golimumab podskórnej

Ciężkie zakażenia prowadzące do hospitalizacji lub zgonu, w tym gruźlicy, posocznica bakteryjna, inwazyjnych zakażeń grzybiczych (np histoplazmoza) i inne zakażenia oportunistyczne wystąpiły u pacjentów otrzymujących golimumab. Przerwać golimumab, jeśli u pacjenta wystąpi ciężkie zakażenie lub posocznica. Wykonaj test dla utajonej gruźlicy, jeżeli pozytywny, rozpocząć leczenie gruźlicy przed rozpoczęciem golimumab. Monitorowanie wszystkich pacjentów do aktywnej TB podczas leczenia, nawet jeśli początkowa gruźlicy utajonej testu jest ujemny. Chłoniaków i innych nowotworów, niektóre zakończone zgonem, opisywano u dzieci i młodzieży leczonych z czynnika martwicy nowotworów (TNF) blokery, z których golimumab jest członkiem.

Ciężkie zakażenia prowadzące do hospitalizacji lub zgonu, w tym gruźlicy, posocznica bakteryjna, inwazyjnych zakażeń grzybiczych (np histoplazmoza) i inne zakażenia oportunistyczne wystąpiły u pacjentów otrzymujących golimumab. Przerwać golimumab, jeśli u pacjenta wystąpi ciężkie zakażenie lub posocznica. Wykonaj test dla utajonej gruźlicy, jeżeli pozytywny, rozpocząć leczenie gruźlicy przed rozpoczęciem golimumab. Monitorowanie wszystkich pacjentów do aktywnej TB podczas leczenia, nawet jeśli początkowa gruźlicy utajonej testu jest ujemny. Chłoniaków i innych nowotworów, niektóre zakończone zgonem, opisywano u dzieci i młodzieży leczonych z czynnika martwicy nowotworów (TNF) blokery, z których golimumab jest członkiem.

Używa Dla golimumabu

Klasa terapeutyczna: immunologicznego Modulator

Farmakologiczna Klasa: Inhibitor czynnika martwicy nowotworu

wtrysku Golimumab jest stosowany w leczeniu umiarkowanego do ciężkiego wrzodziejące zapalenie jelita grubego u pacjentów, którzy byli leczeni innymi lekami, które nie pracują dobrze.

golimumab jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla golimumabu, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na golimumabu lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Przed użyciem golimumab

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem na skutki zastrzyku golimumabem w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność zastrzyku golimumabu u osób w podeszłym wieku. Jednak golimumab powoduje więcej zakażeń i niepożądane skutki uboczne w podeszłym wieku, które mogą wymagać ostrożność u pacjentów otrzymujących zastrzyk golimumabu.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia golimumab, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Golimumab za pomocą któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie golimumabu. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Pielęgniarka lub inny wyszkolony personel medyczny daje Simponi® Aria ™ (wraz z metotreksatem) w szpitalu. golimumab jest podana przez igłę umieszczoną w jednej z żył. Lek należy podawać powoli, dzięki czemu przewód IV będą musiały pozostać w miejscu przez 30 minut.

golimumab pochodzi z przewodnikiem leków. Przeczytać i postępować zgodnie z instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Simponi® jest podawana jako strzał pod skórą. Czasem może mieć w domu dla pacjentów, którzy nie muszą być w szpitalu lub klinice. Jeśli używasz golimumab w domu, lekarz lub pielęgniarka nauczą cię, jak przygotować i wstrzyknąć lek. Bądź pewien, że wiesz, jak się do stosowania leku.

Jeśli używasz Simponi® w domu, zostanie pokazany obszary ciała, gdzie ta piłka może być udzielona. Użyj innej powierzchni ciała za każdym razem dać sobie szansę. Śledzić, gdzie dajesz każdy strzał, aby upewnić się obracać obszary ciała. Pomoże to uniknąć problemów skórnych.

Simponi® jest dostępny w 2 formach. Można użyć ampułko-strzykawce lub ampułko SmartJect® wstrzykiwacza.

Pokrywy igłę ampułko-strzykawce i SmartJect® wstrzykiwacza zawiera suchą, naturalną gumę (pochodną lateksu). To może powodować reakcje alergiczne u osób uczulonych na lateks. Należy poinformować lekarza, jeśli masz alergię na lateks przed zażyciem golimumab.

Aby korzystać zastrzyk Simponi®

Dawka golimumab będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki golimumabu. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki golimumabu, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Trzymać z dala od dzieci.

