Exelon: Zastosowania, dawkowanie i skutki uboczne

Co to jest Exelon?

Exelon jest stosowany w leczeniu łagodnego do umiarkowanego otępienia spowodowanego chorobą Alzheimera i chorobą Parkinsona.

Exelon może być również używany do celów nie wymienionych w niniejszym przewodniku leków.

Exelon może upośledzać myślenie lub reakcje. Bądź ostrożny, jeśli podczas jazdy, czy wszystko, co potrzebne jest, aby być czujnym.

Ważna informacja

Nie należy przyjmować doustne Exelon jeśli kiedykolwiek miał poważne zaczerwienienie, swędzenie, podrażnienie skóry spowodowane przez noszenie Exelon system transdermalny skóry.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli u pacjenta występuje ciężka lub ciągłe wymioty lub biegunka, utrata apetytu, utrata masy ciała, ciężkie pocenie lub ciepłą i suchą skórę, czarne lub krwawe stolce, odkrztuszanie krwi, drżenia (niekontrolowane poruszenie), lub niespokojne ruchy mięśni w Twoje oczy, język, szczęki lub szyi.

Przed użyciem Exelon, należy poinformować lekarza, jeśli u pacjenta występuje choroba wątroby, zaburzenia rytmu serca, takich jak “syndrom chorego węzła zatokowego” (powolny uderzeń serca), świeży utrata masy ciała lub brak apetytu, powiększonej prostaty, zaburzenia w oddawaniu moczu, zaburzenia napadowego, astmy lub alergie, drżenia lub niekontrolowane ruchy mięśni lub historią choroby wrzodowej żołądka.

przed założeniem nowego zawsze usunąć stary plaster. Nie należy stosować więcej niż jeden plaster Exelon w czasie.

Przed zastosowaniem leku

Nie należy stosować leku Exelon, jeśli jesteś uczulony na rywastygminy lub podobnych leków, takich jak neostygminy, meprobamatu lub karisoprodol.

Nie należy przyjmować doustne Exelon jeśli kiedykolwiek miał poważne zaczerwienienie, swędzenie, podrażnienie skóry spowodowane przez noszenie Exelon system transdermalny skóry.

Aby upewnić się, Exelon jest bezpieczna dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli masz

choroba wątroby lub nerek

Niedawny spadek masy ciała lub brak apetytu

zaburzenia rytmu serca, takich jak “syndrom chorego węzła zatokowego” (wolne bicie serca)

powiększenie gruczołu krokowego lub oddawanie moczu problemy

padaczkę lub inne zaburzenie napadowe

astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc (COPD), lub inne zaburzenia oddychania

historia choroby wrzodowej żołądka; lub

Wstrząsy (dyskinezy) lub niekontrolowane ruchy mięśni.

Exelon nie należy się spodziewać, aby zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę w trakcie leczenia.

Nie wiadomo, czy rywastygmina przenika do mleka matki lub jeżeli mogłoby to zaszkodzić dziecka pielęgniarskiej. Nie należy karmić piersią podczas korzystania Exelon.

Exelon jest zwykle dwa razy dziennie. Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie recepty. Lekarz może czasami zmienić dawkę, aby upewnić się uzyskać najlepsze rezultaty. Nie należy przyjmować leku w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane.

Weź Exelon z jedzeniem.

Exelon roztwór doustny (płyn) pochodzi z instrukcjami dla pacjenta prawidłowo pomiaru dawki. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami ostrożnie. Zapytaj lekarza lub farmaceutę, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Działanie leku płynnego ze strzykawką dozującą dostarczonych lub za pomocą specjalnej miarki dawki leku lub filiżanki. Jeśli nie masz urządzenie do pomiaru dawki, należy zwrócić się do farmaceuty jeden.

Można połknąć lekarstwo cieczy bezpośrednio ze strzykawki lub zmieszać lek w małej szklance wody, soku owocowego lub napoju gazowanego. Mieszać mieszaninę i napojów wszystko to w ciągu 4 godzin, po wymieszaniu. Aby uzyskać całą dawkę, dodać trochę więcej wody do tego samego szkła, delikatnie wirować i wypić od razu.

Po użyciu strzykawki, wytrzeć poza nim czystą chusteczką i umieścić strzykawkę z powrotem do futerału ochronnego. Zamknąć butelkę leku za pomocą zabezpieczenie przed dziećmi.

