femara: Zastosowania, dawkowanie, skutki uboczne

Czym jest Femara?

Femara stosuje się do leczenia raka sutka u kobiet po menopauzie. To jest często podawany kobietom, które zostały przyjmujących tamoksyfen (Nolvadex, Soltamox) przez 5 lat.

Femara mogą być również wykorzystywane do celów nie wymienionych w niniejszym przewodniku leków.

Nie należy stosować leku Femara jeśli nie poszły całkowicie przez menopauzę.

Ważna informacja

Femara może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku lub powodować wady wrodzone. Nie używaj jeśli jesteś w ciąży.

Przed podjęciem Femara, należy poinformować lekarza, jeśli masz osteoporozę, wysoki poziom cholesterolu lub choroba wątroby (zwłaszcza z marskością wątroby).

Femara mogą upośledzać myślenie lub reakcje. Bądź ostrożny, jeśli podczas jazdy, czy wszystko, co potrzebne jest, aby być czujnym. Aby mieć pewność, Femara pomaga kondycję, twoja krew może trzeba badać częściej. Twój gęstość mineralną kości może również muszą zostać sprawdzone. regularne wizyty u lekarza.

Należy poinformować lekarza o wszystkich innych lekach używanych, zwłaszcza tamoksyfenem (Soltamox).

Przed zastosowaniem leku

Nie należy stosować leku Femara, jeśli jesteś uczulony na letrozol, lub jeśli masz

jeśli nie poszły całkowicie przez menopauzę.

Aby upewnić się, Femara jest bezpieczna dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli masz

choroby wątroby (zwłaszcza marskość)

osteoporozy, osteopenii (niska gęstość mineralna kości)

wysoki cholesterol; lub

jeśli również brać tamoxifen.

Mimo, że nie jest prawdopodobne, że po menopauzie kobieta może być w ciąży, Femara może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Nie należy przyjmować leku, jeśli pacjentka jest w ciąży lub może zajść w ciążę. Stosować skuteczną antykoncepcję, jeśli nie jesteś obok menopauzy oraz poinformować lekarza od razu, jeśli zajdzie w ciążę w trakcie leczenia.

Nie wiadomo, czy letrozol przenika do mleka matki lub jeżeli mogłoby to zaszkodzić dziecka pielęgniarskiej. Nie należy karmić piersią podczas korzystania Femara.

Femara się na ogół raz dziennie lub co drugi dzień. Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie recepty. Nie należy przyjmować leku w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane.

Można przyjmować leku z jedzeniem lub bez jedzenia.

Podczas korzystania Femara, może być konieczne częste badania krwi. Twój gęstość mineralną kości może również muszą zostać sprawdzone.

Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci i ciepła.

Zwykła dawka dla dorosłych raka piersi

Do stosowania jako leczenie pierwszego rzutu u kobiet po menopauzie z receptorem hormonu dodatnim lub nieznanym receptora hormonu miejscowo zaawansowanym lub przerzutowym rakiem piersi. Femara jest również wskazany do stosowania w leczeniu zaawansowanego raka sutka u kobiet w okresie pomenopauzalnym z postępem choroby po terapii antyestrogenu: tabletki 2,5 mg doustnie raz na dzień, bez względu na posiłki .; U pacjentów z zaawansowaną chorobą, leczenie Letrozol należy kontynuować aż do progresji nowotworu jest oczywiste.

Zwykła dawka dla dorosłych raku piersi – uzupełniające

Do stosowania jako rozszerzonego uzupełniającym leczeniu wczesnego raka piersi u kobiet po menopauzie, które otrzymały 5 lat leczeniu uzupełniającym tamoksyfenem: 2,5 mg tabletka doustnie raz na dobę, niezależnie od posiłków .; Optymalny czas trwania leczenia Femara nie jest znana. Leczenie należy przerwać, jeśli nie ma nawrotu nowotworu.

Przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Jak należy stosować Femara?

Ten lek może zaburzać myślenia i reakcje. Bądź ostrożny, jeśli podczas jazdy, czy wszystko, co potrzebne jest, aby być czujnym.

Letrozol może przejść do płynów ustrojowych (mocz, kał, wymioty). Opiekunowie powinni nosić gumowe rękawice podczas czyszczenia płynów ustrojowych pacjenta, obsługi zanieczyszczoną śmieci lub prania lub zmianę pieluchy. Myć ręce przed i po zdjęciu rękawiczek. Umyj zabrudzone ubranie i pościel oddzielnie od innej bielizny.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli masz objawy reakcji alergicznej na Femara: uli; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Częste działania niepożądane mogą obejmować Femara

zawroty głowy, senność, osłabienie, uczucie zmęczenia

uderzenia gorąca, ciepła twojej twarzy lub piersi

bóle kości, mięśni lub stawów

płuczący (ciepło, zaczerwienienie lub uczucie mrowienie)

bół głowy

zwiększona potliwość; lub

obrzęki, zwiększenie masy ciała.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Femara informacje dozowania

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

Inne leki mogą wchodzić w interakcje z letrozol, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Powiedz każdego z pracowników służby zdrowia o wszystkich lekach używanych obecnie i każdy lek rozpoczęcia lub zakończenia użytkowania.

6.03.2015-10-06, 03:49:02

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

Ciąża Kategoria D Pozytywna dowody ryzyka

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Czego należy unikać podczas stosowania leku Femara?

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

Klasyfikacja WADA Klasa Antydopingowej WADA

Rak piersi z przerzutami tamoksyfen, anastrozol, letrozol, Arimidex, Taxol, Xeloda, Herceptin, kapecytabiną

Breast Cancer, uzupełniające tamoksyfenem, letrozol, Taxol, Herceptin, paklitaksel, trastuzumab, Nolvadex, epirubicyna

Breast Cancer metotreksat, tamoksyfen, anastrozol, letrozol, Arimidex, Taxol, Xeloda, fluorouracyl

Femara Skutki uboczne

Jakie inne leki wpłynie Femara?

Femara (letrozol)