Glucophage XR

Fortamet (R), Glucophage (R), Glucophage XR (R), Riomet (R): Kwasica mleczanowa jest rzadkim, ale poważne metaboliczne powikłanie, które może wystąpić na skutek kumulacji metforminy podczas leczenia chlorowodorkiem metforminy; kiedy to nastąpi, to jest krytyczny w około 50% przypadków. Kwasica może również występować w połączeniu z patofizjologicznych stanów, w tym cukrzycy, charakteryzującej się znaczną perfuzji tkanek i niedotlenienie. Ryzyko wystąpienia kwasicy mleczanowej wzrasta z zaburzeniami czynności nerek, zwiększenie wieku, zastoinowej niewydolności serca i niewydolności wątroby. Leczenie metforminą nie należy rozpoczynać u pacjentów powyżej 80 lat lub starszych, chyba że pomiar klirensu kreatyniny wykazuje, że czynność nerek jest normalne. Leczenie należy czasowo przerwać przed jakimkolwiek badaniu radiocontrast wewnątrznaczyniowej lub zabiegu chirurgicznego. Nadmierne spożywanie alkoholu należy unikać, ponieważ alkohol wzmaga działanie metforminy na metabolizm mleczanów. natychmiast przerwać terapię i ustanowienia środków wspomagających natychmiast podejrzenia kwasicy mleczanowej.

Glumetza (R): Kwasica mleczanowa jest rzadkim, ale poważne powikłanie, które może wystąpić na skutek kumulacji metforminy. Ryzyko wystąpienia kwasicy mleczanowej wzrasta wraz z niewydolnością nerek lub wątroby, ostrej niewydolności serca, posocznica, odwodnienie, a nadmierne spożycie alkoholu. Początek może być subtelne i obejmują niespecyficzne objawy, takie jak złe samopoczucie, ból mięśni, zaburzeń oddechowych, senność, i cierpienia brzusznej; Nieprawidłowości laboratoryjne obejmują niskie pH, zwiększenie luki anionowej i podwyższone mleczanu we krwi. Jeśli kwasicy mleczanowej podejrzenia Glumetza (R) należy przerwać, a pacjent natychmiast hospitalizowany.

Używa Dla Glucophage XR

Klasa terapeutyczna: hipoglikemii

Klasa chemiczna: Metformina

Wiele osób może kontrolować cukrzycę typu 2 w połączeniu z dietą i ćwiczeniami. Następujące specjalnie zaplanowaną dietę i ćwiczenia zawsze będzie ważne, jeśli masz cukrzycę, nawet jeśli pacjent przyjmuje leki. Aby działać prawidłowo, ilość metforminy bierzesz musi być zrównoważone w stosunku do ilości i rodzaju spożywanych pokarmów i ilości ćwiczeń robisz. Jeśli zmienisz dietę lub ćwiczenia, będziemy chcieli, aby sprawdzić poziom cukru we krwi, aby dowiedzieć się, czy jest on zbyt niski. Lekarz będzie uczyć tego, co zrobić, jeśli tak się dzieje.

Metformina nie pomaga pacjentom nie pomaga pacjentom, którzy mają insulinozależna lub cukrzyca typu 1, ponieważ nie są w stanie produkować insuliny z ich gruczołu trzustki. Poziom glukozy we krwi jest najbardziej kontrolowany zastrzykami insuliny.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Gdy lek został dopuszczony do obrotu w danym zastosowaniu, doświadczenie może wykazać, że jest to również użyteczne dla innych problemów medycznych. Chociaż stosowanie nie jest zawarty w oznakowaniu produktów, metformina jest stosowany w niektórych pacjentów z następującymi schorzeniami

Przed użyciem Glucophage XR

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały problemów pediatrycznych specyficzne, które ograniczają użyteczność metforminy roztworu doustnego i tabletek u dzieci w wieku 10 do 16 lat. Jednak bezpieczeństwo i skuteczność metforminy tabletek o przedłużonym uwalnianiu w populacji pediatrycznej nie zostało ustalone.

