evolocumab (podskórnie) właściwego stosowania

Dawkowanie

Nieodebrane Dawka

Ten lek jest podawany jako strzał pod skórą, najczęściej w jamie brzusznej lub brzuchu, udach lub ramionach.

Jeśli używasz tego leku w domu, lekarz nauczy Cię, jak przygotować i wstrzyknąć lek. Bądź pewien, że wiesz dokładnie, jaki lek jest przygotowany i wstrzykiwana.

Lek ten jest dostępny w 2 formach: pojedyncza dawka wstrzykiwacz (wstrzykiwacza) i pojedynczej dawki ampułko-strzykawce. Lekarz zaleci rodzaj i dawkę, która jest właśnie dla Ciebie.

Zostanie pokazana obszary ciała, gdzie ta piłka może być udzielona. Użyj innej powierzchni ciała za każdym razem dać sobie szansę. Śledzić, gdzie dajesz każdy strzał, aby upewnić się obracać obszary ciała. Pomoże to uniknąć problemów skórę od zastrzyków.

Nie wstrzykiwać na obszarach skóry, które mają nacięcia, zadrapania, zakażenie, blizny lub rozstępy.

Przechowywanie

Pióro autoinjector lub strzykawka powinna być wyjęta z lodówki i pozostawiono do osiągnięcia temperatury pokojowej przez co najmniej 30 minut przed wstrzyknięciem. Nie wstrząsać leku.

Użyj każde pióro wstrzykiwacza lub strzykawki tylko jeden raz. Nie zapisuj otwartą długopis lub strzykawkę. Jeśli lek na pióro lub strzykawki zmienił się kolor, czy widzisz w nim cząstki, nie należy go używać.

Oprócz tego leku, lekarz może zmienić swoją dietę na taką, która ma niską zawartość tłuszczu, cukru i cholesterolu. Uważnie śledzić swoje zamówienie lekarza o każdej specjalnej diecie.

Lek ten powinien pochodzić z instrukcją pacjentów. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj lekarza lub farmaceutę, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Lek należy podawać w ustalonym harmonogramem. W przypadku pominięcia dawki lub pominięcia zastosowania leku, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania instrukcji.

Jeśli pominięcia dawki, należy użyć tego leku w ciągu 7 dni od pominiętej dawki. Następnie wznowić swój pierwotny harmonogram.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Przechowywać w lodówce. Nie zamrażać.

Można również przechowywać lek w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze pokojowej przez 30 dni. Wyrzucić resztki leku w ciągu 30 dni.

Wyrzucaj zużytych igieł w twardej, zamkniętym opakowaniu, że igły nie może kłuć wskroś. Trzymać ten pojemnik z dala od dzieci i zwierząt.