Gaz w przewodzie pokarmowym

Gaz w przewodzie pokarmowym

Czym jest gaz?

Czym jest gaz ?; Co powoduje, że gaz ?; Jakie pokarmy powodują gazu ?; Jakie są objawy gazu ?; Jak jest przyczyna gazu znaleziono ?; Jak gazu traktowane ?; Jedzenie, diety i żywienia; Punkty do zapamiętania;

Gazem jest powietrze w przewodzie pokarmowym-dużego mięśniowy, rury, która rozciąga się od jamy ustnej do odbytu, gdzie ruch mięśni, wraz z uwolnieniem hormony i enzymy, pozwala na trawienie pokarmu. Gaz opuszcza ciało, kiedy ludzie odbije przez usta lub gaz przechodzi przez odbyt.

Gazu składa się głównie z dwutlenku węgla, tlenu, azotu, wodoru i czasami metanu. Gazy jelitowe, przepuszcza przez odbyt gazu może także zawierać niewielkie ilości gazów zawierających siarkę. Gazy jelitowe, które zawiera więcej gazów siarkowych ma więcej zapachu.

Każdy ma gazu. Jednak wiele osób uważa, że ​​bekać lub przekazać gazu zbyt często i że mają zbyt dużo gazu. Zbyt dużo gazu jest rzadkością.

Co powoduje, że gaz?

Gaz w przewodzie pokarmowym jest zwykle spowodowane połykaniem powietrza oraz przez podział niektórych pokarmów w jelicie grubym przez bakterie.

jeść i nie pić zbyt szybko; palić; żuć gumę; ssać landrynki; pić gazowanych lub “napoje gazowane”; nosić luźne protezy

Każdy połyka małą ilość powietrza podczas jedzenia i picia. Ilość powietrza wzrasta, gdy ludzie połknięcia

fasolki; warzywa, takie jak brokuły, kalafior, kapusta, brukselka, cebula, pieczarki, karczochy i szparagi; owoce takie jak jabłka, gruszki, brzoskwinie i; pełnoziarniste, takie jak całe pszenicy i otrębów; napoje gazowane, napoje owocowe, zwłaszcza soku jabłkowego i soku gruszkowego, i inne napoje, które zawierają wysokiej fruktozowy syrop kukurydziany, środek słodzący z kukurydzy; mleko i produkty mleczne, takie jak sery, lody, i jogurt; pokarmy, takie jak paczkowane pieczywo, kasze, i sos sałatkowy-które zawierają niewielkie ilości laktozy, cukru w ​​mleku i żywności wykonane z mleka; bezcukrowych cukierków i gumy, które zawierają alkohole cukrowe, takie jak sorbitol, mannitol i ksylitol

Przewód pokarmowy

Odbijanie pozwala niektórym gazu opuścić żołądek. Pozostały gaz przemieszcza się do jelita cienkiego, gdzie jest częściowo absorbowane. Niewielka ilość przemieszcza się do jelita grubego dla uwalniania przez odbyt.

Żołądek i jelito cienkie nie w pełni trawienia pewne węglowodany, cukry, skrobie i błonnik znajdują się w wielu produktach. Ten strawionego pokarmu przechodzi przez jelita cienkiego do jelita grubego. Tam Niestrawione węglowodany są rozkładane przez bakterie z jelita grubego, które uwalniają wodór i dwutlenek węgla w procesie. Inne typy bakterii w jelicie grubym objąć wodoru i tworzenie metanu lub siarkowodór, najczęściej gazu siarki gazów jelitowych.

objawy gazu są uciążliwe; objawy zmieniają się nagle; wystąpią nowe objawy, zwłaszcza u osób starszych niż 40 lat; Gaz towarzyszą inne objawy, takie jak zaparcia, biegunki lub utraty wagi

Badania wykryły metanu w wydychanym powietrzu od 30 do 62 procent zdrowych dorosłych. 1 Większy procent dorosłych może metan w jelitach, ale poziom może być zbyt niska, aby być wykryty. Badania wskazują, że osoby z chorobami, które powodują zaparcia są bardziej prawdopodobne, aby wyprodukować wykrywalnych ilości metanu. potrzebna jest 1 więcej badań, aby dowiedzieć się przyczyny różnic w produkcji metanu oraz do zbadania relacji między metanu i innych problemów zdrowotnych.