Chociaż odpowiednie badania na temat związku wieku do wpływu metforminy nie zostały przeprowadzone w populacji geriatrycznej, nie są spodziewane problemy geriatryczne specyficzne ograniczyć przydatność metforminy u osób starszych. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z nerkami związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożnie u pacjentów przyjmujących metforminę. Ten lek nie jest zalecany u pacjentów w wieku 80 lat i starszych, którzy mają problemy z nerkami.

Badania sugerują, że u kobiet lek ten stwarza minimalne ryzyko dla niemowlęcia podczas stosowania w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają metforminę. To nie może być specyficzny dla Glucophage XR. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Lek ten zazwyczaj pochodzi z informacji pacjenta wkładki. Przeczytaj informacje uważnie i upewnij się, że rozumiesz to przed zastosowaniem leku. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z lekarzem.

Ostrożnie postępuj specjalny plan posiłków lekarz dał ci. Jest to bardzo ważna część kontrolowania stanu i jest konieczne, jeśli lek jest do prawidłowej pracy. Ponadto, regularnie ćwiczyć i badanie cukru we krwi lub moczu zgodnie z zaleceniami.

Metformina należy przyjmować z posiłkami w celu zmniejszenia żołądka lub jelit skutki uboczne, które mogą wystąpić w ciągu pierwszych kilku tygodni leczenia.

Tabletkę należy połknąć w przedłużonym uwalnianiu w całości popijając szklanką wody. Nie należy kruszyć, łamać lub żuć.

Podczas stosowania leku tabletki o przedłużonym uwalnianiu, część tabletki może przejść w stolcu po organizm wchłonął leku. Jest to normalne i nic się martwić.

Zmierzyć płyn doustny o oznaczonej łyżką pomiaru, strzykawki doustnej lub medycyny kubka. Przeciętny łyżeczki gospodarstwo domowe nie może posiadać odpowiednią ilość płynu.

Właściwe stosowanie metforminy

Używaj tylko markę tego leku przepisanej przez lekarza. Różne marki mogą nie działać w ten sam sposób.

Można zauważyć poprawę w kontroli stężenia glukozy we krwi w ciągu 1 do 2 tygodni, ale pełny efekt kontroli glukozy we krwi może trwać do 2 do 3 miesięcy. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego produktu.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Środki ostrożności podczas używania Glucophage XR

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, zwłaszcza w ciągu pierwszych kilku tygodni, które biorą ten lek. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Lek ten może wchodzić w interakcje z barwnika stosowanego dla promieniowania rentgenowskiego lub tomografii komputerowej. Lekarz powinien zalecić przerwanie go przed podjęciem jakichkolwiek badań lekarskich i badań diagnostycznych, które mogą powodować mniejszą ilość oddawanego moczu niż zwykle. Można zalecić, aby rozpocząć przyjmowanie leku raz na 48 godzin po egzaminów lub testów, jeśli funkcja nerek jest testowane i uznane za normalne.

Upewnij się, że każdy lekarz lub dentysta, który traktuje cię wie, że używasz tego leku. Być może trzeba przestać zastosowaniem leku na kilka dni przed lub po operacji testy medyczne.

Bardzo ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami z zespołem opieki zdrowotnej o

Pod pewnymi warunkami, za dużo metformina może być przyczyną kwasicy mleczanowej. Objawy kwasicy mleczanowej są ciężkie i szybko pojawiają się i zwykle występuje, gdy inne problemy zdrowotne nie związane z medycyną są obecne i są bardzo ciężkie, takie jak zawał serca lub niewydolności nerek. Objawy kwasicy mleczanowej obejmują brzucha lub dolegliwości żołądkowe, zmniejszony apetyt, biegunka, szybki i płytki oddech; ogólne poczucie dyskomfortu; silny ból mięśni lub skurcze, oraz niezwykłą senność, zmęczenie lub osłabienie.

