gemtuzumab dożylne

Używa Dla gemtuzumab

Powinien być stosowany tylko jako środek, a nie pojedynczego chemioterapii w połączeniu chemioterapii zewnętrznych badaniach klinicznych. Ciężka mielosupresja występuje, gdy gemtuzumab jest stosowany w zalecanych dawkach. Ciężkie reakcje nadwrażliwości (w tym anafilaksja) i inne reakcje związane z infuzją, które mogą zawierać poważne zdarzenia płucne wystąpiły z terapią. Niektóre z tych reakcji nadwrażliwości były śmiertelne. Pacjenci z wysokim liczy hutniczych peryferyjnych mogą być bardziej narażone na imprezach płucnej i zespołu lizy guza; lekarz powinien rozważyć leukoreduction z hydroksymocznikiem lub leukaferezy zmniejszenie liczby białych obwodowej poniżej 30.000 / mikrolitrach przed podaniem Gemtuzumab. Hepatotoksyczność, w tym ciężką niewydolnością chorobę zarostową żył (VOD), odnotowano w terapii. Lekarze powinni monitorować swoich pacjentów uważnie objawów toksycznego uszkodzenia wątroby, zwłaszcza VOD.

Przed użyciem gemtuzumab

Klasa terapeutyczna: Leki przeciwnowotworowe agenta

Farmakologiczna Klasa: Przeciwciało monoklonalne

gemtuzumab miał być podawany wyłącznie przez lub pod bezpośrednim nadzorem lekarza.

Produkty zawierające gemtuzumab zostały wycofane z rynku amerykańskim przez Pfizer Inc., w dniu 15 października 2010 r.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla gemtuzumab, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na ozogamicyny gemtuzumab lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Prawidłowe użycie gemtuzumab

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem na skutki zastrzyku gemtuzumab w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność zastrzyku gemtuzumab w podeszłym wieku.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie gemtuzumab. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Leki stosowane w leczeniu raka są bardzo silne i mogą mieć wiele skutków ubocznych. Przed otrzymaniem gemtuzumab, upewnij się, że rozumiesz wszystkie ryzyka i korzyści. Ważne jest, aby ściśle współpracować z lekarzem podczas przyjmowania gemtuzumab.

Lekarz lub pielęgniarka poda Ci gemtuzumab w szpitalu lub leczenia raka centrum. gemtuzumab jest podana przez igłę umieszczoną w jednej z żył. Lek należy podawać powoli, dzięki czemu przewód IV będą musiały pozostać w miejscu przez około 2 godziny.

gemtuzumab składa się z dwóch dawek, zwykle podanych 14 dni od siebie. Można również otrzymać lek, aby zapobiec reakcji alergicznych (takich jak difenhydramina, metyloprednizolonu lub Benadryl®) przed otrzymaniem gemtuzumab.

Lekarz może zalecić dodatkowe do picia płynów, tak miniesz więcej moczu podczas korzystania gemtuzumab. Pozwoli to zachować swoje nerki pracują dobrze i pomaga zapobiegać problemom z nerkami. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz pytania na ten temat.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić gemtuzumab działa prawidłowo. Potrzebne są badania krwi w celu sprawdzenia ewentualnych niepożądanych skutków.

Korzystanie gemtuzumab podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń na bieżąco z zajściem w ciążę. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Podczas leczenia lekiem Gemtuzumab, a po przerwaniu leczenia z nim, nie ma żadnych szczepień (szczepienia) bez zgody lekarza. Gemtuzumab może obniżać odporność organizmu i jest szansa, że ​​masz infekcję szczepienie ma na celu zapobieganie. Ponadto inne osoby mieszkające w gospodarstwie domowym, nie powinni przyjmować doustna szczepionka przeciwko polio, ponieważ istnieje szansa, mogliby przekazać wirusa polio na was. Należy także unikać osoby, które miały doustna szczepionka przeciwko polio w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Nie zbliżyć się do nich, a nie pobyt w tym samym pokoju z nimi zbyt długo. Jeśli nie można podjąć następujące środki ostrożności, należy rozważyć noszenie ochronną maskę, która zakrywa nos i usta.

Gemtuzumab może czasowo obniżyć liczbę białych krwinek we krwi, co zwiększa szanse na zakażenie. Można także zmniejszyć liczbę płytek krwi, które są niezbędne dla prawidłowego krzepnięcia krwi. W takim przypadku istnieją pewne środki ostrożności, które można podjąć, zwłaszcza gdy morfologia krwi jest niski, w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia lub krwawienia

gemtuzumab może spowodować poważne typy reakcji alergicznych, w tym anafilaksji. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do swojego lekarza lub pielęgniarkę od razu, jeśli masz sine usta, paznokcie lub skórę; trudne lub szybki oddech, zawroty głowy, omdlenia lub zawroty głowy, gorączka lub dreszcze, wysypka, trudności w oddychaniu lub przełykaniu, lub którykolwiek obrzęk rąk, twarzy, lub jamy ustnej po otrzymaniu gemtuzumab.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli masz jakiekolwiek objawy zaburzenia czynności wątroby, w tym skóry i oczu żółknięcie, ciemnobrązowe zabarwienie moczu, prawostronne bóle brzucha lub żołądka, gorączka lub silne zmęczenie.

gemtuzumab może spowodować poważne typ reakcji nazywa zespołu lizy guza. Lekarz może podać leki, aby pomóc temu zapobiec. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz spadek lub zmianę ilości moczu, ból stawów, sztywność lub obrzęk, dolnej części pleców, boczne lub ból brzucha, szybki przyrost masy ciała, obrzęk stóp lub podudzi lub zmęczenie lub słabość.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Środki ostrożności podczas korzystania gemtuzumab

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępność przerwy,

gemtuzumab Side Effects

Ciąża Kategoria D Pozytywna dowody ryzyka

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Ostrej białaczki szpikowej winkrystyna, cytarabina, daunorubicyna, idarubicyna, Oncovin, Cytosar-U, Idamycin, Vincasar PFS Cerubidine, Mylotarg, gemtuzumab

gemtuzumab