felodypina

Klasa terapeutyczna: Cardiovascular agenta

Używa Dla felodypiny

Farmakologiczna Klasa: Wapń Kanał Blocker

Klasa chemiczna: dihydropirydyny

Felodypina jest blokerem kanału wapniowego. Działa poprzez oddziaływanie przepływu wapnia w komórkach serca i naczyń krwionośnych. Felodypina rozluźnia naczynia krwionośne i zwiększa dopływ krwi i tlenu do serca, co zmniejsza obciążenie.

felodypina jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla felodypina dodaje należy uznać

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowe lub reakcja alergiczna na felodypiny lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków felodypiny w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Przed użyciem felodypinę

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrii specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność felodypiny u osób starszych. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na związane z wiekiem problemy nerek, wątroby lub serca, które mogą wymagać dostosowania dawki u pacjentów otrzymujących felodypinę.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia felodypina, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie felodypinę z którymkolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Felodypinę za pomocą któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie felodypinę któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie felodypinę z którymkolwiek z poniższych może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę lub jak często używasz felodypina, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie felodypiny. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Oprócz stosowania felodypiny, leczenie za wysokie ciśnienie krwi może obejmować kontrolę masy ciała i zmiany w rodzajach żywności jecie, szczególnie produktów bogatych w sód. Lekarz powie, które z nich są dla Ciebie najważniejsze. Należy skontaktować się z lekarzem przed zmianą diety.

Wielu pacjentów, którzy mają wysokie ciśnienie krwi nie zauważają żadnych objawów choroby. W rzeczywistości, wielu może czuć się normalnie. Jest bardzo ważne, aby wziąć swój lek zgodnie z zaleceniami i że się na wizyty u lekarza, nawet jeśli czujesz się dobrze.

Pamiętaj, że felodypinę nie będzie leczyć wysokie ciśnienie krwi, ale to nie pomaga kontrolować. Należy kontynuować przyjmowanie go jako skierowane jeśli można oczekiwać, aby obniżyć ciśnienie krwi i utrzymać ją w dół. Możecie wziąć wysokie ciśnienie krwi leku przez resztę swojego życia. Jeśli wysokie ciśnienie krwi nie jest leczona, może prowadzić do poważnych problemów, takich jak niewydolność serca, choroby naczyń krwionośnych, udaru lub choroby nerek.

Tabletkę należy połknąć w przedłużonym uwalnianiu całość. Nie należy kruszyć, łamać lub żuć.

Można wziąć felodypinę bez jedzenia lub z lekkim posiłkiem.

Dawka felodypina będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki felodypiny. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki felodypiny, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Prawidłowe użycie felodypiny

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić felodypina pracuje prawidłowo i aby sprawdzić niepożądanych efektów.

Niskie ciśnienie tętnicze krwi (niedociśnienie) mogą wystąpić podczas przyjmowania felodypinę. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli mają następujące objawy: zaburzenia widzenia; błąd; silnych zawrotów głowy, omdlenia lub zawroty głowy podczas wstawania z pozycji leżącej lub siedzącej nagle, pocenie się lub zmęczenie lub osłabienie.

felodypina mogą powodować zatrzymywanie płynów (obrzęk) u niektórych pacjentów. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz wzdęcia lub obrzęk twarzy, ramion, dłoni, kończyn dolnych lub stopach, mrowienie rąk i nóg lub niezwykły przyrost masy ciała lub utraty wagi.

Zaczerwienienie, obrzęk lub krwawienie dziąseł mogą wystąpić podczas przyjmowania felodypinę. Szczotkowanie i nitkowanie zębów starannie i regularnie i masuje dziąsła mogą temu zapobiec. Skonsultuj się z lekarzem lub dentysty, jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat jak dbać o zęby i dziąsła, lub jeśli wystąpią jakiekolwiek zaczerwienienie, obrzęk lub krwawienie dziąseł.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Środki ostrożności podczas korzystania z felodypinę

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

felodypina Side Effects

felodypina

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

lizynopryl wysokie ciśnienie krwi, amlodypina, metoprolol, hydrochlorotiazyd, losartan, furosemid, atenolol, Lasix

Syndrom Raynauda amlodypina, Norvasc, diltiazem, nitrogliceryna, nifedypina, doksazosyny, CARDIZEM, prazosyna

Dusznica bolesna Profilaktyka aspiryna, metoprolol, atenolol, diltiazem, nitrogliceryna, Toprol-XL, nifedypina, Nitrostat