frova

Klasa terapeutyczna: przeciwmigrenowe

Używa Dla Frova

Farmakologiczna Klasa: agonista receptora serotoninowego 5-HT1

Wiele osób uważa, że ​​ich głowy znika całkowicie po biorą frowatryptan. Inni ludzie uważają, że ich głowy są znacznie mniej bolesne, i że są one w stanie wrócić do swoich normalnych zajęć, mimo że ich głowy nie są całkowicie zniknęły. Frowatryptan często łagodzi inne objawy, które pojawiają się wraz z bólem głowy migrena, takie jak nudności, wymioty, nadwrażliwość na światło, a wrażliwość na dźwięk.

Frowatryptan nie jest zwykły lek przeciwbólowy. Nie powinny być stosowane w celu łagodzenia jakichkolwiek bólu innego niż migrenę. Lek ten jest zwykle stosowany dla osób, których bóle głowy nie są łagodzone przez paracetamol, aspiryna lub inne przeciwbólowe.

Frowatryptan spowodował poważne skutki uboczne u niektórych osób, zwłaszcza ludzi, którzy mają choroby serca lub naczyń krwi. Bądź pewien, że omówić z lekarzem ryzyko stosowania tego leku, jak również korzyści.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Przed użyciem Frova

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków frowatryptan w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność frowatryptan w podeszłym wieku.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Przyjmować tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Użycie zbyt dużej frowatryptan może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Nie używaj frowatryptan na ból głowy, który różni się od zwykłej migreny. Zamiast tego, należy skontaktować się z lekarzem.

Aby złagodzić swoją migrenę tak szybko jak to możliwe, należy używać frowatryptan jak tylko zaczyna się ból głowy. Nawet jeśli się sygnały ostrzegawcze o nadchodzącej migreny (aura), należy poczekać, aż ból głowy zaczyna się przed użyciem frowatryptan.

Zapytaj lekarza z wyprzedzeniem o wszelkich innych leków można podjąć, jeśli frowatryptan nie działa. Po wykonaniu innego leku, skontaktować się z lekarzem jak najszybciej. Bóle głowy, które nie są zwolnione od frowatryptan są czasami spowodowane warunkami, które wymagają innego traktowania.

Jeśli poczujesz się znacznie lepiej po dawce frowatryptan, ale twój ból wraca lub gorzej po jakimś czasie, można użyć jednej dodatkowej dawki frowatryptan 2 godzin po podaniu pierwszej dawki. Nie należy stosować więcej niż 3 dawki w każdym okresie 24-godzinnym.

Lek ten jest wyposażony w ulotce informacyjnej dla pacjenta. Jest bardzo ważne, aby przeczytać i zrozumieć tę informację. Pamiętaj, aby zwrócić się do lekarza o nic nie rozumiesz.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Prawidłowe użycie Frova

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować do jej podjęcia.

Nie należy przyjmować leku, jeśli używano innych tryptanu lub sporyszu typu leków migreny w ciągu ostatnich 24 godzin. Niektóre przykłady leków tryptanu są almotriptanu (Axert®) eletryptanu (Relpax®) naratryptanu (Amerge®), sumatryptan (Imitrex®, Treximet®) lub zolmitriptanu (Zomig®). Niektóre przykłady leków sporyszu typu są dihydroergotaminą (D.H.E. 45®, Migranal®), ergotamina (Bellergal®, Cafergot®, Ergomar®, Wigraine®) lub metysergid (Sansert®).

Ten lek może powodować poważne reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz wysypka, swędzenie, kłopoty z oddychaniem, problemy z połykaniem, lub jakikolwiek obrzęk rąk, twarzy lub w jamie ustnej podczas używania tego leku.

Skonsultuj się z lekarzem, jeśli użyłeś frowatryptan a migrena gorzej lub zaczęło występujące częściej.

Ten lek może zwiększać ryzyko wystąpienia zaburzenia rytmu serca, zawał serca, dławica piersiowa lub udar. Jest to bardziej prawdopodobne, jeśli Ty lub członek rodziny ma już choroby serca, jeśli masz cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi, lub jeśli palić. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz jakiekolwiek objawy problemów z sercem, takie jak ból w klatce piersiowej lub uczucie dyskomfortu, nierównej bicie serca, nudności lub wymioty, ból lub dyskomfort w ramionach, ramiona, szczęki, pleców lub karku, duszność, lub pocenie się. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz jakiekolwiek objawy udaru mózgu, takie jak dezorientacja, trudności z mówieniem, podwójne widzenie, bóle głowy, niezdolność do poruszania ramion, nóg, lub mięśni twarzy, niemożność mówienia, lub powolne mowy.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz dyskomfort w klatce piersiowej, szyi lub żuchwy szczelności po zażyciu leku. Ponadto należy poinformować lekarza, jeśli wystąpią nagłe lub ciężka brzucha lub ból brzucha lub biegunkę krwawą po zastosowaniu leku.

Środki ostrożności podczas korzystania Frova

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz niewyraźne widzenie, trudności z czytaniem lub jakiejkolwiek innej zmiany w widzeniu podczas stosowania tego leku. Lekarz może zalecić, aby mieć oczy sprawdzane przez okulistę (okulisty).

Przy użyciu monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami migrenę przez 10 lub więcej dni w miesiącu, frowatryptan może prowadzić do pogorszenia głowy. Możesz prowadzić dziennik ból głowy nagrać częstotliwość bólów głowy i używanie narkotyków.

Upewnij się, że lekarz wie o wszystkich innych leków, z której korzystasz. Frowatryptan może spowodować poważny stan zwany syndrom serotoniny, gdy podjęte z niektórymi lekami. Dotyczy to również leków przeciwdepresyjnych, takich jak amitryptylina (Elavil®), citalopram (Celexa®) duloksetyny (Cymbalta®), escitalopram (Lexapro®), fluoksetyna (Prozac®, Sarafem®, Symbyax®), fluwoksamina (Luvox®) olanzapiny (Zyprexa®), paroksetyna (Paxil®), sertralina (Zoloft®) lub wenlafaksyny (Effexor®). Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz pobudzenie, splątanie, biegunka, emocje podczas rozmowy, że nie jest normalne, gorączka, wzmożenie odruchów, słaba koordynacja, niepokój, dreszcze, pocenie się, drżenie lub trzęsienie, że nie można kontrolować, czy skurcze. Mogą to być objawy zespołu serotoninowego.

Picie napojów alkoholowych może powodować bóle głowy lub gorzej nowe bóle głowy występują. Ludzie, którzy cierpią na silne bóle głowy prawdopodobnie powinien unikać napojów alkoholowych, zwłaszcza w czasie bólu głowy.

Niektórzy ludzie senność lub zawroty głowy w trakcie lub po migreny lub po zażyciu frowatryptan celu łagodzenia migreny. Tak długo, jak jesteś uczucie senności lub zawroty głowy, nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, dopóki nie wiemy, jak ten lek wpływa na Ciebie.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Frova Side Effects

Frova (frowatryptan)

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Migrena diklofenak, metoklopramid, sumatriptan Reglan, Imitrex, Maxalt, cyproheptadyna, Relpax, Excedrin, rizatriptan, Botox, FIORINAL, Butalbital Związek, Zomig, Excedrin Migrena, ergotamina, Vioxx, Cambia, Treximet, naratryptanu, zolmitriptanu, Cafergot, Axert, Amerge