Jak należy stosować Exelon?

regularnie korzysta Exelon, aby uzyskać jak największe korzyści. Pierwsze receptę, zanim zabraknie medycyny całkowicie.

Należy poinformować lekarza, jeśli masz jakiekolwiek zmiany w masie. dawki rywastygminy w oparciu o wagę i jakiekolwiek zmiany mogą wpływać na dawkę.

Jeśli potrzebujesz operacji, należy poinformować chirurga z wyprzedzeniem, że używasz Exelon. Może trzeba będzie zaprzestać stosowania leku przez krótki czas.

Przerwanie stosowania leku Exelon z jakiegokolwiek powodu, nie zostanie ponownie uruchomiony leku bez konsultacji z lekarzem. może być konieczne ponowne uruchomienie leczenie mniejszą dawką.

Przechowywać Exelon w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci i ciepła. Nie dopuścić lek cieczy zamrażać.

Dawka dla dorosłych zwykle Exelon choroby Alzheimera

Łagodną do umiarkowanej choroby Alzheimera; Doustny; Początkowa dawka: 1,5 mg doustnie dwa razy dziennie rano i wieczorem posiłki .; dawka podtrzymująca Po co najmniej dwóch tygodniach leczenia, jeśli początkowa dawka jest dobrze tolerowane, to można zwiększyć do 3 mg dwa razy dziennie. Kolejne wzrasta do 4,5 mg do 6 mg dwa razy na dzień powinna być wykonywane tylko po co najmniej 2 tygodnie w poprzedniej dawki .; przezskórne; Początkowa dawka 4,6 mg / 24 godziny przezskórny plaster nakłada się na skórę raz dziennie; Dawka podtrzymująca Po minimum czterech tygodni leczenia, jeśli jest dobrze tolerowana dawka plastra może być zwiększona do 9,5 mg / 24 h, dopóki dawka ta jest korzystna. Dawkę tę można zwiększyć do 13,3 mg / 24 godz .; Maksymalna Dawka: 13,3 mg / 24 godziny system transdermalny stosowany na skórę codziennie. Wyższe dawki przynoszą żadnych znaczących dodatkowych korzyści i są związane ze znacznym wzrostem częstości występowania zdarzeń niepożądanych .; Komentarz; -Apply Raz dziennie; -Press Mocno przez 30 sekund, aż brzegi zostały dobrze przyklejone; -Za Górnej lub dolnej części pleców w miejscu zastosowania; -Czy Nie ma zastosowania do powierzchni skóry, gdzie krem, balsam, proszek został niedawno stosowanej; -Nie Stosować na skórę zaczerwienioną, podrażnioną lub pocięte; UŜywać jeden plaster na raz; -Zmiana Miejscu aplikacji dziennie, nie mają zastosowania nowego systemu na tym samym miejscu przez co najmniej 14 dni; -Można Noszenia plastra podczas kąpieli, ale unikać długiej ekspozycji na zewnętrzne źródła ciepła; Ciężka choroba Alzheimera; 13,3 mg / 24 godziny system transdermalny stosowany na skórę raz dziennie, wymień go na nowy plaster co 24 godzin; Komentarz; -Jeśli Dawkowaniu przerwany przez 3 dni lub mniej, leczenie restartu z tej samej lub niższej wytrzymałości transdermalny; -Jeśli Dawkowanie przerwano na dłużej niż 3 dni, należy ponownie uruchomić leczenie z 4,6 mg / 24 godziny system transdermalny i miareczkować