Alfa-galaktozydazy (Beano), over-the-counter wspomaga trawienie, zawiera enzym trawienie cukru, że organizm nie ma trawić cukier w fasoli i wielu warzyw. Enzym ten występuje w postaci ciekłej i tabletek. Pięć kropli dodano w jednej porcji lub jedna tabletka została połknięta tuż przed jedzeniem rozkładać cukry gazowych produkujących. Beano nie ma wpływu na gaz spowodowanego laktoza lub włókna .; Symetykonowa (Gas-X, Mylanta gazu) może złagodzić wzdęcia i bóle brzucha lub dyskomfort spowodowany przez gaz .; Tabletki Lappa lub spadki mogą pomóc osobom z nietolerancją laktozy strawić mleko i produkty mleczne, aby zmniejszyć gaz. Tabletki Laktaza są pobierane przed spożywania żywności, które zawierają laktozę, laktazy kropli można dodać do płynnych produktów mlecznych. produkty wolne od laktozy i laktozy mleko i przetwory mleczne o obniżonej są dostępne w większości sklepów spożywczych.

Części gazu wytwarzanego w jelitach jest pochłaniana przez krwiobiegu i prowadzi do płuc, gdzie jest uwalniane w wydychanym powietrzu.

Zazwyczaj niewiele żywych bakterii w jelicie grubym. Przerost bakteryjny w jelicie cienkim jest wzrost liczebności bakterii lub zmiany rodzaju bakterii w jelicie grubym. Bakterie te mogą powodować nadmiaru gazu, a także mogą powodować biegunkę i utratę masy ciała. Jelita cienkiego przerost bakteryjny jest zwykle z chorób lub zaburzeń, które niszczą układ trawienny lub wpływające na sposób działa, jak stan chorobowy, zapalnej choroby Crohna jelita, powodującego zapalenie lub obrzęk i podrażnienie dowolnej części przewodu pokarmowego (GI) cukrzyca -or.

Większość żywności, które zawierają węglowodany może powodować gaz. W przeciwieństwie do tego, tłuszcze i białka powoduje mało gazu. Pokarmy, które wytwarzają gaz w jednej osobie nie może powodować gazu w kogoś innego, w zależności od tego, jak dobrze osoby trawienia węglowodanów i rodzaju bakterii obecnych w jelitach.

Żywności, które powodują gaz?

Niektóre produkty, które mogą powodować gazu obejmują

Najczęstsze objawy gazu są odbijanie, mijając gazu, wzdęcia i bóle brzucha lub dyskomfort. Jednak nie każdy doświadcza tych objawów.

Odbijanie. Odbijanie lub odbijanie, raz na jakiś czas, zwłaszcza w trakcie i po posiłkach, jest normalne. Jednak ludzie, którzy często czkawka może być połykania zbyt dużo powietrza i uwolnienia go przed wejściem powietrza żołądek.

Niektórzy ludzie, którzy często czkawka może mieć górną zaburzenia przewodu pokarmowego, takich jak refluks żołądkowo-przełykowy jest przewlekłą chorobą, w której zawartość żołądka płynąć z powrotem do przełyku. Ludzie mogą wierzyć, że połykania powietrza i uwalniania będzie złagodzić dyskomfort i mogą świadomie lub nieświadomie rozwijać nawyk odbijanie celu złagodzenia dyskomfortu.

Przechodząc gaz. Przechodząc gaz około 13 do 21 razy dziennie jest normalne. 2 Wzdęcia jest nadmiar gazów w żołądku lub jelitach, które mogą powodować wzdęcia i gazów jelitowych. Wzdęcia może być wynikiem pewnych problemów trawienie węglowodanów.

Wzdęcia. Wzdęcia to uczucie pełności i obrzęk brzucha, obszar między klatką piersiową i biodra. Problemy rozpuszczanie węglowodanów może powodować zwiększone gazy i wzdęcia. Jednakże, wzdęcia nie zawsze jest spowodowane przez nadmiar gazu. Wzdęcia może wynikać z choroby, które wpływają na sposób gaz przemieszcza się w jelitach, takie jak szybkie opróżnianie żołądka lub chorób, które powodują niedrożność jelit, takich jak rak jelita grubego. Ludzie, którzy mieli wiele operacji przepukliny, wewnętrzne lub zespoły wewnętrzne blizny nazywane zrosty mogą wystąpić wzdęcia.

