exparel

Klasa terapeutyczna: znieczulający, Lokalny

Używa Dla Exparel

Klasa chemiczna: Amino Amid

Lek ten ma być stosowany wyłącznie przez lub pod bezpośrednim nadzorem lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem na skutki wstrzyknięcia bupiwakainy liposomów w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność wstrzyknięcie bupiwakainy liposomów w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z nerkami lub wątrobą, które mogą wymagać ostrożność u pacjentów otrzymujących wstrzyknięcia bupiwakainy liposomów.

Badania sugerują, że u kobiet lek ten stwarza minimalne ryzyko dla niemowlęcia podczas stosowania w okresie karmienia piersią.

Przed użyciem Exparel

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Pielęgniarka lub inny wyszkolony personel medyczny daje leku w szpitalu. Ten lek jest podawany przez igłę i wstrzyknięto do tkanki w miejscu zabiegu chirurgicznego (takie jak stopy).

Lek ten powinien powodować drętwienie tylko w obszarze, w którym jest wstrzykiwany. Może wystąpić czasowa utrata czucia lub ruchu do iniekcji. Tego typu procedury paraliżujący nazywa się znieczulenie miejscowe. Nie ma na celu doprowadzić do zaśnięcia lub traci przytomność.

wstrzyknięcie bupiwakainy liposomie (Exparel ™) działa inaczej niż inne rodzaje bupiwakainy, nawet w tej samej dawce. Można w ciągu pierwszych 4 dni (96 godziny) po wstrzyknięciu Exparel ™ nie powinien uzyskać inny rodzaj iniekcji bupiwakainy.

Lekarz sprawdzi, czy ściśle po otrzymaniu leku. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo oraz w celu sprawdzenia ewentualnych niepożądanych skutków.

Należy poinformować lekarza lub pielęgniarkę od razu, jeśli masz następujące objawy z tym lekiem: lęk, zaburzenia widzenia, depresja, senność, zawroty głowy, nudności lub wymioty, drętwienie i mrowienie w jamie ustnej lub warg; niepokój, dzwonienie w uszach, zaburzenia mowy ; lub wstrząsy.

Ten lek może powodować poważne reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz wysypkę, swędzenie, gorączka, wzmożone pocenie się, zawroty głowy lub omdlenia; trudności w oddychaniu, trudności w połykaniu lub którykolwiek obrzęk rąk, twarzy, jamy ustnej lub gardła, po otrzymaniu leku.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Prawidłowe użycie Exparel

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Ból tramadol, oksykodon, paracetamol, Tylenol, naproksen, kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, hydrokodon, amitryptylina, Percocet, hydroksyzyny, klonidyna, diklofenak, Norco, fentanyl, Celebrex, morfina, Vicodin, Voltaren, lidokaina miejscowego, Dilaudid, difenhydramina miejscowego, OxyContin, Paracetamol

Środki ostrożności podczas korzystania Exparel

Exparel Side Effects

Exparel (bupiwakainy liposomów)