estrogenów i progesteronu doustne środki antykoncepcyjne

Używa estrogenów i progestagenów Dla doustnych środków antykoncepcyjnych

Czasami kobiety jaj może nadal rozwijać, mimo że lek jest przyjmowany raz każdego dnia, zwłaszcza gdy upłynie więcej niż 24 godzin pomiędzy dwiema dawkami. W prawie wszystkich przypadkach, gdy lek został podjęte prawidłowo i jajo rozwija, nawożenie może wciąż być zatrzymany przez doustnych środków antykoncepcyjnych. Jest to również dlatego, doustne środki antykoncepcyjne zagęszczania śluzu szyjkowego w otworze macicy. To sprawia, że ​​trudno plemniki partnera dotrzeć do komórki jajowej. Ponadto, doustne środki antykoncepcyjne zmienić wyściółki macicy wystarczy więc, że jajko nie zatrzyma się w macicy do rozwoju. Wszystkie te efekty sprawiają, że trudno zajść w ciążę, gdy jest właściwie biorąc doustny środek antykoncepcyjny.

Żadna metoda antykoncepcyjna jest w 100 procentach skuteczne. Badania pokazują, że mniej niż jeden każdego stu kobiet stosujących doustne środki antykoncepcyjne prawidłowo zajdzie w ciążę w trakcie pierwszego roku użytkowania. metody antykoncepcyjne, takie jak po operacji, aby stać się jałowe czy nie seks są bardziej skuteczne. Używanie prezerwatyw, membrany, progestagen tylko doustne środki antykoncepcyjne lub środków plemnikobójczych nie jest tak skuteczne, jak za pomocą doustnych środków antykoncepcyjnych zawierających estrogeny i progestageny. Omówić z pracownikiem służby zdrowia swoich możliwości kontroli urodzeń.

Trójfazowy produkt cykl norgestimatu i etynyloestradiolu (marka Ortho Tri-Cyclen) i octan noretyndronu i etynyloestradiolu (marka Estrostep) mogą być stosowane do leczenia umiarkowanego trądziku tylko wtedy, gdy pacjent jest w co najmniej 15 lat, jest trądzik, że nie uległa poprawie z miejscowych leków przeciw trądzikowi, ma zdobyć zgodę od swojego lekarza, zaczęła mieć miesiączki, pragnienia doustny środek antykoncepcyjny dla kontroli urodzeń, i planuje pozostać na nim przez co najmniej 6 miesięcy.

Znaczenie diety

Czasami te preparaty mogą być stosowane do innych warunków, określana przez lekarza.

Doustne środki antykoncepcyjne są dostępne tylko na receptę lekarza.

Gdy lek został dopuszczony do obrotu w danym zastosowaniu, doświadczenie może wykazać, że jest to również użyteczne dla innych problemów medycznych. Chociaż te zastosowania nie są zawarte w etykietach, doustne środki antykoncepcyjne stosowane w niektórych pacjentów z następujących schorzeń

U pacjentów przyjmujących estrogenów i progestagenów doustnych środków antykoncepcyjnych dla antykoncepcji

U pacjentów przyjmujących estrogenów i progestagenów doustnych środków antykoncepcyjnych dla hirsutyzm

Dla pacjentów przyjmujących estrogenów i progestagenów antykoncepcyjnych endometriozy

Upewnić się z lekarzem wie, czy jesteś na specjalnej diecie dowolnym, takie jak o niskiej zawartości sodu lub diety o niskiej cukru.

Przed użyciem estrogen i progestagen doustnych środków antykoncepcyjnych

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na leki z tej grupy lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak barwniki do żywności, środki konserwujące lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

estrogenu i progestyny ​​często doustne środki antykoncepcyjne stosowane do kontroli urodzeń, w młodzieńczych samic i nie wykazano, powodują różne skutki uboczne i problemy, niż to u dorosłych. Niektóre nastolatki mogą potrzebować dodatkowych informacji na temat znaczenia przyjmowania tego leku dokładnie zgodnie z zaleceniami.

Doustne środki antykoncepcyjne nie są zalecane do stosowania w okresie ciąży i powinno zostać przerwane, jeśli zajdzie w ciążę lub podejrzewa, że ​​jest w ciąży. Gdy doustne środki antykoncepcyjne były przypadkowo podjęte we wczesnym okresie ciąży, problemy płodu nie występuje. Kobiety, które nie są karmienia piersią może zacząć brać doustnych środków antykoncepcyjnych dwa tygodnie po urodzeniu dziecka.

