etopozyd (dożylnie) środki ostrożności

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że lek ten działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Stosowanie leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń, aby powstrzymać się od zajścia w ciążę w trakcie leczenia i przez co najmniej 6 miesięcy po ostatniej dawce. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Etopozyd może również powodować wady wrodzone, jeśli ojciec używa go, gdy jego partner seksualny ciążę. Mężczyźni zastosowaniem leku należy używać prezerwatyw jako formę antykoncepcji w trakcie leczenia i przez co najmniej 4 miesiące po ostatniej dawce etopozyd. Mężczyzna chcąc ojcostwo powinien zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z jego lekarzem od razu.

Etopozyd może czasowo obniżyć liczbę białych krwinek we krwi, co zwiększa szanse na uzyskanie swojej infekcji. Można także zmniejszyć liczbę płytek krwi, które są niezbędne dla prawidłowego krzepnięcia krwi. W takim przypadku istnieją pewne środki ostrożności, które można podjąć, zwłaszcza gdy morfologia krwi jest niski, w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia lub krwawienia

Ten lek może powodować poważne reakcje alergiczne zwany wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Należy poinformować lekarza lub pielęgniarkę od razu, jeśli masz dreszcze, gorączka, zawroty głowy, zawroty głowy, omdlenia lub natychmiast, kołatanie serca, obrzęk twarzy, języka i gardła, trudności w oddychaniu lub po otrzymaniu leku.

Mogą wystąpić reakcje w miejscu wstrzyknięcia podczas przyjmowania tego leku. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli zauważysz obrzęk, ból lub zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia.

Ten lek może powodować białaczkę (rak krwi lub szpiku kostnego) w rzadkich przypadkach. Porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat wszelkich problemów masz o tym.

Porozmawiaj z lekarzem, zanim się strzały grypy lub innych szczepionek podczas przyjmowania leku, ponieważ istnieją pewne szczepionki że nie należy odbierać.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.