gabazolamine-0.5

Używa Dla Gabazolamine-0.5

Klasa terapeutyczna: przeciwlękowe

Farmakologiczna Klasa: Benzodiazepiny, krótki lub pośrednim czasie działania

Alprazolam jest benzodiazepiny. Benzodiazepiny należą do grupy leków zwanych ośrodkowego układu nerwowego (CNS) depresyjne, które są leki, które spowalniają system nerwowy.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków alprazolam w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Przed użyciem Gabazolamine-0.5

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność alprazolam w podeszłym wieku. Jednak ciężka senność, zawroty głowy, dezorientacja, niezdarność lub niestałość są bardziej prawdopodobne u osób w podeszłym wieku, którzy są zazwyczaj bardziej wrażliwe niż młodszych dorosłych do skutków alprazolam. Pacjenci w podeszłym wieku mogą wymagać mniejszej dawki w celu zmniejszenia niepożądanych efektów.

Badania u kobiet karmiących piersią wykazano szkodliwe skutki dla niemowląt. Alternatywą dla tego leku powinno być przewidziane lub należy przerwać karmienie piersią podczas stosowania tego leku.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają alprazolam. To nie może być specyficzny dla Gabazolamine-0.5. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Przyjmować tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione.

Tabletkę należy połknąć w przedłużonym uwalnianiu w całości popijając szklanką wody. Nie łamać, miażdżyć ani żuć.

Jeśli używasz tabletki ulegające rozpadowi w ustach, upewnij się, że twoje ręce są suche przed uchwyt tabletu. Nie wyjmować tabletek z butelki, dopóki nie są gotowe do jej podjęcia. natychmiast umieścić tabletkę w górnej części języka. Należy stopić szybko i zostać połknięte ze śliną.

Jeśli używasz roztworu doustnego zmierzyć płyn doustny o oznaczonej łyżką pomiaru, strzykawki doustnej lub medycyny kubka.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Prawidłowe użycie alprazolam

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby chronić tabletek ulegających rozpadowi w jamie przed wilgocią. Zdjąć i wyrzucić żadnej opakowanie bawełny z butelki medycyny podczas pierwszego stosowania leku.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się ten lek działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia ewentualnych niepożądanych skutków.

Stosowanie leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń na bieżąco z zajściem w ciążę. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Nie należy przyjmować itrakonazol (Sporanox®) lub ketokonazol (Nizoral®) podczas używania tego leku. Korzystanie z żadnym z nich wraz z tym leku może zwiększać ryzyko wystąpienia poważnych skutków ubocznych.

Jeśli pojawią się jakieś niezwykłe i dziwne myśli lub zachowań podczas przyjmowania alprazolam, należy to omówić z lekarzem. Niektóre zmiany, które wystąpiły u osób przyjmujących ten lek są jak te obserwowane u ludzi, którzy piją alkohol, a potem działać w sposób, który nie jest normalne. Inne zmiany mogą być bardziej nietypowe i ekstremalne, takie jak błąd, nasilenie depresji, omamy (widzenie, słyszenie lub poczucie, że nie ma), myśli samobójcze i niezwykłe podniecenie, nerwowość, drażliwość lub.

Alprazolam może powodować niektórych ludzi, a zwłaszcza osób starszych, aby stać się senny, zawroty głowy lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi, niż są normalnie. Upewnij się, że wiesz, jak reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, czy nie są świadomi lub nie może dobrze widzieć.

Środki ostrożności podczas używania Gabazolamine-0.5

Nie należy przerywać przyjmowania leku bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Lekarz może zalecić, aby stopniowo zmniejszyć ilość używanego przed zatrzymaniem go całkowicie. Może to pomóc w zapobieganiu pogorszenia stanu pacjenta oraz zmniejszyć możliwość wystąpienia objawów odstawiennych, takich jak drgawki (napady), żołądka lub skurcze mięśni, pocenie się, drżenie, wymioty lub nietypowych zachowań.

Lek ten doda się do skutków alkoholu i innych ośrodkowy układ nerwowy (OUN) depresyjnie. depresyjne OUN są leki, które spowalniają system nerwowy, co może powodować senność lub sprawi, że mniej czujni. Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub lek na katar sienny, alergie lub przeziębienia; środki uspokajające, środki uspokajające lub medycyny śpi; recepty ból medycyny lub narkotyków; barbiturany (stosowane w przypadku napadów), środki zwiotczające mięśnie, lub znieczulające (paraliżujący leków), włącznie niektóre środki znieczulające dentystyczne. Efekt ten może trwać kilka dni po zaprzestaniu przyjmowania leku. Przed podjęciem któregokolwiek z powyższych podczas używania tego leku skontaktować się z lekarzem.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Skutki uboczne Gabazolamine-0.5

alprazolam

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria D Pozytywna dowody ryzyka

CSA Harmonogram 4 Niektóre potencjalne nadużycia

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Niepokój Xanax, Lexapro, Cymbalta, alprazolam, atenolol, lorazepam, hydroksyzyny, escitalopram

Panic Disorder Xanax, sertralina, Zoloft, Prozac, alprazolam, klonazepam, lorazepam, fluoksetyna

Depresja Xanax, trazodon, citalopram, sertralina, Zoloft, Lexapro, Cymbalta, Prozac