FML Forte liquifilm

Używa Dla FML Forte Liquifilm

Klasa terapeutyczna: agent okulistyczna

Farmakologiczna Klasa: nadnerczy glikokortykosteroidów

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków fluorometolon w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność fluorometolon w podeszłym wieku.

Przed użyciem FML Forte Liquifilm

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają fluorometolon. To nie może być specyficzny dla FML Forte Liquifilm. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Twój okulista powie, ile z tego leku w użyciu i jak często. Nie należy stosować więcej leku lub używać go częściej niż lekarz zaleci inaczej. Lek nie jest przeznaczony do długotrwałego stosowania.

przed i po zastosowaniu leku należy umyć ręce wodą z mydłem.

Połóż się lub przechylić głowę do tyłu. Z palcem wskazującym, odciągnąć dolną pokrywę oka tworząc kieszeń.

Aby używać kropli do oczu

Środek konserwujący stosowany w kropli do oczu może być wchłaniany przez miękkie soczewki kontaktowe i podrażnienie przyczyną twoich oczach. Soczewki kontaktowe należy wyjąć przed użyciem fluorometolon. Soczewki można umieścić z powrotem w oczach 15 minut po użyciu leku.

Aby użyć maści oczu

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku, należy zastosować ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Prawidłowe użycie fluorometolon

Fluorometolon krople do oczu mogą być przechowywane w lodówce. Chronić przed mrozem.

Twój okulista będzie chciał zbadać swój wzrok (y) z regularnych wizyt upewnić się, że lek działa poprawnie i nie powoduje niepożądanych efektów.

Ten lek może zwiększać ciśnienie wewnątrz oka lub spowodować inne problemy ze wzrokiem, w tym jaskry lub zaćmy. podczas używania tego leku po operacji zaćmy powolne lub opóźnione gojenie może również wystąpić. Trzeba będzie mieć regularne egzaminy oko z lekarzem, aby sprawdzić te problemy.

Jeśli boli oko lub rozwój infekcji oka, porozmawiaj z lekarzem od razu. Być może trzeba zmienić lek lub przestać go używać.

Jeśli objawy nie ustępują w ciągu dwóch dni lub gdy pogarsza się, skontaktować się z lekarzem.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Środki ostrożności podczas używania FML Forte Liquifilm

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

FML Forte Liquifilm Side Effects

FML Forte Liquifilm (fluorometolon okulistyczny)

Zaczerwienienie oczu / Świąd fenylefryny okulistyczny, oksymetazoliny okulistyczny, Naphcon-A, fluorometolon okulistyczny, nafazolina okulistyczny, triprolidyna, Opcon-A, višine-A

Rzęsy Hypotrichosis bimatoprost miejscowego, Latisse, fluorometolon okulistyczny, FML, Flarex, FML Liquifilm, FML S.O.P.

Suchość oczu / zaczerwienienie fenylefryny okulistyczny, Systane, sztuczne łzy, oksymetazoliny okulistyczny, Refresh, fluorometolon okulistyczny