Doustne środki antykoncepcyjne przenikają do mleka matki i może zmienić treść lub zmniejszyć ilość mleka matki. Ponadto, mogą one skrócić zdolność kobiety do karmienia piersią przez około 1 miesiąca, zwłaszcza gdy matka jest tylko częściowo karmienie piersią. Ponieważ ilość hormonów jest tak mała w niskich dawek środków antykoncepcyjnych, lekarz może pozwolić, aby rozpocząć korzystanie doustny środek antykoncepcyjny po byliście karmienie piersią przez chwilę. Jednak może to być konieczne, aby zastosować inną metodę antykoncepcji lub zaprzestać karmienia piersią podczas przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na stosowanie leków w tej klasie. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Aby za pomocą doustnych środków antykoncepcyjnych jako bezpieczne i niezawodne, jak to możliwe, należy zrozumieć, w jaki sposób i kiedy należy brać je i można oczekiwać, jakie efekty.

Papier z informacją dla pacjenta będzie wam dane z wypełnioną receptę, a także zapewni wiele szczegółów dotyczących stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych. Przeczytaj ten dokument uważnie i poprosić pielęgniarkę, jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub wyjaśnień.

Estrogen i progestagen Take doustnych środków antykoncepcyjnych z jedzeniem, aby zapobiec nudnościom, które mogą wystąpić w ciągu pierwszych kilku tygodni. Nudności zazwyczaj znika z dalszego użytkowania lub jeśli lek zostanie podjęta przed snem.

Kiedy zaczniesz używać doustnych środków antykoncepcyjnych, twoje ciało będzie wymagało co najmniej 7 dni, aby dostosować przed ciążą będzie zapobiegać. Będziesz musiał użyć dodatkowej metody antykoncepcyjnej przez co najmniej 7 dni. Niektórzy lekarze zalecają stosowanie dodatkowej metody antykoncepcji dla pierwszego cyklu (lub 3 tygodnie), aby zapewnić pełną ochronę. Postępuj zgodnie z porady lekarza lub innego pracownika służby zdrowia.

Należy starać się przyjmować dawek nie więcej niż 24 godzin od siebie, aby zmniejszyć możliwość wystąpienia działań niepożądanych oraz w celu zapobiegania ciąży. Ponieważ jednym z najważniejszych czynników prawidłowego stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych ze sobą każdą dawkę dokładnie, zgodnie z harmonogramem, nigdy nie powinno się pozwolić zasilania tabletu zabraknie. Jeśli to możliwe, staraj się utrzymać zasilanie dodatkowy miesiąc tabletek na rękę i zastąpić go co miesiąc.

Jest bardzo ważne, aby utrzymać tabletki w ich oryginalnym opakowaniu i przyjmowanie tabletek w takiej samej kolejności, w jakiej występują w pojemniku. Pojemniki pomóc śledzić których tabletki do podjęcia następnego. Różne kolorowe tabletki w tym samym opakowaniu zawierają różne ilości hormonów czy też placebo (tabletki, które nie zawierają hormonów). Skuteczność leku zmniejsza się, tabletki wyjęto z celem.

Jeśli pacjent przyjmuje jeden z produktów markowych, Estrostep Fe lub Loestrin Fe, każdy z ostatnich siedmiu tabletek, które można podjąć w dniach 21 do 28 cyklu zawiera żelazo. Tabletki te są również inny kolor od pozostałych tabletek w pakiecie. Pomagają one zastąpić niektóre z żelaza tracisz gdy masz miesiączki.

Leki w tej klasie dawki będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tych leków. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania instrukcji.

Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie, jeśli pominięcia dawki estrogenów i progestagenów z doustnymi środkami antykoncepcyjnymi. Poniższa informacja zawiera tylko niektóre ze sposobów, aby obsłużyć pominięcia dawki. Personel medyczny może chcieć, aby przerwać przyjmowanie leku i stosować inne metody antykoncepcyjne przez resztę miesiąca, dopóki masz miesiączki. Wtedy twój pracownik służby zdrowia może powiedzieć, jak rozpocząć przyjmowanie leku ponownie.

Właściwe stosowanie estrogenów i progestagenów doustnych środków antykoncepcyjnych

Dla jednofazowy, dwufazowy, trójfazowy lub cykli quadriphasic

Jeśli zauważysz którykolwiek z ostatnich siedmiu (nieaktywne) tabletek cykl dwudziestu ośmiu dni, nie ma zagrożenia ciąży. Jednak pierwszy tablet (aktywne) cyklu w następnym miesiącu musi być podjęta na regularnie zaplanowanym dniu, pomimo wszelkich pominięcia dawki, jeśli ciąża jest należy unikać. Tabletki aktywne i nieaktywne są kolorowane inaczej dla Twojej wygody.

Trzymać z dala od dzieci.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się estrogen i progestagen doustnych środków antykoncepcyjnych nie powoduje niepożądanych efektów. Wizyty te będą zazwyczaj co 6 do 12 miesięcy, ale niektórzy lekarze wymagają je częściej.

