzień, trzeba zorganizować, żeby ktoś zawiezie do domu. Jeśli zaprzestania przyjmowania leków przeciwdrgawkowych na EEG, zazwyczaj można rozpocząć przyjmowanie ich ponownie.

Neurolog bada EEG na nieprawidłowości w mózgu -wave wzór, co może wskazywać chorób układu nerwowego.

ŹRÓDŁO: Epilepsy Foundation.