flukonazol dożylnie

Używa Dla flukonazol

Klasa terapeutyczna: przeciwgrzybicze

Klasa chemiczna: Triazole

wtryskowego flukonazol jest również stosowane do zapobiegania kandydozy u pacjentów ze szpiku kostnego, którzy otrzymują leczenie raka lub promieniowania.

flukonazol należy podawać tylko przez lub pod bezpośrednim nadzorem lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla flukonazolu dodaje należy uznać

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypową lub alergiczną reakcję na flukonazol lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały problemów pediatrycznych specyficzne, które ograniczają użyteczność zastrzyku flukonazol u dzieci od 6 miesięcy do 13 lat. Jednakże, bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone u dzieci w wieku poniżej 6 miesiąca życia.

Przed użyciem flukonazol

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność flukonazol wstrzykiwań w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z nerkami związanych z wiekiem, co może wymagać dostosowania dawki u pacjentów otrzymujących flukonazol zastrzyk.

Badania sugerują, że u kobiet lek ten stwarza minimalne ryzyko dla niemowlęcia podczas stosowania w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania flukonazol, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie flukonazol z którymkolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Flukonazol za pomocą któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie flukonazol któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na stosowanie flukonazolu. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Pielęgniarka lub inny wyszkolony personel medyczny daje Albo twojemu Flukonazol dziecka. flukonazol jest podana przez igłę umieszczoną w jednej z żył.

Lekarz daje lub dziecko kilka dawek flukonazolu, aż twój stan poprawia się, a następnie przejdziesz do doustnego leku, który działa w ten sam sposób. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, skonsultować się z lekarzem.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić postęp siebie lub dziecka w regularnych wizyt, aby upewnić się flukonazol działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Jeśli objawy Twój lub Twojego dziecka nie poprawi się, czy staną się one gorsze, skontaktować się z lekarzem. Być może trzeba użyć flukonazol przez kilka miesięcy, zanim infekcja staje się lepsze.

Ty lub Twoje dziecko nie powinno się używać astemizol (Hismanal®), cyzapryd (Propulsid®), erytromycyna (Ery-Tab®), pimozyd (Orap®), chinidyna (Cardioquin®) lub terfenadyna (Seldane®) podczas odbierania flukonazol powodu ryzyko niepożądanych efektów ubocznych.

Korzystanie flukonazol przez długi czas lub używając go zbyt wiele, gdy jesteś w ciąży (zwłaszcza w pierwszym trymestrze) może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń na bieżąco z zajściem w ciążę. Jeśli uważasz, że ciążę podczas stosowania flukonazolu, należy powiadomić lekarza od razu.

flukonazol rzadko może powodować poważne problemy z wątrobą. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli ty lub twoje dziecko mają więcej niż jeden z tych objawów: brzucha lub ból brzucha i tkliwość uciskowa, gliny w kolorze stolce, ciemne zabarwienie moczu, zmniejszenie apetytu, gorączka, ból głowy, świąd, utrata apetytu, nudności i wymioty, wysypka skórna, obrzęk stóp lub podudzi, zmęczenie lub osłabienie lub żółtymi oczami lub skórą.

flukonazol rzadko może powodować poważne rodzaj reakcji alergicznej zwanej reakcji anafilaktycznej. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma wysypkę, świąd, obrzęk twarzy, języka i gardła, trudności w oddychaniu, ból w klatce piersiowej lub po otrzymaniu leku.

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić u niektórych osób w trakcie leczenia flukonazolem. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko rozpocznie o wysypkę skórną, świąd, ani żadnych innych zmian skórnych podczas korzystania flukonazol.

Skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz jakiekolwiek zmiany w rytmie serca. Możesz odczuwać zawroty głowy lub omdlenia, lub może masz szybki, walenie lub nierówne bicie serca. Upewnij się, że lekarz wie, czy Ty lub ktoś z Twojej rodziny nigdy nie miałem problemu rytmu serca, takie jak wydłużenie odstępu QT.

Właściwe stosowanie flukonazolu

flukonazol może spowodować, że niektórzy ludzie stają się zawroty głowy, senność lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi, niż są normalnie. Upewnij się, że wiesz, jak zareagujesz na flukonazol, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, czy nie czujność.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Środki ostrożności podczas korzystania flukonazol

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria Multiple Risk zależy od sposobu użytkowania

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Zakażenie pochwy flukonazol Drożdże, nystatyna miejscowego, klotrimazol miejscowego, Diflucan, Acidophilus, mikonazol miejscowego

Candida Zakażenie układu moczowego flukonazol, Diflucan, itrakonazol, amfoterycyna B, Amphocin, Sporanox

flukonazol Side Effects

flukonazol

Oral Drozd flukonazol, nystatyna, klotrimazol, Diflucan, Acidophilus, mikonazol

Kandydemia flukonazol, Diflucan, itrakonazol, amfoterycyna B, worykonazol, Amphocin