gancyklowir (wewnątrzgałkowe trasy) opis i nazwy firmowe

Ganciclovir jest lekiem przeciwwirusowym, który jest stosowany w postaci implantu, które jest wprowadzane do oka podczas zabiegu operacyjnego. Implant gancyklowir stosuje się w leczeniu poważnych stan zwany wirusa cytomegalii (CMV), zapalenie siatkówki u osób z zespołem nabytego niedoboru odpornościowego (AIDS). Gancyklowir nie wyleczy tego zakażenia oczu, ale może pomóc w utrzymaniu objawy z coraz gorzej.

Po tym jak do oczu wykorzystuje się cały leku z implantu (zazwyczaj w ciągu od 5 do 8 miesięcy), implant usunięto chirurgicznie, a w tym samym czasie, inny implant może zostać włożona.

Zabiegu implant zawierający lek, lub sam lek może spowodować poważne skutki uboczne, w tym oderwanie siatkówki, tworzenie się zaćmy i zakażenia oczu. Zanim pojawi się ten implant, należy lekarz mówić o dobru tej dziedzinie medycyny i chirurgii zrobi, jak również ryzyka.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Wszczepiać

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

alergie

Nie ma konkretnych informacji porównaniu stosowania implantów gancyklowir oczu u dzieci w wieku poniżej 9 lat z wykorzystania w innych grupach wiekowych.

Pediatryczny

Wiele leków nie były badane szczególnie u osób starszych. Dlatego też nie może być wiadomo, czy one działają dokładnie tak samo, jak w przypadku młodszych osób dorosłych czy też powodować różne skutki uboczne lub problemy u osób starszych. Nie ma konkretnych informacji porównaniu stosowania implantów gancyklowir oczu u osób starszych z wykorzystania w innych grupach wiekowych.

geriatryczna

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Interakcje

Inne interakcje

Innych problemów medycznych

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Dawkowanie

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt. Jest to upewnić się, że lek działa poprawnie i sprawdź czy nie ma problemów z zabiegu implantacji, lub medycyny. To również pomaga lekarzowi określić kiedy cały leku w implancie jest zużyta, może więc być usunięty.

Można zauważyć, niewyraźne widzenie lub zmniejszone w oku, gdzie implant został umieszczony. To należy oczekiwać, i trwa przez 2 do 4 tygodni po operacji, w celu wstawienia implantu w oku. Należy poinformować lekarza, jeśli niewyraźne widzenie lub zmniejszenie gorzej, trwa dłużej niż 4 tygodnie, albo jeszcze lepiej na chwilę, a potem znowu gorzej. Ponadto należy poinformować lekarza od razu, jeśli wystąpią jakiekolwiek inne zmiany w swojej wizji. Mogą to być objawy powikłań związanych z zabiegiem.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Ponadto, gancyklowir stwierdzono powoduje guzów nowotworowych u zwierząt. Omów te ewentualne skutki z lekarzem.

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.