Prawidłowe użycie golimumabu

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Przechowywać w lodówce. Nie zamrażać.

Chronić przed bezpośrednim działaniem światła Simponi®. Przechowywać lek w oryginalnym opakowaniu, aż będzie gotowy, aby go używać.

Jeśli będziesz używał golimumab przez długi czas, to jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzi, czy w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować go używać. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

golimumab może powodować poważne reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Przestań używać golimumab i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz wysypkę, świąd, chrypka, trudności z oddychaniem, problemy z połykaniem, lub jakikolwiek obrzęk rąk, twarzy lub w jamie ustnej po otrzymaniu golimumab.

Musisz mieć test skórny na gruźlicę przed zażyciem golimumab. Należy poinformować lekarza, jeśli Ty lub ktoś w domu nigdy nie miał pozytywnego wyniku testu na gruźlicę skóry.

Golimumab może czasowo obniżyć liczbę białych krwinek we krwi, co zwiększa szanse na zakażenie. Można także zmniejszyć liczbę płytek krwi, które są niezbędne dla prawidłowego krzepnięcia krwi. W takim przypadku istnieją pewne środki ostrożności, które można podjąć, zwłaszcza gdy morfologia krwi jest niski, w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia lub krwawienia

Środki ostrożności podczas korzystania z golimumab

Nie ma żadnych żywych szczepionek (Szczepienia), podczas gdy pacjent jest leczony golimumabu. Przed mając żadnych szczepionek skontaktować się z lekarzem.

Nie należy przyjmować innych leków stosowanych w zapaleniu stawów, chyba że należy porozmawiać z lekarzem. Obejmuje abatacept (Orencia®), anakinra (Kineret®), adalimumab (Humira), pegol (Cimzia®), etanercept (Enbrel), infliksymab (Remicade®), rytuksymab (Rituxan®) lub tocilizumab (Actemra®) , Korzystanie z jednej z nich, wraz z golimumabu może zwiększyć ryzyko wystąpienia poważnych skutków ubocznych.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz więcej niż jeden z następujących objawów: gorączka lub dreszcze, ogólne uczucie dyskomfortu, choroby lub osłabienia, jasnymi stolce, nudności i wymioty, ciemnobrązowe zabarwienie moczu, prawostronne ból brzucha lub żółte oczy i skórę. Mogą to być objawy poważnych problemów z wątrobą.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz więcej niż jeden z następujących objawów: ból w klatce piersiowej, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, rozszerzenie żył szyjnych, skrajne zmęczenie, nieregularny oddech, nieregularne bicie serca, duszność, obrzęk twarzy, palce, stopy, lub dolne partie nóg, uczucie ucisku w klatce piersiowej, trudności w oddychaniu, przyrost masy ciała lub świszczący oddech. Mogą to być oznaki choroby serca nazywany zastoinowej niewydolności serca (CHF).

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz więcej niż jeden z tych objawów: zaburzenia widzenia, trudności w kontrolowaniu pęcherza lub jelit, trudności w chodzeniu, smutny lub przygnębiony, zapominalski, skurcze mięśni, drętwienie lub mrowienie w twoich ramionach, nogach lub twarz, niewyraźna mowa lub problemy z przełykaniem lub uczucie zmęczenia lub osłabienia. Te objawy mogą świadczyć o chorobie układu nerwowego nazywa stwardnienia rozsianego (MS).

Niewielka liczba osób (w tym dzieci i młodzież), którzy korzystali z tego rodzaju medycyny opracowali pewne typy nowotworów (np, białaczka, chłoniak). Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz nietypowe krwawienie, zasinienie lub osłabienie, obrzęk węzłów chłonnych na szyi, pod pachami lub w pachwinie lub niewyjaśniona utrata masy ciała. Również skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli twoja skóra ma czerwonych, łuszczących się plam, wypukłe guzki, które są wypełnione ropą.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

golimumab Side Effects

golimumab

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria B Nie udowodniono ryzyka u ludzi

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa prednizon, naproksen, Humira, aspiryna, diklofenak, Celebrex

Reumatoidalne zapalenie stawów Humira, Plaquenil, hydroksychlorochina, sulfasalazyna, Enbrel, Remicade

Łuszczycowe zapalenie stawów prednizon, Humira, metotreksat, triamcynolon, deksametazon, Decadron

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego prednizon, Humira, deksametazon, hydrokortyzon miejscowego, budezonid