Zaburzenia, takie jak zespół jelita drażliwego (IBS), mogą mieć wpływ na gaz przemieszcza się w jelitach i zwiększają wrażliwość na ból w jelitach. IBS jest funkcjonalne zaburzenia przewodu pokarmowego, co oznacza, że ​​objawy są spowodowane zmianami w jaki sposób działa układ trawienny. Najczęstsze objawy IBS są bóle brzucha lub dyskomfort, często podawany jako skurcze wraz z biegunka, zaparcie, lub jedno i drugie. IBS może dawać odczucie wzdęcia, ze względu na zwiększoną wrażliwość na normalne ilości gazu.

Jedzenia dużo tłustego jedzenia może opóźnić opróżnianie żołądka i powoduje wzdęcia i dyskomfort, ale niekoniecznie za dużo gazu.

Ból brzucha i dyskomfort. Ludzie mogą czuć ból brzucha lub dyskomfort, gdy gaz nie porusza się przez jelita normalnie. Osoby z IBS mogą być bardziej wrażliwe na gaz i odczuwania bólu, gdy gaz obecny w jelitach.

Ludzie mogą spróbować znaleźć przyczynę gazu na własną rękę poprzez prowadzenie dziennika tego, co jeść, pić i jak często czkawka, przechodzą gazu lub mają inne objawy. Pamiętnik mogą pomóc w identyfikacji konkretnych pokarmów, które powodują gazy.

Jakie są objawy gazu?

Służby zdrowia powinien być konsultowany w przypadku

Gazem jest powietrze w przewodzie pokarmowym .; Każdy ma gazu. Jednak wiele osób uważa, że ​​zbyt często przechodzi gaz i że mają zbyt dużo gazu. Zbyt dużo gazu jest rzadkością .; Gaz w przewodzie pokarmowym jest zwykle spowodowane połykaniem powietrza oraz przez podział niektórych pokarmów w jelicie grubym przez bakterie .; Większość żywności, które zawierają węglowodany może powodować gaz. W przeciwieństwie do tego, tłuszcze i białka powoduje mało gazu .; Pokarmy, które wytwarzają gaz w jednej osobie nie może powodować gazu dla kogoś innego .; Najczęstsze objawy gazu są odbijanie, mijając gazu, wzdęcia i bóle brzucha lub dyskomfort .; Gaz może być leczona poprzez zmniejszenie połyka powietrze, dzięki czemu zmiany w diecie lub przejęciu-the-counter lub leki na receptę.

Świadczeniodawcy będzie zapytać o zwyczaje żywieniowe i objawów i może zwrócić się do osoby, która ma prowadzić dziennik żywności. Staranny przegląd diety i ilość odbijanie lub przekazanie może pomóc gazu dotyczą konkretnych pokarmów do objawów i określić skalę tego problemu. Nagrywanie objawy gazu może pomóc ustalić, czy problem jest zbyt dużo gazów w jelitach lub zwiększona wrażliwość na normalnych ilości gazu.

Jak jest przyczyna gazu znalazł?

Jeżeli mleko lub produkty mleczne powodują gaz, dostawca opieki zdrowotnej może wykonywać badania krwi lub oddechu, aby sprawdzić, nietolerancji laktozy, niezdolności lub niewystarczającą zdolność do trawienia laktozy. Nietolerancja laktozy jest spowodowany przez niedobór enzymu laktazy, co jest potrzebne do trawienia laktozy. Świadczeniodawcy mogą sugerować unikanie produktów mlecznych przez krótki czas, aby zobaczyć, czy symptomy poprawy.

Służby zdrowia może przeprowadzić badanie lekarskie i zamówić inne rodzaje badań diagnostycznych, w zależności od objawów danej osoby. Testy te można wykluczyć poważne problemy zdrowotne, które mogą doprowadzić gaz lub objawy podobne do tych z gazem.

Gaz może być leczona poprzez zmniejszenie połyka powietrze, dzięki czemu zmiany w diecie lub przejęciu-the-counter lub leki na receptę. Ludzie, którzy myślą, że mają zbyt dużo gazu mogą próbować traktować gaz na własną rękę przed widząc dostawcy opieki zdrowotnej. Świadczeniodawcy mogą dostarczyć informacje dotyczące redukcji gazów i przepisać leki, które mogą pomóc.