Dawka dla dorosłych zwykle Exelon choroby Parkinsona

Łagodną do umiarkowanej choroba Parkinsona Dementia; Doustny; Początkowa dawka: 1,5 mg doustnie dwa razy dziennie rano i wieczorem posiłki; dawka podtrzymująca: Następnie, dawkę można zwiększyć do 3 mg doustnie, dwa razy dziennie, a następnie do 4,5 mg dwa razy na dzień do 6 mg dwa razy dziennie (w zależności od tolerancji), z co najmniej 4 tygodnie w każdej dawce .; przezskórne; Początkowa dawka 4,6 mg / 24 godziny, nakłada się na skórę raz dziennie; dawka podtrzymująca Po minimum czterech tygodni leczenia, jeśli jest dobrze tolerowana dawka plastra być zwiększona do 9,5 mg / 24 h, dopóki dawka ta jest korzystna. Dawkę tę można zwiększyć do 13,3 mg / 24 godz .; Maksymalna dawka: 13,3 mg / 24 godziny. Wyższe dawki przynoszą żadnych znaczących dodatkowych korzyści i są związane ze znacznym wzrostem częstości występowania zdarzeń niepożądanych .; Komentarz; -Apply Raz dziennie; -Press Mocno przez 30 sekund, aż brzegi zostały dobrze przyklejone; -Za Górnej lub dolnej części pleców w miejscu zastosowania; -Czy Nie ma zastosowania do powierzchni skóry, gdzie krem, balsam, proszek został niedawno stosowanej; -Nie Stosować na skórę zaczerwienioną, podrażnioną lub pocięte; UŜywać jeden plaster na raz; -Zmiana Miejscu aplikacji dziennie, nie mają zastosowania nowego systemu na tym samym miejscu przez co najmniej 14 dni; -Można Noszenia plastra podczas kąpieli, ale unikać długiej ekspozycji na zewnętrzne źródła ciepła

Przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

W przypadku pominięcia kilku dawek w rzędzie, należy skontaktować się z lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek większej dawki leku.

Exelon informacje dozowania

Objawy przedawkowania mogą obejmować nudności, wymioty, ślinotok, pocenie się, powolne bicie serca, słaby i płytki oddech, omdlenia, lub zajęcia (drgawki).

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

Ten lek może zaburzać myślenia i reakcje. Bądź ostrożny, jeśli podczas jazdy, czy wszystko, co potrzebne jest, aby być czujnym.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli masz objawy reakcji alergicznej na Exelon: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz

ciężkie lub ciągły lub biegunka z utratą wagi

krwawe lub smoliste stolce, odkrztuszanie krwi lub wymiocin, który wygląda jak fusy

Czego należy unikać podczas stosowania leku Exelon?

światło-headed uczucie, jak można zemdleć

Wstrząsy (niekontrolowane poruszenie), niespokojne ruchy mięśni w twoich oczach, język, szczęki lub szyi

Zajęcie (drgawki)

bolesne lub utrudnione oddawanie moczu

ciężka zaczerwienienie skóry, swędzenie lub podrażnienie; lub

jeśli czujesz się bardzo spragnionym, albo gorący, nie są w stanie oddać mocz i mają ciężkie pocenie lub ciepłą i suchą skórę.

Częste działania niepożądane mogą obejmować Exelon

nudności, wymioty, rozstrój żołądka

utrata apetytu; lub

słabość.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Nie nosić Exelon system transdermalny skóry w tym samym czasie stosowania leku Exelon kapsułki lub płyn doustny.

Należy poinformować lekarza o wszystkich swoich aktualnych leków i wszelkie rozpoczęcia lub zaprzestania korzystania, zwłaszcza

metoklopramid (Reglan, Metozolv)

bloker beta, takie jak atenolol, karwedilol, labetalol, metoprolol, nebiwolol, nadolol, propranolol, sotalol i inni

pęcherza moczowego lub leki, takie jak darifenacyny fezoterodyna, oksybutyniny lub tolterodyny

Leki rozszerzające oskrzela, takie jak aklidyny, ipratropium lub tiotropium

medycyna zimno lub alergii, która zawiera lek przeciwhistaminowy

Leki na chorobę Parkinsona; lub

leki stosowane w leczeniu nadmiaru kwasu żołądka, wrzody żołądka, chorobę lokomocyjną, czy zespół jelita drażliwego.

Ta lista nie jest kompletna. Inne leki mogą wchodzić w interakcje z rywastygminy, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Nie wszystkie możliwe interakcje są wymienione w niniejszym przewodniku leków.

Exelon skutki uboczne

5.02.2015-03-26, 10:20:50.

Jakie inne leki wpłynie Exelon?

Exelon (rywastygminy)

Ciąża Kategoria B Nie udowodniono ryzyka u ludzi

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

Choroba Alzheimera Aricept, donepezil Namenda memantyna, witamina E, rywastygminy, galantaminy, Namenda XR Namzaric, Razadyne, Axona, donepezyl / memantyny

Choroba Parkinsona ropinirol, benztropine, Sinemet®, pramipeksol, karbidopę / lewodopę, amantadynę, Reąuip, Mirapex, Cogentin rywastygmina, Azilect®