etynyloestradiolu i noretyndronu (droga pokarmowa) właściwego stosowania

Dawkowanie

Nieodebrane Dawka

Aby za pomocą doustnych środków antykoncepcyjnych jako bezpieczne i niezawodne, jak to możliwe, należy zrozumieć, w jaki sposób i kiedy należy brać je i można oczekiwać, jakie efekty.

Lek ten jest wyposażony w instrukcje pacjentów. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj lekarza lub farmaceutę, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Lek ten jest dostępny w blistrach z tabletem dozownika Dialpak®. Każdy blister zawiera 28 tabletek o różnych kolorach, które muszą być podjęte w tej samej kolejności, zgodnie z zaleceniami na opakowaniu typu blister.

Po rozpoczęciu stosowania leku, organizm będzie wymagał co najmniej 7 dni, aby dostosować przed ciążą będzie zapobiegać. Użyj drugą formę antykoncepcji, takie jak prezerwatywy, środkiem plemnikobójczym lub przepony, przez pierwsze 7 dni od pierwszego cyklu pigułki.

Przyjmować tego leku w tym samym czasie każdego dnia. Pigułki antykoncepcyjne działają najlepiej, gdy przejdzie nie więcej niż 24 godzin pomiędzy dawkami.

Przechowywanie

Nie pomijaj lub opóźnienie biorąc pigułki o więcej niż 24 godzin. W przypadku pominięcia dawki, może zajść w ciążę. Zapytaj swojego lekarza o sposoby, które pomogą Ci pamiętać, aby zabrać swoje pigułki lub o innej metody antykoncepcji.

Można nudności lub mdłości, zwłaszcza w ciągu pierwszych kilku miesięcy, które biorą ten lek. Jeśli nudności jest ciągła i nie znika, należy skontaktować się z lekarzem.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Lekarz może poprosić, aby rozpocząć leku w pierwszym dniu miesiączki (tzw Dzień 1 start) lub w pierwszą niedzielę po swoim miesiączkowania rozpoczyna się okres (zwany startowych niedziela). Kiedy rozpoczyna się pewnego dnia, że ​​ważne jest, aby stosować ten harmonogram, nawet jeśli pominięcia dawki. Nie zmienia swój harmonogram na własną rękę. Jeśli harmonogram jest używanie nie jest wygodne, skonsultować się z lekarzem na temat zmiany. Na początek niedzieli, trzeba użyć innej formy antykoncepcji (np prezerwatywy, membrany plemnikobójczym) przez pierwsze 7 dni.

Należy rozpocząć następny i wszystkie kolejne reżimy 28-dniowego okresu leczenia, w tym samym dniu tygodnia, jak zaczął pierwszy schemat i postępuj według tego samego schematu.

Skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania instrukcji.

Lek ten zawiera szczegółowe instrukcje pacjenta na to, co zrobić, jeśli pominięcia dawki. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie i skontaktować się z lekarzem, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Użyj drugą formę antykoncepcji przez 7 dni po pominięcia dawki, w celu zapobiegania ciąży.

Upewnij się, że lekarz wie, czy dotarł do Ciebie okres 2 miesięcy z rzędu, ponieważ może to oznaczać, że jesteś w ciąży.

Nie może mieć okres dla tego miesiąca, jeśli brakuje więcej niż jednej dawki lub zmiany harmonogramu.

Można mieć krwawienia lub plamienia światło, jeśli nie brać pigułki na czas. Im więcej tabletek tęsknisz, tym bardziej prawdopodobne jest to, aby mieć krwawienie.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.