Zmniejszenie połknięte powietrze. Połykanie mniej powietrza może pomóc zmniejszyć gaz, zwłaszcza dla ludzi, którzy często czkawka. Służby zdrowia może zaproponować jedzenie wolniej, unikając żucia i cukierki twarde, lub kontroli u dentysty, aby upewnić się, że protezy prawidłowego osadzenia.

Dokonywanie zmian w diecie. Ludzie mogą być w stanie zmniejszyć gazu przez jedzenie mniej produktów, które powodują gaz. Jednakże wiele zdrowej żywności może powodować gazu, na przykład owoców i warzyw, całych ziaren i produktów mlecznych. Ilość gazu spowodowana przez niektórych pokarmów waha się od osoby do osoby. Skuteczne zmiany w diecie zależy od uczenia się metodą prób i błędów, które pokarmy powodują osoby do gazu i ile żywności przestępczych można obsłużyć.

Podczas gdy tłuszcz nie powoduje gazu, ograniczenie pokarmów o wysokiej zawartości tłuszczu może pomóc zmniejszyć wzdęcia i dyskomfort. Mniej tłuszczu w diecie pomaga pusty żołądek szybciej, dzięki czemu gazy poruszać się szybko w jelicie cienkim.

Jak traktuje się gaz?

Biorąc over-the-counter leków. Niektóre over-the-counter leki mogą pomóc zmniejszyć gaz lub objawów związanych z gazem

Odżywianie, dieta i odżywianie

Biorąc leki na receptę. Świadczeniodawcy mogą przepisać leki w celu zmniejszenia objawów, szczególnie dla osób o zespół rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego lub IBS. Więcej informacji na temat IBS jest w theernment temacie zdrowia, zespół jelita drażliwego Arkusza.

Punkty do zapamiętania

nawyki żywieniowe Ludowej i dieta wpływa na ilość gazu mają. Na przykład, jedzenia i picia zbyt szybko może zwiększyć ilość powietrza połkniętego i pokarmy zawierające węglowodany mogą spowodować, że niektórzy ludzie mają więcej gazu.

Śledzenie nawyków żywieniowych i objawy mogą pomóc w identyfikacji pokarmów, które powodują więcej gazu. Unikanie lub mniej jedzenia tych pokarmów może pomóc zmniejszyć objawy gazu.

Narodowy Instytut Cukrzycy i układ trawienny i Chorób Nerek rządowe zajęły) i innych składników theernment zumienia) prowadzą i wspierają badania w leczeniu wielu chorób i warunków.

Czym są i są one dla Ciebie ?; są częścią badania klinicznego, w samym sercu wszystkich osiągnięć medycznych. szukanie nowych sposobów zapobiegania, wykrywania lub leczenia choroby. Naukowcy wykorzystują również spojrzeć na inne aspekty opieki, takich jak poprawa jakości życia osób z chorobami przewlekłymi. Dowiedzieć się, czy są dla Ciebie.

Jakie są otwarte ?; które są obecnie otwarte i rekrutacji można oglądać w www.ClinicalTrials.

Informacja ta może zawierać treści o leki, a gdy podjęte zgodnie z zaleceniami lekarza, warunki traktują. Gdy przygotowuje zawartość ta obejmuje dostępne najbardziej aktualne informacje. Aby uzyskać najnowsze aktualizacje lub pytania na temat leków, skontaktuj się z US Food and Drug Administration wwwernment pod bezpłatny numer 1-888-INFOernment (1-888-463-6332) lub odwiedzić. Skonsultuj się z lekarzem, aby uzyskać więcej informacji.

U.S.ernment nie popiera ani nie faworyzować żadnego konkretnego produktu handlowego lub spółki. Transakcja, zastrzeżone lub nazwy firm wymienione w niniejszym dokumencie są używane tylko dlatego, że są one uważane za niezbędne w kontekście informacji. Jeśli produkt nie jest wymieniony, pominięcie nie oznacza ani sugerować, że dany produkt jest niezadowalający.

Theernment pragnie podziękować; Brooks D. Gotówka, M. D., F.A.C.P., F.A.C.G., National Naval Medical Center

styczeń 2013