gentamycyny miejscowe

Klasa terapeutyczna: Antybakteryjne

Używa Dla gentamycyny

Klasa chemiczna: aminoglikozydowe

Gentamycyna jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla gentamycyny, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na gentamycynę lub jakiekolwiek inne leki. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

gentamycyny było badane u dzieci poniżej 1 roku życia, w skutecznych dawkach, nie wykazano, powodują różne skutki uboczne i problemy, niż to u dorosłych.

Wiele medycyna nie badano szczególnie u osób starszych. Dlatego też nie może być wiadomo, czy one działają dokładnie tak samo, jak w przypadku młodszych dorosłych. Chociaż nie ma konkretnych informacji porównaniu stosowania gentamycyny w podeszłym wieku z zastosowania w innych grupach wiekowych, nie oczekuje gentamycyna powodować różne skutki uboczne lub problemy u osób starszych niż ma to miejsce w młodszych dorosłych.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Przed użyciem gentamycynę

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Przed nałożeniem gentamycynę przemyć skażone miejsce wodą z mydłem i dokładnie osuszyć. Nałożyć niewielką ilość na tym terenie, a następnie delikatnie wcierać.

Po gentamycyny jest stosowany, leczony obszar może być pokryty opatrunek z gazy w razie potrzeby.

Aby pomóc wyjaśnić zakażenia całkowicie zachować przy użyciu gentamycynę za cały czas leczenia, nawet jeśli objawy mogą zniknęły. Nie przegap żadnych dawek.

Dawka gentamycyny będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko przeciętnych dawek gentamycyny. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki gentamycyny, stosuje się go jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Jeśli problem skóry nie poprawi się w ciągu 1 tygodnia, czy też staje się gorszy, skontaktować się z lekarzem.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria N Nie sklasyfikowano

Prawidłowe użycie gentamycyny

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Struktura skóry i zakażenia cyprofloksacynę, azytromycynę, Augmentin, Zithromax, cefdinir, ceftriakson, klarytromycyna, cefuroksym, Rocephin, amoksycylina / kwas klawulanowy

Zanokcica nystatyna miejscowego, klotrimazol miejscowego, mupirocynę miejscowego, miejscowego ekonazol

Środki ostrożności podczas korzystania z gentamycynę

Skutki uboczne gentamycyny

gentamycyny miejscowe