estrogen / androgenów kombinacji (droga pokarmowa, trasa pozajelitowe) opis i nazwy firmowe

Androgeny i estrogeny są hormony. Estrogeny są wytwarzane przez organizm w większych ilościach u kobiet. Są konieczne do prawidłowego rozwoju seksualnego kobiet, do regulacji cyklu miesiączkowego w ciągu wieku rozrodczym. Androgeny są wytwarzane przez organizm w większych ilościach u mężczyzn. Jednakże, androgeny, są także obecne u kobiet w małych ilościach.

Jajniki i nadnercza zaczynają produkować mniej tych hormonów po menopauzie. Ten produkt kombinacja jest przepisywany w celu uzupełnienia tej niższej produkcji hormonów. To może złagodzić objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca i pocenie się niezwykłym, dreszcze, omdlenia, lub zawroty głowy.

Androgeny i estrogeny mogą także być wykorzystywane w innych warunkach, które ustala lekarz.

Nie ma medycznych dowodów na poparcie przekonania, że ​​stosowanie estrogenów (zawartych w tej kombinacji leków) będzie utrzymać pacjenta uczucie młodych, utrzymać skórę miękką, lub opóźnić powstawanie zmarszczek. Ani nie udowodniono, że stosowanie estrogenów w okresie menopauzy będzie złagodzić objawy emocjonalne i nerwowe, chyba że objawy te są spowodowane przez inne objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca.

Dokument o nazwie “Informacje dla pacjenta” powinien być podawany z recepty. Czytaj uważnie. Ponadto przed używać produkt androgenów i estrogenów, należy lekarz omówienia dobrze, że to zrobi, jak również ryzyka związanego z jej używania.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Tablet

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

alergie

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na leki z tej grupy lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak barwniki do żywności, środki konserwujące lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

geriatryczna

Lek ten został przetestowany i nie wykazano, aby powodować różne skutki uboczne lub problemy u starszych kobiet niż to robi u młodszych kobiet.

Ciąża

Estrogenami (zawarte w tej kombinacji leków) nie są zalecane do stosowania podczas ciąży, ponieważ niektóre Estrogeny okazały się przyczyną poważnych wad wrodzonych u ludzi. Niektóre córki mężczyzn, którzy brali dietylostilbestrol (DES) w czasie ciąży opracowali problemy reprodukcyjne (narządów) dróg i rzadko raka pochwy i / lub szyjki macicy, kiedy dotarli wieku rozrodczym. Niektórzy synowie kobiet, które przyjmowały DES w czasie ciąży opracowali problemami układu moczowego-płciowego.

Karmienie piersią

Interakcje

Inne interakcje

Androgeny (zawarte w tej kombinacji leków) nie należy stosować w okresie ciąży, ponieważ mogą one powodować zmiany męskich przypominające w żeńskim dziecka.

Innych problemów medycznych

Stosowanie tego leku nie jest zalecane u kobiet karmiących piersią. Estrogeny przenikają do mleka matki i ich możliwy wpływ na dziecko nie jest znany. Nie wiadomo, czy androgeny przenikają do mleka kobiecego. Jednak androgeny mogą wywoływać niepożądane skutki u niemowląt piersią, takie jak zbyt wczesnego rozwoju płciowego u mężczyzn lub zmiany przez mężczyzn jak u kobiet.

Dawkowanie

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z tych leków, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Nieodebrane Dawka

Używanie leków w tej klasie z któregokolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję, aby nie traktować Cię z leków tej klasy lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosuje leki w tej klasie każdy z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na stosowanie leków w tej klasie. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Dla pacjentów przyjmujących którykolwiek z produktów androgenów i estrogenów przez usta

Leki w tej klasie dawki będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tych leków. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego produktu, skontaktuj się z lekarzem.

Przechowywanie

Trzymać z dala od dzieci.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się ten lek nie powoduje niepożądanych efektów. Wizyty te będą zazwyczaj co 6 do 12 miesięcy, ale wielu lekarzy wymagają je częściej.

Nie wiadomo czy stosowanie estrogenu zwiększa ryzyko raka piersi u kobiet. Dlatego bardzo ważne jest, aby regularnie badać piersi wszelkich nietypowych brył lub rozładowania. Należy również mieć (zdjęcie rentgenowskie piersi) mammografia zrobić, jeśli tak zalecił lekarz.

W niektórych pacjentów stosujących estrogeny, tkliwość, obrzęk lub może wystąpić krwawienie z dziąseł. Szczotkowanie i nitkowanie zębów starannie i regularnie masować dziąsła mogą temu zapobiec. Zobacz swojego dentystę regularnie, aby mieć swoje zęby czyszczone. Sprawdź u lekarza lub dentysty, jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat jak dbać o zęby i dziąsła, lub jeśli wystąpią jakiekolwiek tkliwość, obrzęk lub krwawienie dziąseł

W przypadku pacjentów z cukrzycą

Jeśli uważasz, że może zajść w ciążę, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Dalsze korzystanie z tego leku w okresie ciąży może powodować wady wrodzone lub przyszłych problemów zdrowotnych u dziecka.

W badaniach z doustnych środków antykoncepcyjnych (tabletki antykoncepcyjne) zawierających estrogeny, palenie papierosów podczas stosowania estrogenów wykazano powodować zwiększone ryzyko wystąpienia poważnych skutków ubocznych wpływających na krążenie serca lub krwi, takich jak niebezpiecznych zakrzepów, zawału serca lub udaru mózgu. Ryzyko zwiększa się jako ilość palenia i wiek palacza zwiększona. Kobiety w wieku 35 lat i powyżej były na największe ryzyko, kiedy palili podczas korzystania z doustnych środków antykoncepcyjnych zawierających estrogeny. Nie wiadomo, czy istnieje ryzyko przy użyciu androgenów i estrogenów w leczeniu objawów menopauzy. Jednakże palenie może dokonać estrogeny mniej skuteczne.

Nie dawaj tego leku innym osobom. Lekarz przepisał go specjalnie dla Ciebie po studiach rekord zdrowia oraz wyniki Twojego badania fizykalnego. Androgeny i estrogeny mogą być niebezpieczne dla niektórych osób ze względu na różnice w ich zdrowia i ciała chemii.

Omów te ewentualne efekty z lekarzem

Nowotwory wątroby, raka wątroby i wątrobowa zmiany o typiepeliosis (postać choroby wątroby) wystąpiły podczas długotrwałej, terapii wysokimi dawkami z androgenów. Mimo, że te efekty są rzadkie, mogą być bardzo poważne i mogą powodować śmierć.

Androgeny, gdy są stosowane u kobiet, zwłaszcza w dużych dawkach mogą wystąpić zmiany męsko-podobne, takie jak chrypka i pogłębienie głosu, nienaturalne wzrostu włosów, nietypowy łysienia. Większość z tych zmian odejdzie, jeśli lek jest zatrzymany, gdy tylko zmiany zostaną zauważone. Jednak niektóre zmiany, takie jak zmiany głosu, nie może odejść.

Przedłużone stosowanie estrogenów odnotowano zwiększenie ryzyka raka endometrium (rak błony śluzowej macicy) u kobiet po menopauzie. Ryzyko wydaje się zwiększać w dawce i długości wzrost zastosowania. Gdy estrogeny są stosowane w małych dawkach przez okres krótszy niż jeden rok, istnieje mniejsze ryzyko. Ryzyko jest również zmniejszona, jeśli progestagen (innego hormonu żeńskiego) dodaje się, lub zastępuje część, dawką estrogenów. W przypadku macicy usunięto chirurgicznie (macicę), nie ma ryzyka raka macicy.

Nie wiadomo czy stosowanie estrogenu zwiększa ryzyko raka piersi u kobiet. Chociaż niektóre duże badania wskazują na zwiększone ryzyko, że większość badań oraz informacje zebrane do tej pory nie obsługują ten pomysł.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.