ginekomastia (powiększone piersi u mężczyzn) powoduje

Ginekomastia jest wywołane przez zmniejszenie ilości hormonu testosteronu w porównaniu z estrogenami. Przyczyną tego spadku może być warunki, które blokują działanie lub zmniejszające poziom testosteronu lub stanu, który zwiększa poziom estrogenów. Kilka rzeczy może zakłócić równowagę hormonalną, w tym poniżej.

Testosteron i estrogen Hormony kontrolują rozwój i utrzymanie cech płciowych zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Testosteron kontroluje cech męskich, takich jak masy mięśniowej i owłosienia. Estrogen kontroluje cech żeńskich, w tym wzrost piersi.

Większość ludzi myśli o estrogenów jako wyłącznie żeńskich hormonów, ale ludzie produkują go również – choć zazwyczaj w niewielkich ilościach. Jednak samce poziom estrogenów, które są zbyt wysokie lub są w równowadze z poziomem testosteronu może powodować ginekomastię.

Zmiany naturalnego hormonu

Wiele leków może powodować ginekomastii. Obejmują one

Substancje, które mogą powodować ginekomastię m.in.

Kilka warunki zdrowotne mogą powodować ginekomastię poprzez wpływ na normalną równowagę hormonalną. Obejmują one

oleje roślinne, takie jak drzewa herbacianego lub lawendy, stosowane w szampony, mydła lub płynów są związane z ginekomastii. Jest to prawdopodobnie ze względu na ich słabe działanie estrogenowe.

leki

narkotyki i alkohol uliczne

Warunki zdrowotne

produkty ziołowe