folotyn

Klasa terapeutyczna: Leki przeciwnowotworowe agenta

Używa Dla Folotyn

Farmakologiczna Klasa: Antymetabolit

Pralatrexate należy do grupy leków zwanych leków przeciwnowotworowych (rak). Koliduje ze wzrostem komórek nowotworowych, które w końcu zniszczone. Ponieważ wzrost normalnych komórek mogą także wpływać na lek, mogą wystąpić inne niepożądane. Niektóre z nich mogą być poważne i należy zgłaszać się do lekarza.

Lek ten ma być podawany wyłącznie pod bezpośrednim nadzorem lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem na skutki zastrzyku pralatrexate w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność zastrzyku pralatrexate w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej prawdopodobne, że wątroba, nerki, serca lub problemów związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących zastrzyk pralatrexate.

Przed użyciem Folotyn

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Pielęgniarka lub inny wyszkolony personel medyczny daje leku w szpitalu lub leczenia raka centrum. Ten lek jest podawany przez igłę umieszczoną w jednej z żył.

Bardzo ważne jest, aby przyjmować tabletki kwasu foliowego w czasie leczenia lekiem pralatrexate obniżyć swoje szanse szkodliwych skutków ubocznych. Należy rozpocząć przyjmowanie od 1 do 1,25 miligramów (mg) kwasu foliowego dziennie przez co najmniej 10 dni przed podaniem pierwszej dawki. Musisz zachować biorąc kwas foliowy codziennie podczas leczenia i przez 30 dni po ostatniej dawce pralatrexate. Można uzyskać kwas foliowy jako bez recepty (over-the-counter [OTC]) produktu. Zapytaj swojego lekarza o pomoc w wyborze produktu kwasu foliowego.

Lekarz będzie również daje witaminy B12 zastrzyki podczas leczenia lekiem pralatrexate obniżyć szanse szkodliwych skutków ubocznych. Dostaniesz swój pierwszy zastrzyk około 10 tygodni przed podaniem pierwszej dawki, a dodatkowe zastrzyki co około 8 do 10 tygodni terapii.

Lek ten zazwyczaj jest wyposażony w ulotce informacyjnej dla pacjenta. Przeczytaj informacje uważnie i upewnij się, że rozumiesz go przed otrzymaniem leku. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z lekarzem.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że lek ten działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Upewnij się, że lekarz wie, czy jesteś w ciąży przed otrzymaniem leku. Jeśli jesteś kobietą w wieku rozrodczym, należy używać dwóch form kontroli urodzeń razem, aby uniknąć zajścia w ciążę podczas przyjmowania tego leku. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę w trakcie leczenia, należy poinformować lekarza od razu.

Pralatrexate może czasowo obniżyć liczbę białych krwinek we krwi, co zwiększa szanse na zakażenie. Można także zmniejszyć liczbę płytek krwi, które są niezbędne dla prawidłowego krzepnięcia krwi. W takim przypadku istnieją pewne środki ostrożności, które można podjąć, zwłaszcza gdy morfologia krwi jest niski, w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia lub krwawienia

Ten lek może spowodować zapalenie błony śluzowej, która jest zaczerwienienie lub owrzodzenia we wnętrzu jamy ustnej lub języka. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz popękane wargi, biegunka, trudności z połykaniem lub rany, owrzodzenia lub białe plamy na wargach, języku, lub wewnątrz jamy ustnej podczas przyjmowania tego leku.

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić w przypadku tego leku. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz pęcherzy, peeling lub rozluźnienie skóry, czerwone zmiany chorobowe skóry, ciężką trądzik lub wysypka skóry, rany lub owrzodzenia na skórze, albo gorączka lub dreszcze podczas przyjmowania tego leku.

Ten lek może powodować poważne typ reakcji nazywa zespołu lizy guza. Lekarz może podać leki, aby pomóc temu zapobiec. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz spadek lub zmianę ilości moczu, ból stawów, sztywność lub obrzęk, dolnej części pleców, boczne lub ból brzucha, szybki przyrost masy ciała, obrzęk stóp lub podudzi lub zmęczenie lub słabość.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Prawidłowe użycie Folotyn

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria D Pozytywna dowody ryzyka

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Środki ostrożności podczas korzystania Folotyn

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Nieziarnicze chłoniaki metotreksat, Rituxan, rytuksymab, cyklofosfamid, Cytoxan, winkrystyna Imbruvica cytarabina

Peripheral T-cell lymphoma belinostat, Beleodaq, romidepsin, Istodax, pralatrexate

Chłoniak prednizon, metotreksat, deksametazon, Decadron rewlimid, kortyzon, doksorubicyna

Folotyn Side Effects

Folotyn (pralatrexate)