fluorouracyl (droga dożylna, route injection) opis i nazwy firmowe

Fluorouracyl należy do grupy leków znanych jako antymetabolity. Stosowany jest do leczenia raka jelita grubego, odbytnicy, piersi, żołądka i trzustki. Może być również stosowany w leczeniu innych rodzajów raka, określony przez lekarza.

Fluorouracyl zakłócają wzrost komórek nowotworowych, które w końcu zniszczone. Ponieważ wzrost normalnych komórek organizmu może mieć również wpływ fluorouracylu, będzie również wystąpić inne skutki. Niektóre z nich mogą być poważne i należy zgłaszać się do lekarza. Inne objawy, takie jak wypadanie włosów, nie mogą być poważne, ale może budzić obawy. Niektóre efekty nie mogą występować przez wiele miesięcy lub lat po lek jest stosowany.

Przed rozpoczęciem leczenia fluorouracylem, należy lekarz mówić o dobru ten lek zrobi, jak również ryzyka związanego z jej używania.

Fluorouracyl ma być podawany wyłącznie pod bezpośrednim nadzorem lekarza.

Wstrzykiwania; Rozwiązanie

Gdy lek został dopuszczony do obrotu w danym zastosowaniu, doświadczenie może wykazać, że jest to również użyteczne dla innych problemów medycznych. Chociaż te zastosowania nie są zawarte w etykietach fluorouracyl jest stosowany w niektórych pacjentów z następujących schorzeń

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania