etopozyd (dożylnie) opis i nazwy firmowe

Kanadyjski Marka

wtryskowego etopozyd (znany również jako VP-16) jest używany w połączeniu z innymi lekami do leczenia nowotworów raka jądra i raka drobnokomórkowego płuc. To jest czasami stosowany w leczeniu niektórych innych rodzajów raka u mężczyzn i kobiet.

Etopozyd należy do grupy leków zwanych lekami przeciwnowotworowymi. Dokładny etopozyd akty przeciwko raka nie jest znana. Jednakże, wydaje się wpływać na wzrost komórek nowotworowych, które w końcu zniszczone. Ponieważ wzrost normalnych komórek organizmu mogą mieć również wpływ etopozyd, występuje również inne efekty. Niektóre z nich mogą być poważne i należy zgłaszać się do lekarza. Inne objawy, takie jak wypadanie włosów, nie mogą być poważne, ale może budzić obawy. Niektóre efekty może nastąpić dopiero po miesiącach lub latach lek jest stosowany.

Przed rozpoczęciem leczenia lekiem etopozyd, należy lekarz mówić o korzyściach płynących z tego leku, jak również ryzyka związanego z jej używania.

Lek ten ma być stosowany wyłącznie przez lub pod nadzorem lekarza.

Rozwiązanie, proszek do sporządzania roztworu

Gdy lek został dopuszczony do obrotu w danym zastosowaniu, doświadczenie może wykazać, że jest to również użyteczne dla innych problemów medycznych. Chociaż te zastosowania nie są zawarte w etykietach, etopozyd jest stosowany w niektórych pacjentów z następujących schorzeń

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania