Fakty katar sienny

Katar sienny, znany również jako sezonowego alergicznego nieżytu nosa, wpływa jedna na cztery osoby w Wielkiej Brytanii i jest spowodowana głównie przez pyłki traw.

Katar sienny to rodzaj alergii. To się dzieje, gdy organizm wytwarza przeciwciała w odpowiedzi na pewne wyzwalaczy, takich jak pyłki.

Miłość Allergy UK szacuje, że prawie 18 milionów ludzi ma kataru siennego w Wielkiej Brytanii. Jest to najczęściej u dzieci, zwłaszcza nastolatków, ale można rozwijać kataru siennego w każdym wieku.

Objawy zwykle obejmują kichanie, swędzenie i łzawienie oczu oraz zatkany nos.

Co powoduje katar sienny?

Czytaj więcej na temat objawów kataru siennego.

W Wielkiej Brytanii, katar sienny spowodowany jest głównie przez pyłki traw. Około 95% osób cierpiących na gorączkę siana są uczuleni na pyłki traw.

pyłki drzew mogą powodować katar sienny też. Około jedna czwarta chorych gorączka siana są uczuleni na pyłki drzew. Pleśni zarodników oraz pyłków chwastów mogą również powodować objawy.

To dlatego, że organizm postrzega te pyłki jako zagrożenie, dzięki czemu hay fever objawy spowodowane są przez system immunologiczny próbuje zapobiec rozprzestrzenianiu się co mylnie sądzi, jest szkodliwy organizm.

Sprawdź ten kalendarz Met Office pyłków, aby zobaczyć, jeśli jesteś uczulony na drzewa, trawy lub pyłku chwastów.

W pyłki wywołujące katar sienny różnią się od osoby do osoby i od regionu. Ilość pyłków w powietrzu wpłynie, jak źle jest twój katar sienny.

Gdy jest katar sienny najgorsze?

Jest bardziej prawdopodobne, że nie będzie więcej pyłku w powietrzu w upalne, suche, wietrzne dni niż na chłodne, wilgotne, deszczowe dni. Badania pokazują, że zanieczyszczenia, takie jak dym papierosowy lub opary spalin samochodowych, a także sprawia, że ​​niektóre alergie gorzej. Pyłek może również dołączyć do odzieży, włosów i sierści milusińskich, co oznacza, że ​​może to być trudne do uniknięcia nawet w pomieszczeniach zamkniętych.

Więcej informacji na temat przyczyn kataru siennego.

Pora roku, kiedy zaczynasz doświadczać objawów kataru siennego zależy od rodzaju pyłki jesteś uczulony na.

Drzewa uwolnienia ich pyłek w marcu do początku maja, natomiast pyłek traw zwolnić od końca maja do początku sierpnia. Chwasty i niektórych krzewów uwolnienia ich pyłku późnym latem.

Przechowywać zamknięte okna w nocy i pierwszą rzeczą, w godzinach porannych;. Pobyt w pomieszczeniu, gdy liczba pyłków jest wysokie (od 50 do 150) .; Wear wraparound okulary;. Włóż wazelinę (Vaseline) lub inny bloker nosa tylko wewnątrz nozdrzy do pułapka niektóre z pyłku;. nie należy kosić trawę lub siedzieć na polach lub dużych obszarów trawą. umyć ręce i twarz regularnie;. Unikać ekspozycji na inne alergeny, takie jak sierść zwierząt domowych, lub środowiskowych czynników drażniących, takich jak owady spraye lub dym tytoniowy.

W sezonie katar sienny może zatem trwać od marca do października. A jeśli masz pecha być uczuleni na więcej niż jeden rodzaj pyłku, może masz tylko dwa lub trzy miesiące bez objawów w okresie zimowym, zanim zacznie znowu cykl.

Jak mogę uniknąć katar sienny?

Dowiedz się, jak pogoda wpływa na objawy kataru siennego.

