flutykazonem (podawane do nosa) środki ostrożności

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzi, czy w regularnych wizyt dla wszelkich problemów lub niepożądanych efektów, które mogą być spowodowane przez ten lek.

Jeśli objawy nie ustępują w ciągu kilku dni lub jeśli staną się jeszcze gorzej, skontaktować się z lekarzem.

Ten lek może powodować otwory lub owrzodzenia chrząstki nosa i opóźniać gojenie się ran. Upewnij się, że lekarz wie, jeśli miał operację nosa, urazu nosa lub infekcję w nosie w ciągu ostatnich kilku miesięcy przed zastosowaniem leku.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli niewyraźne widzenie, trudności w czytaniu, lub jakiejkolwiek innej zmiany w widzeniu występuje w trakcie lub po zakończeniu leczenia. Lekarz może zalecić, aby mieć oczy sprawdzane przez okulistę (okulisty).

Ten lek może powodować poważne reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz wysypkę, świąd, chrypka, trudności z oddychaniem, problemy z połykaniem, lub jakikolwiek obrzęk rąk, twarzy lub w jamie ustnej podczas używania tego leku.

Można uzyskać infekcje łatwiej podczas stosowania tego leku. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli zostały wystawione na kogoś z ospa wietrzna czy odra. Należy również poinformować lekarza, jeśli wystąpią białe plamy lub owrzodzenia w nosie podczas używania tego leku. Może to być objawy Candida lub drożdże.

Użycie zbyt wiele tego leku lub stosowanie przez dłuższy czas może spowodować może zwiększać ryzyko wystąpienia problemów z gruczołów nadnerczy. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz więcej niż jeden z tych objawów podczas stosowania tego leku: ciemnienie skóry, biegunka, zawroty głowy, omdlenia, utrata apetytu, depresji, nudności, wysypka, zmęczenie lub osłabienie lub wymioty ,

Ten lek może spowolnić rozwój dziecka. Jeśli uważasz, że twoje dziecko nie rozwija się prawidłowo podczas stosowania tego leku, należy porozmawiać z lekarzem.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.