Poinformuj lekarza lub stomatologa odpowiedzialną za przyjmowaniu leku estrogen i progestagen doustnych środków antykoncepcyjnych przed wszelkiego rodzaju zabiegu (w tym stomatologii) lub leczenia w nagłych wypadkach. Lekarz zadecyduje, czy należy kontynuować przyjmowanie estrogen i progestagen doustnych środków antykoncepcyjnych.

Następujące leki mogą zmniejszać skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych. Należy użyć dodatkowej metody antykoncepcji podczas każdego cyklu, w którym którykolwiek z następujących leków są wykorzystywane

Środki ostrożności podczas korzystania estrogen i progestagen doustnych środków antykoncepcyjnych

Skonsultuj się z lekarzem jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego produktu.

Krwawienie z pochwy różnych ilościach może wystąpić między regularne miesiączki w ciągu pierwszych 3 miesięcy użytkowania. To jest czasami nazywane plamienia, kiedy niewielkie lub krwawienie, gdy cięższy. W takim przypadku należy

Mogą wystąpić Nieodebrane miesiączki

Skonsultuj się z lekarzem jeśli pominąć żadnych miesiączki więc, że przyczyną mogą być określone.

W niektórych pacjentów stosujących doustne środki antykoncepcyjne, tkliwość, obrzęk lub krwawienie dziąseł mogą wystąpić zawierających estrogen. Szczotkowanie i nitkowanie zębów starannie i regularnie masować dziąsła mogą temu zapobiec. Zobacz swojego dentystę regularnie, aby mieć swoje zęby czyszczone. Sprawdź u lekarza lub dentysty, jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat jak dbać o zęby i dziąsła, lub jeśli wystąpią jakiekolwiek tkliwość, obrzęk lub krwawienie dziąseł. Ponadto, wykazano, że doustne środki antykoncepcyjne zawierające estrogen może spowodować problem gojenia nazwie suchy zębodół po zębów została usunięta. Jeśli masz zamiar usunięciu zęba, należy poinformować lekarza stomatologa lub chirurga jamy ustnej o przyjmowaniu doustnych środków antykoncepcyjnych.

Niektórzy ludzie, którzy przyjmują doustne środki antykoncepcyjne mogą stać się bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych, niż są normalnie. Po rozpoczęciu estrogen i progestagen biorąc doustnych środków antykoncepcyjnych, należy unikać zbyt dużo słońca i nie używać sunlamp aż zobaczysz, jak reagują na słońce, zwłaszcza jeśli mają tendencję do łatwo spalić. Jeśli masz ciężkie reakcje, skontaktować się z lekarzem. Niektórzy ludzie mogą rozwijać brązowe, poplamiona plamy na odsłoniętych obszarach. Plamki te zazwyczaj ustępują stopniowo, gdy lek jest zatrzymany.

Jeśli podejrzewasz, że może zajść w ciążę, należy natychmiast przerwać estrogen i progestagen doustnych środków antykoncepcyjnych i skontaktować się z lekarzem

estrogenów i progesteronu doustne środki antykoncepcyjne Side Effects

Jeśli są zaplanowane dla wszystkich testów laboratoryjnych, należy poinformować lekarza o przyjmowaniu pigułek antykoncepcyjnych

Przed napełnianiem starą receptę, zwłaszcza po ciąży skonsultować się z lekarzem. Trzeba będzie kolejny badanie fizykalne, a lekarz może zmienić swoje recepty.

Zdrowych kobiet, którzy nie palą papierosy nie mają prawie żadnych szans na posiadanie poważne skutki uboczne przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych. Dla większości kobiet, kolejne problemy występują z powodu ciąży nie będzie wynikać z przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych. Jednak dla niektórych kobiet, które mają szczególne problemy zdrowotne, doustne środki antykoncepcyjne mogą powodować niepożądane skutki. Niektóre z tych niepożądanych efektów obejmują łagodne (nie rakowych), nowotwory wątroby, nowotwory wątroby, lub skrzepów krwi i związane z tym problemy, takie jak udar. Mimo, że te skutki są bardzo rzadkie, mogą być na tyle poważne, że powodują śmierć. Możesz omówić te efekty z lekarzem.

Palenie papierosów podczas stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych, stwierdzono znacznie zwiększyć prawdopodobieństwo występowania ciężkich działań ubocznych występujących. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia poważnych skutków ubocznych, nie palić papierosów podczas przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych. Palenie papierosów zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych skutków ubocznych sercowo-naczyniowych z doustnych środków antykoncepcyjnych. Ryzyko wzrasta wraz z wiekiem oraz z nałogowego palenia (15 lub więcej papierosów dziennie) i jest dość zaznaczone u kobiet powyżej 35 roku życia.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Następujące efekty uboczne mogą być powodowane przez skrzepy krwi. Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.