FA-8

Klasa terapeutyczna: Nutritive agenta

Używa Dla FA-8

Farmakologiczna Klasa: Witamina B (klasa)

Brak kwasu foliowego może prowadzić do niedokrwistości (słaby krwi). Personel medyczny może traktować to przepisując kwas foliowy dla Ciebie.

Niektóre warunki mogą zwiększyć zapotrzebowanie na kwas foliowy. Obejmują one

Ponadto niemowlęta mniejsze niż normalnie, niemowląt karmionych piersią, lub przyjmujący niefortyfikowanego formuł (takich jak mleko zagęszczone lub mleka koziego) mogą potrzebować dodatkowych kwas foliowy.

Zwiększone zapotrzebowanie na kwas foliowy powinien być określany przez pracownika służby zdrowia.

Niektóre badania wykazały, że kwas foliowy podjęte przez kobiety, zanim zajdą w ciążę i we wczesnym okresie ciąży może zmniejszyć ryzyko niektórych wad wrodzonych (wady cewy nerwowej).

Twierdzi, że kwas foliowy i inne witaminy z grupy B są skuteczne w zapobieganiu problemy psychiczne nie zostały udowodnione. Wiele z tych zabiegów dotyczy dużych i drogich ilości witamin.

Znaczenie diety

Wstrzykiwania kwasu foliowego jest podana przez lub pod kierunkiem pracowników służby zdrowia. Inną formą kwasu foliowego jest dostępny bez recepty.

Dla dobrego zdrowia, ważne jest, aby jeść zrównoważonej i zróżnicowanej diety. Postępuj ostrożnie dowolny program dietetyczny Twój pracownik służby zdrowia może zalecić. Dla konkretnej diety witaminy i / lub potrzeb mineralnych, należy zwrócić się do pracownika służby zdrowia o listę odpowiednich pokarmów. Jeśli uważasz, że nie masz wystarczającej ilości witamin i / lub minerałów w diecie, można zdecydować się na uzupełnienie diety.

kwas foliowy występuje w różnych produktach żywnościowych, oraz warzywa, szczególnie zielone warzywa, ziemniaki, produkty zbożowe i zbóż; owoce oraz podroby (na przykład, wątroby, nerek). Jest to najlepiej jeść świeże owoce i warzywa o ile to możliwe, ponieważ zawierają najwięcej witamin. Przetwórstwo spożywcze mogą niszczyć niektóre z witamin. Na przykład, temperatura może zmniejszyć ilość kwasu foliowego w żywności.

Witaminy sam nie zastąpi dobrej diety i nie zapewni energię. Twój organizm potrzebuje również inne substancje znajdujące się w żywności, takich jak białka, minerałów, węglowodanów i tłuszczu. Witaminy sami często nie mogą pracować bez obecności innych pokarmów.

Dzienna ilość kwasu foliowego potrzebne jest określona na różne sposoby.

Normalne codzienne Zalecane spożycie w mikrogramów (mcg) dla kwasu foliowego są ogólnie zdefiniowane następująco

Jeśli pacjent przyjmuje ten suplement diety bez recepty, należy uważnie przeczytać i stosować się do zaleceń na etykiecie. W tym dodatkowych, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Problemy dzieci, które nie zostały zgłoszone w spożyciu normalnych dziennych ilościach zalecanych.

Problemy osób starszych nie donoszono o spożyciu normalnych dziennych ilościach zalecanych.

Badania sugerują, że u kobiet lek ten stwarza minimalne ryzyko dla niemowlęcia podczas stosowania w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania to suplement diety, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Za pomocą tego suplementu diety z jednego z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosując ten suplement diety z któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może mieć wpływ na korzystanie z tego suplementu diety. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają kwas foliowy. To nie może być specyficzny dla FA-8. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Przed użyciem FA-8

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowywać suplement diety w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Prawidłowe Stosowanie kwasu foliowego

Dostępność Rx / OTC Rx i / lub OTC

Ciąża Kategoria A Badania wykazują żadnego ryzyka

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Kwas foliowy niedobór kwasu foliowego, Deplin, l-methylfolate, Duleek-DP

Niedokrwistość megaloblastyczna kwas foliowy, leukoworyna, Wellcovorin

FA-8 Side Effects

FA-8 (kwas foliowy)

Vitamin / Mineral Uzupełnienie i niedobór kwasu foliowego, siarczan żelazawy, Centrum, ergokalcyferol, witamina D2, tiamina

 lub udać się dołączyć do grupy wsparcia FA-8, aby połączyć się z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.