ferumoxytol dożylne

Śmiertelne i poważne reakcje nadwrażliwości, w tym wstrząs anafilaktyczny, donoszono o ferumoxytol i występowały u pacjentów, którzy wcześniej tolerowali lek. Objawy mogą obejmować niedociśnienie, omdlenia, brak reakcji, a serca lub NZK. Podawać ferumoxytol w warunkach, w których personel i leczenia są natychmiast dostępne w leczeniu anafilaksji i inne reakcje nadwrażliwości. Obserwować pacjentów w trakcie i przez co najmniej 30 minut po zakończeniu wlewu oznak i objawów reakcji nadwrażliwości, w tym monitorowanie ciśnienia krwi i tętna.

Używa Dla ferumoxytol

Klasa terapeutyczna: pozajelitowe Mineralne mikroelement

Żelazo jest minerałem, które organizm potrzebuje do produkcji czerwonych krwinek. Gdy organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości żelaza, nie może produkować liczby prawidłowych krwinek czerwonych potrzebne aby utrzymać się w dobrym zdrowiu. Stan ten nazywany jest niedobór żelaza (niedobór żelaza) lub niedokrwistości z niedoboru żelaza.

ferumoxytol ma być udzielona tylko przez lub pod bezpośrednim nadzorem lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla ferumoxytol, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowe lub reakcja alergiczna na ferumoxytol ani żadnych innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem na skutki zastrzyku ferumoxytol w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność zastrzyku ferumoxytol w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na nerki, wątroby, serca lub problemów związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących zastrzyk ferumoxytol.

Przed użyciem ferumoxytol

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie ferumoxytol. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Pielęgniarka lub inny pracownik służby zdrowia przeszkoleni da Ci ferumoxytol w szpitalu. ferumoxytol jest podana przez igłę umieszczoną w jednej z żył. Druga dawka zostanie podana 3 do 8 dni po podaniu pierwszej dawki.

ferumoxytol pochodzi z pacjentem ulotce. Jest bardzo ważne, aby przeczytać i zrozumieć tę informację. Pamiętaj, aby zwrócić się do lekarza o nic nie rozumiesz.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że ferumoxytol działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

ferumoxytol może spowodować poważne typy reakcji alergicznych, w tym anafilaksji. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz wysypka, świąd, chrypka, zawroty głowy, zawroty głowy, omdlenia lub, trudności w oddychaniu, trudności w połykaniu, lub jakikolwiek obrzęk rąk, twarzy, ust lub po otrzymaniu ferumoxytol.

Mogą wystąpić zawroty głowy, uczucie pustki w głowie, lub omdlenia, zwłaszcza kiedy wstać z pozycji leżącej lub siedzącej pozycji nagle. Objawy te są bardziej prawdopodobne po rozpoczęciu korzystania ferumoxytol lub gdy dawka zostanie zwiększona.

Przed masz żadnych badań lekarskich, poinformować lekarza odpowiedzialnego za którego używasz ferumoxytol. Wyniki niektórych badań (np rezonans magnetyczny MRI) lub może być dotknięte ferumoxytol.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Prawidłowe użycie ferumoxytol

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Siarczan żelaza Niedokrwistość z niedoboru żelaza, Venofer, Feosol Original, Feraheme, Injectafer, żelazo sacharoza, FERREX-150, INFeD, Niferex

Niedokrwistości związanej z przewlekłą niewydolnością nerek siarczan żelazawy, Procrit, Epogen, Aranesp, epoetyny alfa, Feosol Original, Feraheme, darbepoetyna alfa, INFeD

Środki ostrożności podczas korzystania z ferumoxytol

ferumoxytol Side Effects

ferumoxytol