ezol doustna

niewydolność wątroby, czasami związane z przeszczepem wątroby lub śmiertelnych, nastąpiło z acetaminofen użytkowania. Przypadki te uszkodzenia wątroby często związanym z zastosowaniem więcej niż jednego produktu na bazie paracetamolu i całkowitych dziennych dawkach powyżej 4000 mg acetaminofenu.

Używa Dla Ezol

Klasa terapeutyczna: Butalbital / Paracetamol Combination

Farmakologiczna Klasa: barbituranów

Klasa chemiczna: metyloksantyny

Butalbital należy do grupy leków zwanych barbiturany. Barbiturany działać w ośrodkowym układzie nerwowym (OUN) wywołują skutki.

Paracetamol jest stosowany w celu łagodzenia bólu i obniżenia gorączki u chorych. Nie uzależnia się gdy są przyjmowane przez długi czas. Ale paracetamol może spowodować inne niepożądane efekty, gdy podjęte w dużych dawkach, w tym uszkodzenia wątroby.

Butalbital, gdy jest używany przez długi czas, może okazać się zwyczaj formowania, co powoduje uzależnienie fizyczne i psychiczne. Jednak ludzie, którzy mają ciągły ból nie powinien pozwolić strach przed uzależnieniem od utrzymania ich używania narkotyków w celu łagodzenia bólu. Uzależnienie fizyczne mogą prowadzić do skutków ubocznych wycofanie jeżeli leczenie zostanie przerwane nagle. Jednakże, ciężkie działania niepożądane cofnięcie zazwyczaj można zapobiec przez stopniowe zmniejszenie dawki w okresie przed leczeniem jest całkowicie zatrzymana.

Kofeina jest stymulantem ośrodkowego układu nerwowego, który jest używany z przeciwbólowych w celu zwiększenia ich wpływu. Jest również używany do migrenę. Jednakże, kofeina mogą powodować uzależnienia fizycznego, gdy jest używany przez długi czas. Może to prowadzić do odstawienia (odbicia), bóle głowy, kiedy przerywać.

Przed użyciem Ezol

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków butalbitalu, paracetamol i połączeniu kofeiny u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność butalbitalu, paracetamolu i kofeiny w połączeniu starszych. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z nerkami związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących Butalbital, paracetamol, kofeinę i kombinacji.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Stosowanie leku z żadnym z następujących pozycji może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają Butalbital, paracetamol i kofeinę. To nie może być specyficzny dla Ezol. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Przyjmować tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Jeśli zbyt wiele tego leku jest brane przez dłuższy czas, może stać się uzależnia i powoduje psychiczne lub fizyczne uzależnienie. Również duże ilości paracetamolu może spowodować uszkodzenie wątroby, jeśli są przyjmowane przez długi czas.

Dokładnie sprawdź etykiety wszystkich innych leków, którego używasz, ponieważ mogą one również zawierać paracetamol. Nie jest to bezpieczne użycie więcej niż 4 g (4,000 miligrama) acetaminofenu w ciągu jednego dnia (24 godziny).

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Prawidłowe użycie butalbital, paracetamol i kofeinę

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy, podczas gdy Ty lub Twoje dziecko przyjmowania leku. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować do jej podjęcia.

Ten lek może być zwyczaj formowania. Jeśli Ty lub Twoje dziecko czuje, że lek nie działa tak dobrze, nie używać więcej niż zalecana dawki. Skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania instrukcji.

Środki ostrożności podczas korzystania Ezol

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma ból lub tkliwość w górnej części żołądka, bladą stolce, ciemny kolor moczu, utrata apetytu, nudności, zmęczenie lub osłabienie lub żółtymi oczami lub skórą. Mogą to być objawy poważnego problemu wątroby.

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić w przypadku tego leku. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz pęcherzy, peeling, lub luźnej skóry, czerwone zmiany skórne, ciężka wysypka lub wysypka skórna, rany lub owrzodzenia na skórze, albo gorączka lub dreszcze podczas używania tego leku.

Ten lek może powodować poważne reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma wysypkę, świąd, chrypka, trudności z oddychaniem, problemy z połykaniem, ani żadnej obrzęk rąk, twarzy, lub usta podczas używania tego leku.

Ten lek może powodować zawroty głowy lub senność. Upewnij się, że wiesz, jak reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, czy nie czujność.

Lek ten doda się do skutków alkoholu i innych leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (które może doprowadzić do senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub medycynie alergii lub przeziębienia, środki uspokajające, środki uspokajające lub medycyny snu, innych leków na receptę lub narkotyków bólu, medycynie napadów lub barbiturany, środki zwiotczające mięśnie, lub anestezjologii, w tym niektóre środki znieczulające stomatologicznych. Ponadto, nie może być większe ryzyko uszkodzenia wątroby jeśli pić trzy lub więcej napojów alkoholowych podczas stosowania leku paracetamol. Nie należy pić napojów alkoholowych i skontaktować się z lekarzem przed podjęciem któregokolwiek z tych leków podczas stosowania tego leku.

Przed masz żadnych badań lekarskich, poinformować lekarza odpowiedzialnego za które Ty lub Twoje dziecko przyjmowania leku. Wyniki niektórych badań mogą mieć wpływ tego leku.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Ezol Side Effects

Ezol (paracetamol / butalbital / kofeina)

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępność przerwy,

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Klasyfikacja WADA Klasa Antydopingowej WADA

Ból głowy naproksen, ibuprofen, Aleve, Fioricet, Advil, Motrin, Naprosyn, paracetamol / butalbital / kofeina, FIORINAL, MIDRIN, 5-HTP, Fioricet z kodeina, Anaprox, Tylenol PM, Esgic, Sudafed PE Pressure + Pain, Bupap, Percogesic, Motrin IB, paracetamol / butalbital / kofeina / kodeina, Anaprox-DS

 lub udać się dołączyć do grupy wsparcia Ezol połączyć z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.