Europejski pięć palców trawy: zastosowań, efekty uboczne, interakcje i ostrzeżenia

Cincoenrama, Pięciornik, Europejska Five Finger Grass, pięć palców, pięć palców kwiat, Herbe à Cinq Feuilles, Main-de-Mars, Pata de Gallina, Pie de Cristo, pięciornik rozłogowy, Potentille Rampante, Quintefeuille, Sunkfield, Synkfoyle.

Europejski pięć palców trawa jest herb. Zakład suszy jest wykorzystywane do wytwarzania leku; Ludzie biorą europejską trawę pięć palców na biegunkę i gorączkę; Europejski pięć palców trawa jest czasami stosowane bezpośrednio do obszaru dotkniętego przez obrzękiem ust i dziąseł, zębów i zgaga. Jest on również stosowany w leczeniu otwartych ran, przyczyniając się do wyschnięcia tkanki; Nie należy mylić Europejską pięć palców trawy (Potentilla reptans) z karłem pięciornik (Potentilla canadensis).

Europejski pięć palców trawy zawiera związki chemiczne zwane taninami, które mogą pomóc zmniejszyć stan zapalny skóry i mają suszenia (ściągające) wpływ na tkanki.

Wystarczających dowodów fo; Biegunka; Gorączka; Obrzęk w jamie ustnej i dziąseł, gdy nanosi się bezpośrednio na powierzchnię dotkniętą chorobą; Ból zęba, kiedy stosuje się bezpośrednio na powierzchnię dotkniętą chorobą; Zgaga, gdy stosuje się bezpośrednio na powierzchnię dotkniętą chorobą; Rany po nałożeniu bezpośrednio na obszarze zagrożonym; Inne warunki. Potrzebne są dalsze dowody, aby ocenić Europejską pięć palców trawę dla tych zastosowań.

Nie ma wystarczająco dużo informacji, aby wiedzieć, czy dostępne Europejski pięć palców trawa jest bezpieczne lub jakie mogą być ewentualne skutki uboczne; Specjalne środki ostrożności i ostrzeżenia: Ciąża i -feeding piersi: Za mało wiadomo o wykorzystaniu Europejskiego pięć palców trawie w okresie ciąży i -feeding piersi. Pozostać na bezpiecznej stronie i unikać używania.

Obecnie mamy żadnych informacji dla europejskich interakcji GRASS FIVE palcami

Odpowiednia dawka europejskiego pięć palców trawy, zależy od kilku czynników, takich jak wiek, zdrowia użytkownika i różnych innych czynników. W tej chwili nie ma wystarczających danych naukowych, aby określić odpowiedni zakres dawek dla europejskiej pięć palców trawie. Należy pamiętać, że naturalne produkty nie zawsze są niekoniecznie bezpieczne i dawkowanie może być ważne. Należy stosować się do odpowiednich wskazówek na etykietach produktów i zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza lub innego pracownika służby zdrowia przed użyciem.

Naturalne Leki Kompleksowa Database wersja konsumenta. zobacz Naturalne Leki obszernej bazy danych w wersji Professional. ÂTherapeutic Badania Wydział 2009.

Dawny. Żeń-szeń, witaminy C, Depresja