glipizyd i metformina (droga pokarmowa) opis i nazwy firmowe

Glipizyd i Metformina mieszanina jest stosowany w leczeniu wysokiego poziomu cukru we krwi, które są powodowane przez typ cukrzycy lub cukrzycy cukru o nazwie cukrzyca typu 2. Normalnie, po jeść, trzustka uwalnia insulinę, aby pomóc organizmowi nadmiaru cukru przechowywać do późniejszego użycia. Ten proces odbywa się podczas normalnego trawienia pokarmu. W cukrzycy typu 2, organizm nie działa prawidłowo przechowywać nadmiar cukru i cukier pozostaje w krwiobiegu. Chroniczne wysoki poziom cukru we krwi może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych w przyszłości. Właściwa dieta jest pierwszym krokiem w zarządzaniu cukrzycy typu 2, ale często potrzebne są leki, aby pomóc organizmowi. Z dwoma działaniami, kombinacja glipizyd z metforminą pomaga organizmowi radzić sobie z wysokim poziomem cukru we krwi. Glipizyd stymuluje wydzielanie insuliny z trzustki, kierując swoje ciało do magazynu cukru we krwi. Metformina ma trzy różne czynności: spowalnia wchłanianie cukru w ​​twoim jelicie cienkim, ale także zatrzymuje swoją wątrobę przed konwersji przechowywane cukrowych na poziom cukru we krwi, a to pomaga organizmowi wykorzystać swoje naturalne insulina bardziej efektywnie.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Badania nad tym lekiem zostały przeprowadzone tylko u pacjentów dorosłych i nie ma konkretnych informacji porównując wykorzystanie glipizyd i metforminy u dzieci z wykorzystania w innych grupach wiekowych.

Tablet

Niektóre osoby starsze mogą być bardziej wrażliwe niż u młodszych dorosłych do skutków tych leków. Pierwsze oznaki niskim lub wysokim poziomem cukru we krwi nie są łatwo widoczne lub nie występuje w ogóle u starszych dorosłych. Może to zwiększyć szanse na niskim rozwijających cukru we krwi podczas leczenia. Starsze osoby są bardziej narażone na problemy związane z wiekiem i glipizyd i metformina należy stosować ostrożnie, ponieważ z wiekiem. Ten lek nie należy rozpoczynać u osób dorosłych powyżej 80 roku życia, chyba że czynność nerek nie jest zmniejszona.

alergie

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Pediatryczny

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

geriatryczna

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Ciąża

Karmienie piersią

Interakcje

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Inne interakcje

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Innych problemów medycznych

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Dawkowanie

Stosowanie leku z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Postępuj ostrożnie specjalny plan posiłków lekarz dał ci. Jest to najważniejsza część kontrolowania stanu i jest konieczne, jeśli lek jest do prawidłowej pracy. Ponadto, regularnie ćwiczyć i badanie cukru we krwi lub moczu zgodnie z zaleceniami.

Glipizyd i łączne stosowanie metforminy należy przyjmować z posiłkami, które pomogą zmniejszyć skutki uboczne ze strony przewodu pokarmowego, które mogą wystąpić w trakcie leczenia.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nieodebrane Dawka

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Przechowywanie

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Lekarz będzie chciał sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, zwłaszcza w ciągu pierwszych kilku tygodni, które biorą ten lek.

Pod pewnymi warunkami, za dużo glipizyd i metformina może być przyczyną kwasicy mleczanowej. Objawy kwasicy mleczanowej są ciężkie i szybko pojawiają się i pojawiają się zwykle wtedy, gdy inne problemy zdrowotne nie związane z medycyną są obecne i są bardzo ciężkie, takie jak zawał serca lub niewydolności nerek. Objawy kwasicy mleczanowej obejmują brzucha lub dolegliwości żołądkowe, zmniejszony apetyt, biegunka, szybki, płytki oddech, ogólne poczucie dyskomfortu, ból mięśni lub skurcze, oraz niezwykłą senność, zmęczenie lub osłabienie.

Jeśli pojawią się objawy kwasicy mleczanowej, powinien dostać pilnej pomocy medycznej.

Jest bardzo ważne, aby ściśle przestrzegać instrukcji od Twojego zespołu opieki zdrowotnej o

W razie wypadku, Nie może być czas, kiedy trzeba pomóc alarmowy problem spowodowane przez cukrzycę. Trzeba być przygotowanym na tych zagrożeń. Jest to dobry pomysł, aby nosić identyfikacji medycznej (ID) bransoletka lub szyi łańcuch w każdej chwili. Również przy sobie dowód osobisty w portfelu lub torebce, która mówi, że masz cukrzycę i listę wszystkich leków.

Objawy hipoglikemii (niski poziom glukozy we krwi) to niepokój Behavior zmiany podobne do bycia pijany, niewyraźne widzenie; zimne poty; błąd; chłodna, blada skóra, trudności w myśleniu; senność; nadmierny głód, szybkie bicie serca, ból głowy (kontynuowania); nudności; nerwowość; koszmary; niespokojny sen; drżenie; zaburzenia mowy lub zmęczenie lub osłabienie.

Glipizyd i kombinacji metformina może spowodować niski poziom cukru we krwi. Jednakże, może również wystąpić, jeśli opóźnienie lub pominięcia posiłku lub przekąski, pić alkoholu, wykonywać więcej niż zwykle, nie może jeść z powodu nudności lub wymioty, podjąć pewne leki, lub wziąć glipizyd i metforminę z innym typem leku na cukrzycę. Objawy niskiego poziomu cukru we krwi musi być traktowane zanim doprowadzą do utraty przytomności (omdlenie). Różni ludzie czują się różne objawy niskiego poziomu cukru we krwi. Bardzo ważne jest, aby dowiedzieć się, jakie objawy niskiego poziomu cukru we krwi, które zwykle mają tak, że można traktować go szybko.

W przypadku wystąpienia objawów niskiego poziomu cukru we krwi, spożyć kilka kostek cukru lub żel, syrop kukurydziany, miód, lub kostki cukru lub pić sok owocowy, nondiet bezalkoholowym, lub cukru rozpuszczonego w wodzie. Należy także sprawdzić swoją krew za niski poziom cukru we krwi. Glukagon jest używany w sytuacjach awaryjnych, gdy wystąpią ciężkie objawy takie jak drgawki (drgawki) lub utraty przytomności. Posiada zestaw glukagonu dostępne, wraz ze strzykawki lub igły, i wiedzieć, jak z niego korzystać. Członków gospodarstwa domowego powinni również wiedzieć, jak z niego korzystać.

Objawy hiperglikemii (wysoki poziom cukru) obejmują niewyraźne widzenie; senność, suchość w ustach, zaczerwienienie i suchość skóry, owoce-jak powiew zapachu; zwiększone oddawanie moczu (częstotliwość i głośność), ketonów w moczu; utrata apetytu, senność; ból brzucha, nudności, lub wymioty, uczucie zmęczenia, kłopoty z oddychaniem (szybki i głęboki), utrata przytomności lub niezwykłe pragnienie.

Wysoki poziom cukru we krwi może wystąpić, jeśli nie korzystają tak jak zwykle, ma gorączkę lub zakażenie, nie ma wystarczająco dużo lub pominąć dawkę leku na cukrzycę lub przejadać lub nie podążać za wyżywienie.

Jeśli wystąpią objawy wysoki poziom cukru we krwi, sprawdzić poziom cukru we krwi, a następnie skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia w celu uzyskania instrukcji.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.