fentanylu (policzkową Trasa śluzówka do stosowania doustnego, trasa, droga podjęzykowa) środki ostrożności

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować do jej podjęcia.

Fentanyl jest lekiem, który może uszkodzić lub spowodować śmierć dziecka. Pacjenci i ich opiekunowie powinni Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Ostrożnie dysponowania wszelkimi częściowo zużyte jednostki lub niewykorzystanych leków prawidłowo.

Ten lek może być zwyczaj formowania. Jeśli czujesz, że lek nie działa tak dobrze, nie używać więcej niż zalecana dawki. Skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania instrukcji.

Nie należy stosować leku na drobne bóle (np bóle głowy, migreny) lub po zabiegu chirurgicznym lub urazów.

Lek ten doda się do skutków alkoholu i innych leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (które może doprowadzić do senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub medycynie do alergii lub przeziębienia, środki uspokajające, środki uspokajające lub medycyny snu, inne leki na receptę lub ból narkotyki, lekarstwa dla napadów lub barbiturany, leki zwiotczające mięśnie, lub środki znieczulające, w tym niektórych leków znieczulających stomatologicznych. Przed zastosowaniem którejkolwiek z wyżej wymienionych leków podczas stosowania tego leku skontaktować się z lekarzem.

Fentanyl może spowodować, że niektórzy ludzie stają się senni, mylić, lub zawroty głowy. Upewnij się, że wiesz, jak reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, czy nie czujność. Skonsultuj się z lekarzem jeśli masz zamieszanie lub senność, która jest na tyle poważne, aby ingerować w codziennych działaniach.

Korzystanie narkotyki przez dłuższy czas może prowadzić do poważnych zaparcia. Aby temu zapobiec, lekarz może zalecić stosowanie środków przeczyszczających, pić płynów lub zwiększenie ilości błonnika w diecie. Postępuj zgodnie ze wskazówkami ostrożnie. Zaparcia, że ​​nadal może prowadzić do poważniejszych problemów.

Jeśli zostały zastosowaniem leku regularnie przez kilka tygodni lub dłużej, nie nagle przestać go używać bez konsultacji z lekarzem. Możesz być skierowane, aby stopniowo zmniejszyć ilość używanego przed zatrzymaniem go całkowicie, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych wycofania.

Użycie zbyt dużej ilości fentanylu, lub biorąc zbyt wiele innego narkotyku fentanylu, może spowodować przedawkowanie. W takim przypadku należy skorzystać z pomocy w nagłych wypadkach od razu. Przedawkowanie może spowodować poważne problemy z oddychaniem (oddychanie może nawet zatrzymać), utratę przytomności i śmierć. Poważne objawy przedawkowania to bardzo powolne oddychanie (mniej niż 8 oddechów każda minutę) i senność, która jest na tyle poważne, że nie jesteś w stanie odpowiedzieć, kiedy rozmawiał, czy śpi, nie może być budzony.

Produkt Actiq® zawiera cukru i może zwiększyć swoje szanse na próchnicę. Zaplanować regularne wizyty u stomatologa, jeśli używasz Actiq®.

Nie należy stosować leku, jeśli miały monoaminooksydazy (MAO) inhibitora (np izokarboksazyd fenelzyna, selegilina, tranylcypromina, Eldepryl®, Marplan®, Nardil® lub Parnate®) w ciągu ostatnich 2 tygodni.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i ziołowe (np dziurawiec) lub suplementy witaminowe.