fabior (miejscowe)

taz-AR-oh-teen

W Stanach Zjednoczonych.

Dostępne formy dawkowania

Klasa terapeutyczna: dermatologiczny agenta

Klasa chemiczna: retinoidowego

Tazarotene miejscowego Pianka i żel stosuje się w leczeniu trądziku. Lek ten działa w celu jasnego trądzik na twarzy częściowo utrzymując skórę pory jasne (małe otwory na skórze).

Tazarotene miejscowo krem ​​i żel są stosowane w leczeniu łuszczycy. Ten lek działa poprzez skórę mniej czerwone i zmniejszenie liczby i wielkości uszkodzeń skóry.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków Tazarotene pianki lub żelu u dzieci w wieku poniżej 12 lat, a Tazarotene śmietany w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone w tych grupach wiekowych.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków Tazarotene miejscowego w populacji geriatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają Tazarotene. To nie może być specyficzny dla Fabior. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Jest bardzo ważne, aby używać tylko tego leku zgodnie z zaleceniami. Nie należy używać go więcej, nie należy używać go częściej, i nie używać go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Do tego może spowodować, że skóra jest podrażniona. Może trzeba będzie stosować ten lek przez kilka tygodni lub miesięcy przed rozpoczęciem skóry wyglądają lepiej. Zastosowanie dodatkowego leku nie będzie działać szybciej.

Przeczytaj informacje o pacjencie, które będą pochodzić z lekiem. postępować zgodnie z instrukcjami. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Ten lek jest tylko do stosowania na skórę. Nie dostać się do oczu, nosa, jamy ustnej lub pochwy. Nie używaj go na obszarach skóry, które mają nacięcia lub zadrapania. Jeśli robi się na tych obszarach, opłukać go od razu.

Używać

Nie należy stosować leku do windburned lub oparzona skóra lub na otwarte rany.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku, należy zastosować ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Nie zamrażać pianę Fabior ™. Nie rozpylać lub używać go w pobliżu źródeł ciepła, otwartego płomienia lub podczas palenia. Nie dziurawić, uszkadzać, palić puszkę.

Ważne jest, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować go używać.

Stosowanie leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń na bieżąco z zajściem w ciążę. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania tego leku należy poinformować lekarza od razu.

Aby upewnić się, że nie jesteś w ciąży po rozpoczęciu stosowania tego leku, może trzeba zacząć go używać podczas normalnej miesiączki. Ponadto, przed zastosowaniem tego leku należy mieć negatywny test ciążowy w ciągu 2 tygodni.

Jeśli używasz tego leku w leczeniu trądziku na twarzy, Twój stan może wydawać się pogarszać na początku, zanim zaczyna się poprawiać w ciągu około 4 tygodni. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli twój stan nie poprawi się w ciągu 8 do 12 tygodni.

Jeśli używasz tego leku w leczeniu łuszczycy, łuszczących się plam na skórze może zacznie się poprawiać w ciągu około 1 do 4 tygodni, ale zaczerwienienie może trwać dłużej poprawić. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli stan pogarsza się.

Należy unikać wystawiania skóry na działanie wiatru, niskich temperatur i promieni słonecznych, nawet w pochmurne dni. Twoja skóra będzie bardziej podatna na oparzenia słoneczne, suchość lub podrażnienie. Nie używaj sunlamp lub solarium. Użyj ochrony przeciwsłonecznej lub balsam kremów z filtrami ze współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej (SPF) co najmniej 15 w regularnych odstępach czasu. Stosować odzież ochronną i kapelusze i pobyt z dala od bezpośredniego światła słonecznego, zwłaszcza w godzinach od godzinie 10 i 3 P.M.

Reakcje skórne, takie jak suchość, zaczerwienienie, skalowanie, pieczenie, kłucie lub mogą wystąpić podczas korzystania z tego leku. Użyj balsam, ile potrzeba, aby zmniejszyć te problemy skórne.

Jest prawdopodobne, że Twoja skóra może być podrażniona z normalnego stosowania tego leku. Nie należy przerywać stosowania Tazarotene chyba, że ​​skóra staje się zbyt czerwone, suche, opuchnięte, lub w inny sposób podrażniona. W przypadku wystąpienia ciężkiego podrażnienia, skontaktować się z lekarzem.

O ile lekarz nie zaleci inaczej, należy unikać produktów do pielęgnacji skóry, które mogą podrażniać skórę. Niektóre przykłady

Zapytaj lekarza przed podjęciem suplementów witaminy A przez usta podczas stosowania tego leku.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.