Jeśli twoi rodzice są uczuleni na coś, jesteś bardziej narażone na rozwój alergii zbyt (nie muszą być takie same, jak alergia na swoich rodziców).

Jeśli palisz, gdy jesteś w ciąży lub dymu wokół swojego dziecka, to dziecko może być bardziej narażone na rozwój alergii. Niepalenia i zdrowej diety może ograniczać szanse dzieci zachorowanie.

Porozmawiaj z lekarzem lub farmaceutą, zanim zdecydujesz się na leczenie kataru siennego. Jest to szczególnie ważne, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli masz astmę. Katar sienny często sprawia, że ​​objawy astmy gorzej. Jeśli tak się stanie, może być konieczne zwiększenie dawki swojego leku na astmę.

Jak również obciążających ludzi, którzy już mają astmę, katar sienny mogą potroić prawdopodobieństwo ludzi rozwijających astmy, alergii według brytyjskiego raportu 2014 Jeden Airway jednej choroby.

Czytaj więcej na temat metod leczenia kataru siennego.

kataru siennego w czasie ciąży może być szczególnym problemem. Zmiany hormonalne sprawiają, uczucie zatkanego nosa bardziej powszechne w okresie ciąży, a to często pogarsza się w czasie kataru siennego sezonu. Kobiety w ciąży również nie zaleca się wziąć jakieś leki katar sienny.

katar sienny i astma

Czytaj więcej o przyjmowaniu leków katar sienny w czasie ciąży.

Unikanie ekspozycji na pyłki jest najlepszym sposobem, aby zmniejszyć objawy alergiczne katar sienny

Więcej wskazówek, aby zapobiec katar sienny.

Sprawdź prognozę pyłek Met Office, aby dowiedzieć się swoją szansę objawów kataru siennego w ciągu najbliższych pięciu dni.

Jak w przypadku większości alergii, najlepszym sposobem na kontrolowanie kataru siennego jest unikanie wyzwalaczy. Ale to jest trudne do uniknięcia pyłek, zwłaszcza w okresie letnim.

Nawet proste katar sienny może być wyniszczające, powodując katar oczy, nieprzespane noce, a bunged-nos i bóle głowy.

Zakres over-the-counter produktów może leczyć objawy kataru siennego, w tym tabletki, spraye do nosa i krople do oczu.

Leki przeciwhistaminowe są zwykle leczenie głównych objawów, takich jak swędzenie, łzawienie oczu i katar, a steroidowe aerozole do nosa są głównym sposobem leczenia zatkany nos. Farmaceuta może pomóc doradzić na jakie leczenie jest dla Ciebie najlepszy.

kataru siennego w ciąży

Jeśli masz szczególnie ciężkich objawów kataru siennego, może zaistnieć potrzeba recepty od lekarza.

Według brytyjskiej organizacji charytatywnej alergików, większość zabiegi zalecane dla osób z objawami umiarkowanym do ciężkiego nie są dostępne bez recepty.

Porady w leczeniu kataru siennego

Ale mimo to, tylko jedna na pięć osób cierpiących na katar sienny kiedykolwiek zarezerwowane na spotkanie z lekarzem lub farmaceutą w celu omówienia ich objawy i możliwości leczenia.

06/06 /

06/06 /

Leczenia kataru siennego

Porozmawiaj z lekarzem lub farmaceutą o swojej katar sienny

Usługi

Usługi w pobliżu ciebie

Lokalizacja

Katar sienny

Dowiedz się, jak zabrać siana leki gorączka i uzyskać informacje na temat leków przeciwhistaminowych

Jak stosować leki gorączka siana

Porady na temat alergii, takich jak egzema i alergii pokarmowej i jakie zabiegi są dostępne na tym forum

alergie

Katar sienny

Choroby farmaceuta może leczyć

Wszystko, co musisz wiedzieć o katar sienny i jej leczenia, a także wiele wskazówek samopomocy

Nie czuję się dobrze? Twoja apteka może uporać się z drobnymi problemami zdrowotnymi i zaoszczędzić wizytę do lekarza