Jeśli pojawią się objawy kwasicy mleczanowej, powinien dostać pilnej pomocy medycznej.

Glucophage XR Side Effects

Glucophage XR (metformina)

Metformina może spowodować niski poziom cukru we krwi (hipoglikemii). Jednak może również wystąpić, jeśli opóźnienie lub pominięcia posiłku lub przekąski, pić alkoholu, wykonywać więcej niż zwykle, nie może jeść z powodu nudności lub wymioty, podjąć pewne leki lub przyjmować metforminy z innym typem leku na cukrzycę. Objawy niskiego poziomu cukru we krwi musi być traktowane zanim doprowadzą do utraty przytomności (omdlenie). Różni ludzie czują się różne objawy niskiego poziomu cukru we krwi. Bardzo ważne jest, aby dowiedzieć się, jakie objawy niskiego poziomu cukru we krwi, które zwykle mają tak, że można traktować go szybko.

Objawy hipoglikemii (niski poziom glukozy we krwi) to niepokój Behavior zmiany podobne do bycia pijany, niewyraźne widzenie; zimne poty; błąd; chłodna, blada skóra, trudności z myśleniem; senność; nadmierny głód, szybkie bicie serca, ból głowy (kontynuowania); nudności; nerwowość; koszmary; niespokojny sen; drżenie; zaburzenia mowy lub zmęczenie lub osłabienie.

W przypadku wystąpienia objawów niskiego poziomu cukru we krwi, spożyć kilka kostek cukru lub żel, syrop kukurydziany, miód, lub kostki cukru lub pić sok owocowy, bez diety bezalkoholowym, lub cukru rozpuszczonego w wodzie. Należy także sprawdzić swoją krew za niski poziom cukru we krwi. Glukagon jest używany w sytuacjach awaryjnych, gdy wystąpią ciężkie objawy takie jak drgawki (drgawki) lub utraty przytomności. Posiada zestaw glukagonu dostępne, wraz ze strzykawki lub igły, i wiedzieć, jak z niego korzystać. Członkowie gospodarstwie domowym powinny również wiedzieć, jak z niego korzystać.

wysoki poziom cukru we krwi (hiperglikemia) jest kolejnym problemem związanym z niekontrolowanym cukrzycy. Objawy łagodnego wysokim poziomem cukru we krwi pojawiają się wolniej niż z niskiego poziomu cukru we krwi. Mogą one obejmować zaburzenia widzenia; senność, suchość w ustach, zaczerwienienie i suchość skóry, owoc podobny oddech zapachu; zwiększone oddawanie moczu (częstotliwość i głośność), ketony w moczu, utrata apetytu, senność; ból brzucha, nudności lub wymiotów, zmęczenie, kłopoty oddychania (gwałtowny i głęboki), utrata przytomności lub niezwykłe pragnienie.

Wysoki poziom cukru we krwi może wystąpić, jeśli nie korzystają tak jak zwykle, ma gorączkę lub zakażenie, nie ma wystarczająco dużo lub pominąć dawkę leku na cukrzycę lub przejadać lub nie podążać za wyżywienie.

Jeśli wystąpią objawy wysoki poziom cukru we krwi, sprawdzić poziom cukru we krwi, a następnie skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania instrukcji.

Ten lek jest tylko część pełnego programu kontroli cukrzycy. Ważne jest, aby zawsze zdrowo się odżywiać, oglądać swoją wagę, a otrzymasz regularne ćwiczenia.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria B Nie udowodniono ryzyka u ludzi

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Cukrzyca typu 2 metformina, insulina aspart, glipizyd, Januvia, glimepiryd, Victoza, Lantus, gliburyd, pioglitazonu, Invokana, Tradjenta, Glucophage, Janumet, Actos, Levemir, NOVOLOG, Humalog, Amaryl, Farxiga, Onglyza, WELCHOL, Glucotrol, Trulicity sitagliptyna, Bydureon